Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustalenie listy kontrolek w Sunny


Gość jarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymeq masz zegary od starego diesla. Ktos ja podmienil bo powinenes miec deske z obrotomierzem. Wskazuje na to rocznik pojazdu, zderzaki, przedni wlot powietrza (atrapa) a takze obudowa deski z przyciskami do swiatel i wycieraczki tylnej.

Latwo to sprawdzic. Odchyl tylna kanape z siedzeniem, odchyl dywanik i odkrec pokrywe z dostepem do zbiornika paliwa. Zobacz ile wychodzi Ci przewodow elektrycznych ze zbiornika.

 

Toś mnie teraz chłopie zadziwił ?? Wiedziałem, że poprzedni właściciel przy nim dłubał ale, że aż tak. :evil: Hmm a to w takim przypadku prędkościomierz może kłamać ?? Czy może byc to powodem, że kontrolka od świec gaśnie wcześniej niż słychac pynkięcie przekaźnika?? A może ktoś posiada taką oryginalną ??

To, że atrapa i zderzak jest taka to efekt dzwonka który miał nissan a czy jest to oryginalne to nie mam pojęcia :D takiego kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Zdekoduj numer VIN i bedzie wszystko jasne. Jezeli byl wyprodukowany po 1989 to powinien miec deske z obotomierzem.

Co do poprawnosci wskazan licznika to raczej sam licznik nie ma na to wplywu (nie powinien miec). Ale roznie w zyciu bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm . coś mi to nie pasuje z VIN wynika że wyprodukowany był w 88 roku ?? czy dobrze czytam ??

 

VIN JN10RSN13U0200148

Model code RSLN13DFQ

Internal color K - CHARCOAL GRAY

External color 463 - GRAY METALLIC

Production year/mon 8810

Model start year 8606

Model finish year 9010

Model NISSAN SUNNY N13

Description

ENGINE - CD17 TYPE ENGINE

WHL DRV - 2 WHEEL DRIVE

TRANS - 5-SP MANUAL TRANSMISSION

GRADE - LX TYPE

BODY - 3 DOOR HATCH BACK

 

Czyżby leżakował w magazynach aż dwa lata ?? :shock: W dowodzie mam rok prod 1990 pierwsza rej w 92 .

 

To jaką w końcu mam tą deskę z licznikami dobrą czy nie ?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w porządku, co do deski to wiem że mógłbym mieć lepszą np w N16 :wink:

Np taka juz miałem:

 

deska_N16.jpg

 

Ale już skończmy bo zaraz Bombel nas zamknie :D

Jutro obiecuje zrobic fotkę deski w N14 dieslu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam zdjęcie swojej deski z N14 wersja LX 95 rok, benzyna.

Wstawiam na razie tutaj bo nie wiem gdzie. Jakby co to można przenieść w "Zrób to sam". A więc:

 

Deska rozdzielcza

deskaN14_1.jpg

Opis:

1-Cisnienie oleju

2-Kontrolka niezapiętych pasów

3-Puste lub nie wiem

4-Airbag

5-Rezerwa paliwa

6-Światła drogowe (długie)

7-Puste lub nie wiem

8-Puste lub nie wiem

9-Sygnalizacja otwartych drzwi

10-Sygnalizacja zaciągnietego hamulca ręcznego

11-Ładowanie akumulatora

12-Check engine

13. Kierunkowskazy

 

 

Podświetlenia przycisków na konsoli środkowej

kons_srod_1.jpg

Opis:

1-Ogrzewanie tylnej szyby

2-Światła awaryjne

3-Światła przeciwmgielne tylne

4-Regulacja nawiewów (tylko opisy bez podświetlenia suwaków)

5-Zapalniczka

6-Popielniczka

 

Podświetlenie regulacji wysokości świateł

regul.jpg

 

Gdyby czegoś brakowało lub był błąd to walcie śmiało :)

 

Przy okazji gdyby ktoś miał zaślepkę na konsolę środkową (taka jak ta na zdjęciu z naklejonym św. Krzysztofem) to jestem chętny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca gdzie to wrzucać, to będzie to tutaj tylko, że wszystkie posty oporócz zdjec opisanych desek wytne :D

 

Hmm, no tak a jak serwer gdzie teraz leżą te zdjęcia padnie lub nie będe miał juz do niego dostępu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ ja w n-14y10 mam jeszcze kontrolkę niskiego stanu lub braku płynu w zbirniku spryskiwacza POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz mi wmowic, ze wszystkie N14 mialy deske taka sama i bez obrotomierza??

