Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek N16


meridion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę praktyczną jak dokonać wymiany żarówek świateł mijania? Podobno samodzielnie można uszkodzić reflektor, bo kiepski materiał lamp. ASO proponuje aby dokonywac tego u nich -ale to pewnie kosztuje. Może ktoś juz samodzielnie to robił i ma patent jak zrobic to bezpiecznie i szybko? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wymianialem chyba dwa miesiace po wyjezdzie z salonu. (na tzw 3-in-1)

 

Za pierwszym razem faktycznie ciezko zdjac wtyczke. Jedna reka trzymaj trzpien zarowki, druga poruszal (lewo-prawo) pomalu prubujac wysunac wtyczke, dopiero jak wyciagniesz wtyczke, zdejmij sprezyne blokujaca i... dalej juz latwo :)

Gorsza sprawa jest z prawa zarowka, zbyt blisko jest zbiorniczek, ale mozna sobie poradzic wkladajac reke nie od razu przy kloszu (od gory) tylko jakby od srodka.

 

ps. za drugim razem juz wtyczki wychodza latwiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszke trzeba sie na gimnastykowac. Ale teraz w kazdym aucie zmiana zarowki to aerobik:-) Za pierwszym razem faktycznie ciezko zdjac kostke ale wszystko mozna zrobic. Mi sie udalo bez uszkodzenia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podali w ASO, że najpierw trzeba odpiąć spinki wyjąc żarówkę i dopiero zdjąć wtyczkę, bo w przypadku normalnej wymiany, tj. najpierw wtyczka i wyjmujemy żarówkę uszkodzimy reflektor. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podali w ASO, że najpierw trzeba odpiąć spinki wyjąc żarówkę i dopiero zdjąć wtyczkę, bo w przypadku normalnej wymiany, tj. najpierw wtyczka i wyjmujemy żarówkę uszkodzimy reflektor. :roll:

Zgadzam się z tym tylko panowie z ASO zapomnieli o jednym acz bardzo waznym szczególe: kable z wtyczką do żarówki przechodzą przez spinkę więc nie ma mozliwości jej odpięcia i wyjęcia żarówki z klosza. Ten sposób można stosować ale dopiero gdy sie przełoży kable tak żeby było to wykonalne a więc najpierw nalezy zrobic to dość ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już wiem wszystko, no moze prawie wszystko jak sie za to zabrać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Witam,

przestała świecić żarówka mijania po stronie pasażera. Nie mam dużych dłoni, a jednak nie mogę wyciągnąć żarówki. Przeglądałem inne tematy i ludzie pisali, że najlepiej odkręcić zbiorniczek wyrównujący płynu chłodniczego, pytanie czy nie lepiej odkręcić lampę wobec czego trochę wysunąć ją? Przy odkręcaniu zbiorniczka chyba trzeba płyn spuścić z układu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam wprawę, ale jak miałem N16 to wymieniałem tam żarówki mijania w 5 min nic nie trzeba było odkręcać !

Bardziej męczyć się z drucikami  od cokołu żarówki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Kabacheck

Witam wszystkich, mam nadzieję, że w dobrym miejscu zadaję pytanie. Przepaliły mi się obie żarówki oświetlenia rejestracji - Nissan Almera N16 sedan. Ze schematu z książki z instrukcją obsługi nie jestem w stanie wywnioskować, w jaki sposób mogę się dostać do tych żarówek. Nie chcę niczego sobie ukruszyć / wyłamać, do serwisu też na razie nie chcę jechać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...