Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Budowa Interfejsu typ"CONSULT"potrzebny elektronik


Ostek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak juz pisałem w wątku Scan_tech_Nissan,

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=12007

posiadam schematy i program do projektowania płytek PCB, oraz zrobiony schemat w tym progsie. Czyli wystarczy przenieść to na płytkę i wytrawić ścieżki. (Potrzeba teraz kogoś kto ma pewne umiejętności i doświadczenie w produkcji takich układów.) Najlepiej aby znaleźć jednego lub dwóch elektroników (najlepiej z forum), którzy podjęli by się wykonania układów dla forumowiczów.

Od razu mówię że nie wystawie tego na forum, aby ktoś niepowołany z poza lub z forum nie

zaczął produkować na "skale masową" tych układów w celach komercyjnych (koszt takich układów w Anglii to ok.200Funtów) A chyba nie o to chodzi żeby ktoś się szybko „wzbogacił” naszym kosztem, tak więc moim warunkiem na otrzymanie schematów jest zagwarantowanie:

1 że ma się doświadczenie z umiejętnym wykonaniem płytek PCB

2 wykona jeden układ dla mnie Smile (po kosztach)

3 nie będzie udostępniał schematów innym użytkownikom z tego i innego forum

4 nie będzie sprzedawał na aukcjach itd.

Uwaga nigdy nie testowałem tego układu, tak więc najlepiej jeśli by dokładnie przeanalizować schemat oraz układ używając oscyloskopu. Najlepiej jak by można podłączyć do jakiegoś ECU takiego który jest spisany na straty w razie gdyby miało pójść coś nie tak(oczywiście nie powinno do tego dojść, ale lepiej się zabezpieczyć)

Układ dotyczy tylko silników SR20DE (benzyna).

Jakieś propozycje ??

 

PS.

Dodam jeszcze, że koszt części to wykonania PCB z lutowaniem itp... wyniósł by 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostek jutro dam Ci znać czy mój kumpel zrobi to, to elektronik z zawodu, pozdrawiam

 

 

Dzięki Mauzer, wprowadziłem jedną zmianę, jak liczyłem duży kawałek

laminatu ok 30zl starczy go na jakieś 5 płytek

2 scalaki to koszt ok 8zł

6 kondensatorów to koszt 5 max 10 zł.

kilka rezystorów 6zł

rezonator kwarcowy 3zł

jakas obudowa 10zł

 

Czyli wyjdzie 38zł +mały kawałek laminatu +robocizna, może dało by radę jeszcze obniżyć koszt, gdyby robił to ktoś od nas z Forum ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zajmuje się serwisem elektroniki już kilkanaście lat...a więc podejrzewam że mały problem poskładać to do kupy,ale wydaje mi się,że scalaki o których piszesz...są pewnie programowalne,i pytanie,czy posiadasz właściwy wsad do niego,o ile się nie mylę.Zresztą jak Masz schemat ideowy,to prześli mi go na PW i sam ocenie czy jest to układ programowalny,czy zwykłe uklady logiczne. :)

ps.zapomniałem dodać że posiadam silnik SR20DE :wink: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest pomysł, Ostek wyślij to Alarmenowi i mi, trzeba w końcu ruszyć z tym do przodu i zgadzam się że prawdopodobnie są to programowalne procki, z samym poskładaniem nie ma żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest pomysł, Ostek wyślij to Alarmenowi i mi, trzeba w końcu ruszyć z tym do przodu i zgadzam się że prawdopodobnie są to programowalne procki, z samym poskładaniem nie ma żadnego problemu

 

 

Siema,

Póki co wysłałem schemat Arlemenowi, mam nadzieje że już coś zdiagnozował, ale moim zdaniem nie potrzeba żadnych wsadów, schemat oparty jest na max232 (maxim) oraz 14bit binarny licznik (4060), więc chyba mam rację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest pomysł, Ostek wyślij to Alarmenowi i mi, trzeba w końcu ruszyć z tym do przodu i zgadzam się że prawdopodobnie są to programowalne procki, z samym poskładaniem nie ma żadnego problemu

 

Mauzer podaj mi na PW e-maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za schemat:) jak bede mial chwile to poskladam ten ukladzik tylko mam nadzieje ze nic nie spierdziele w swojej nysce :) podeslijcie mi jakis soft co ma dzialac z tym fejsikiem:) pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs kompatybilny z poniższymi modelami ::

* AUS 200SX S14 (SR20DET)

* AUS 200SX S15 (SR20DET)

* AUS Maxima A32 (VQ30DE)

* AUS Pulsar N14 (GA16DE)