 

nic ci wmawiac nie chce :-) ale w moim n14 wyglada identycznie jak ta na fotce u gory, stad tez nie przysylalem juz fotek mimo, iz sie zadeklarowalem ze to uczynie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przylukał toś kontrolkę od płynu do spryskiwaczy bo umnie jest zaraz obok rezerwy i też pomarańczowa...

Nissan sunny 16 16V SLX 1993

nr. stawiam na kontrolke rezerwy

a ta od plynu od spriskiwacza to 3?

bo u mnie sie jeszcze nie zapalila :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przylukał toś kontrolkę od płynu do spryskiwaczy bo umnie jest zaraz obok rezerwy i też pomarańczowa...

Nissan sunny 16 16V SLX 1993

nr.5 stawiam na kontrolke rezerwy

a ta od plynu od spriskiwacza to 3?

bo u mnie sie jeszcze nie zapalila :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeglądałem jeszcze dokładnie tego tematu ale mam fotkę licznika (troche przykurzony)

f552f152.jpg

 

nie mam diesla ale interesuje mnie środkowa kontrolka po prawej stronie licznika, co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba przyznać,że troszkę inna deseczka :lol:

nie mam diesla ale interesuje mnie środkowa kontrolka po prawej stronie licznika, co to jest?

u mnie ta kontolka to jest zdaje sie że pod nr.8 albo 12 musiałbym sprawdzić bo nie pamiętam :oops: ale jest to kontolka "woda w filtrze paliwa "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje jeszcze przecie kontrolka ABS-u (zaraz pod kontrolkami kierunkowskazów na zdjęciu powyżej) śieci na pomarańczowo i gaśnie po prawidłowym załączeniu sie ABS (przynajmniej u mnie)

 

Licznik ze zdjęcia wyżej pochodzi z N14 wersja SLX DIESEL

W wersji benzynowej pod kontrolką stanu paliwa znajduję sie po koleji:

1.rezerwa 2.spryskiwacze 3.otwarte dzwi 4.puste (w DIESLU zapewno świece żarowe) 5. światła drogowe

 

pod kontrolką temperatury:

1. hamulec ręczny (stan płynu hamulcowego)

2. olej 3.puste (w dieslu filtr -chyba)

 

ja mam wersję gaźnikową więć wersja wtryskowa musi mieć jeszcze CHECK ENGINE (zapewno któraś z pustych u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechal do mnie do warsztatu klient N14 Ga16 z 95 r z pytaniem od czego jest kontrolka ANTILOCK. Kontrolka ta znajduje sie między kierunkami. Ja w swoim sunnym tez 1,6 z 95 r czegos takiego nie mam.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Licznik ze zdjęcia wyżej pochodzi z N14 wersja SLX DIESEL

W wersji benzynowej pod kontrolką stanu paliwa znajduję sie po koleji:

1.rezerwa 2.spryskiwacze

 

czy ktoś może ostatecznie rozwiązac (dla mnie :wink: )problem tej kontrolki spryskiwaczy. jest czy nie w wersji benzyna 1,4 LX 95 rok na wtrysku. Nigdy nic takiegomi się nie zapaliło i nie wiem czy w taki razie jest taka kontrolka czy mam przepalona żarówkę na tablicy. jeśli nie ma to nie niechciałbym niepotrzebnie rozbierać konsoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="motaba

czy ktoś może ostatecznie rozwiązac (dla mnie :wink: )problem tej kontrolki spryskiwaczy. jest czy nie w wersji benzyna 1' date='4 LX 95 rok na wtrysku. Nigdy nic takiegomi się nie zapaliło i nie wiem czy w taki razie jest taka kontrolka czy mam przepalona żarówkę na tablicy.[/quote]

no wlasnie bo u mnie tez nie ma tzn. nigdy sie nie zapalila wiec albo przepalona albo jej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...