* AUS Pulsar N14 (SR20DE)

* AUS Pulsar N15 (GA16DE)

* AUS Pulsar N14 (SR20DE)

* AUS NX/NXR Coupe (SR20DE)

* JDM 180SX S13 (SR20DET)

* JDM Silvia S14 (SR20DE)

* JDM Silvia S15 (SR20DET)

* JDM Pulsar RNN14 GTiR (SR20DET)

* JDM Pulsar GTi (SR18DE)

* JDM 1993 Primera P10 (SR20DE)

* JDM Bluebird U14 (SR18DE)

* JDM Bluebird U15 (SR20DET)

* JDM Skyline R32 (RB20DET)

* JDM Skyline R32 GTR (RB26DETT)

* JDM Skyline R33 (RB25DET)

* JDM Skyline R33 (RB20DE)

* JDM Skyline R33 GTR (RB26DETT)

* JDM Skyline R34 (RB25DET NEO)

* JDM '94 Cefiro A32 (VQ30DE)

* JDM Avenir PWN10 (SR20DE)

* CAN '92 Infiniti G20 (SR20DE)

* US 300Z Z32 (VG30DETT)

* US Sentra B13 SE-R(SR20DE)

* US NX2000 (SR20DE)

* US NX1600(GA16DE)

* US '94 Sentra B13 (GA16DE)

* US Maxima A32 (VQ30DE)

* US '93 Altima (KA24DE)

* UK Almera N15 GTI (SR20DE)

* UK 200SX S14a (SR20DET)

* UK Micra K11 (CG13DE/CG10DE

* UK 1993 Primera P10 (SR20DE)

* FRA 200SX S14 (SR20DET)

* FRA '93 100NX 2.0 GTI (=NX coupe) (SR20DE)

* GER Almera NX (GA16DE)

* GER 200SX (SR20DET)

* GER '91 300ZX Z32 (VG30DETT)

* FIN 99 Maxima A32 (VQ30DE)

 

 

Czyli wszystkie ktore posiadaja SR20DE i nietylko :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie nadaje się do silników CD20T :(

 

 

Tego to nie wiadomo samochody, które wyminiłem były testowane z tym fejsem, jak uda się zbudować to można będzie sprawdzić, trzeba tylko dowiedzieć się jak we wtyku wyprowadzone są kable do kompa. Pradwopodobnie jest tak samo więc trzeba tylko będzie potestować :lol:

 

 

Jeszcze jedno, posiadam też schemat do wtyczki nowego typu, ale o tym można pomyśleć jak się uda zbudować ten typ, który opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sashxxx to poskłada to będzie duże zapotrzebowanie oj duże :) narazie proponuję żeby jeszcze każdy poszperał w sieci za wszystkim co ma związek z diagnostyką nyski

 

Czy ktoś się może zadeklarować, czy podejmie się budowy tego fejsu.

Soft do fejsu posiadam, schematy też, pozostanie jedynie napisanie instrukcji obsługi całego użądzenia, o ile uda się zbudować.

 

Sashxxx czy u Ciebie można zrobić autodiagnostykę na kodach błyskowych. ??. Jeśli tak to podejżewam że jest szansa na podłączenie fejsu pod twoje ECU.

 

Kuba, posiadasz jakiś dodatkowy ECU, istniała by możliwość przetestowania na nim ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszecie, to ma być interfejs ECU <-> PC?

jeśli tak, to czy ktoś ma software, który obsłuży protokół komunikacji przez złącze diagnostyczne? to nie jest OBD-II w przypadku starych Nissanów, tylko jakiś Nissanowy protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki panowie jescze nie mialem czasu sie za to zabrac(kupa pracy ludzie mnie zasypali tel. do naprawy) dzis w czasie pracy wyskocze bo brakujace czesci i zabieram sie do roboty:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie wiedziałem

Ale ja posiadam projekt wykonania fejsu na płytce, projekt jest w Sprint-Layout, progeam w wersji eng. też posiadam.

 

PS.

sashxxx potrzebujesz czegoś ?? może się na coś przydamy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do strony ze schematem dla Tych co żyją w innej BAJCE!!!!!

 

 

 

http://www.plmsdevelopments.com/consult_if.shtml

 

Schemat w wersji 4, a wcześniej wysyłałem w wersji 3a, projekt posiadam do 3a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zaczynam to skladac:) mam juz wszystkie czesci:) postaram sie to do poniedzialku poskladac:) bo dzis zaraz po pracy jade na rocznice slubu tesci i jutro raczej bedzie ciezko glowa pracowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...