Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alusy w Micrze


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam :)

 

Cały czas noszę się z zamiarem kupna alusów do mojej Micruni. Problem w tym,że pod rozstaw śrub w modelu K11 1.3 jest bardzo mały wybór wzorów :evil: Ale na stronce producenta felg AEZ upatrzyłem sobie takie oto felusie :P

http://www.netcar.pl/x_C_I__P_115526923-115510002.html

Wg konfiguratora na stronie AEZ powinny pasować , tylko,że one są w rozmiarze 15 cali..i tak własnie się zastanawiam czy warto wkładać 15 cali czy dać sobie spokoj na polskie drogi, czy lepiej kupić takie

http://www.netcar.pl/x_C_I__P_115512016-115510002.html

acha i czy przy tych 14 trzeba seryjna opone zmieniac na szersza czy mozna sobie darowac ? Opony maja chyba 165/60 R14.

 

Dzieki za wszelkie sugestie :P [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszesz ze przez rozstaw srub jest maly wybor?

Micra ma najzwyklejsze w swiece 4x100,

Jedynym problemem moze byc srednica otworu centrujacego - 59,1 i tylko Renault ma wiekszy o 1 mm.

Ale producenci felg robia na ogol wiekszy otwor i zmniejszaja go pierscieniami w odpowiednim wymiarze.

 

Co do rozmiaru.

Sam w lecie jezdze na 195/50 R15, co jest niestety zbyt duza opona w stosunku do serii - idealny zamiennik to 195/45 R15 i jest niestety sporo drozszy do tego na ktory sie zdecydowalem.

 

Auto niestety muli na takich oponach. A na ogol 15" felgi maja szerokosc 7" i raczej nic wezszego od 195 zakladac sie nie powinno.

Przyczepnosc swietna, ale przyspieszenia gorsze, przeklamania licznika no i nie czarujmy sie - wyzsze spalanie.

 

Ja gdybym mial teraz mozliwosc to najprawdopodobniej kupil bym jakies 14" z oponami max 185.

 

No ale trzeba przyznac, ze za Micrusem na 15" alumach ludzie sie ogladaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam,że na 15 zdecydowanie będzie ładniejsze Twoje autko, ale o osiągach i komforcie jazdy zapomnij. Przy 14 możesz zostać przy seryjnej oponie, ale lepiej zastosować o jeden rozmiar szerszą, auto będzie troszke lepiej się prowadziło i hamowało. W Twoim rostawie śrub jest ogromny wybór zarówno nowych jak i używanych. Rozstaw śrub to 4x100 ET ok. 35-38 niepamiętam jaka średnica piasty, ale coś koło 59mm. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak zdecyduję się na 14. Wolałbym jednak zachować dotychczasowe opony czyli Dunlop SP SPORT 300 165/60R14 75H. Mają dopiero rok i na razie chciałbym jeszcze troche na nich pojezdzic. Poza tym kaskę mam tylko na alusy.... Nie da się jakoś dopasować felgi pod oponę.. ?

Kupno opon 185 to ostateczność, mam nadzieje,że nie są one tak koszmarnie drogie jak te Dunlopy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 14" na 15" tak jak napisał filip,auto zamula,sam bym zamienił teraz moje felunie na 14" najlepiej z oponkami 195/45 :D wyglad za***isty,przyczepnosc tez,ale reasumując nic wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli bedę kupował to na pewno 14. Tylko czy naprawde nie ma mozliwości wsadzenia felgi na te opony które wymieniłem w poprzednim poscie. Jesli się wloży oponę ciut za wąską na felge to co się bedzie dziać z autem ?

 

Btw : w tej chwili autko bez alusów wyglada tak :

http://img473.imageshack.us/my.php?image=micra0hr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie bedzie działo,tak sie robia niemcy,tak zwany "german style" :) ,ale znowu nie mozna przesadzic,bo nie napompujesz koła :shock: rozmiar czy dwa mozna naciągnąc na felge,ale nie wiecej,poprostu bedziesz miał nizszy profil opony 8) ja tak mam w zimowkach na standardowe koła 13" z micry naciągłem opony 145,70 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakładałem felgi aluski do mojej micry i nie moge ich dokrecic z powodu złego klucza który ociera o aluska chciałbym sie zapytac czy mozna kupic jakas dłuższą nakretke na szpilki micra k10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli bedę kupował to na pewno 14. Tylko czy naprawde nie ma mozliwości wsadzenia felgi na te opony które wymieniłem w poprzednim poscie. Jesli się wloży oponę ciut za wąską na felge to co się bedzie dziać z autem ?

 

Na felgi 6x14" bez problemu założysz swoje oponki. Jak będziesz brał nowe felgi to weź z troche mniejszym ET niż fabryczne (np jak masz na stalówce ET38 to weź ET32) dzięki temu felgi będą troszke szerzej stały tak jak byś miał założone dystanse czyli rozstaw kół Ci się zwiększy a co za tym idzie stabilność auta. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

z tego co slyszalem to w micrach k11 sa felgi seryjne 13" 4x100, otwor centrujacy 59mm, a ET 45 , czy sie myle ??

jakie 13 proponujecie? poniewaz mam juz nowe oponki 13 wiec nie usmiecha mi sie kupna nowych :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Planuje kupic alufelgi 6x14 ET38 i do tego opony 185/55 R14. Czy takie zestawienie bedzie dobre do Micry K11 ?

 

Będą dobre. Ja mam takie same parametry felgi, opona troszkę inna bo 165/60 i jest OK.

 

w micrach k11 sa felgi seryjne 13" 4x100, otwor centrujacy 59mm, a ET 45 , czy sie myle ??

 

W tych przed liftem tak, po lifcie felga była 14" a reszta parametrów ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jak najmniej

okazyyyyja

opony seria 15570r13 (chyba:) )

 

jak nowki to enzo cup albo dotz imola sa ponizej 300.- za szt

imola wyglada ladnie[na zywo] enzo cup ... nie widizalem zamontowanego na micrze

 

np.: na czesci online - Imola-241.- enzo-285.- [inne sklepy +/- 10.-]

 

ew konfigurator - http://80.240.236.97/AlcarKonfigurator/pro...&language=1

 

patrzac na sprawe z innej strony to roznica w cenach miedzy 13" , 14" a 15" jest mala ... tylko potem cena opon to inna historia...

 

 

 

...............

 

znalazlem cos takiego - 14''

 

http://moto.allegro.pl/item167283881_felgi...oryginalne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam właśnie trafiła mi się okazja wymianki moich stalowych felg (k-11) na alu (k-10) oczywiście za niewielką dopłatą, tylko czy taki manewr przejdzie?

Ps. jaka jest minimalna szerokość opony jaką można założyć na owe alu('13) ? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezeli w K10 bylo 4x100 i otwor centrujacy 59mm to spokojnie mozesz zakladac :diabel:

było...zakładaj ;):D

 

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 23:44 ]

aaa...i najlepiej pokaż foty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzięki panowie za szybką odpowiedź :one:, oczywiście jak tylko dobiję targu to zaraz zrobię foty i się pochwalę :)

PS. W niedzielę ma dojść do wymianki :gitara: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałby ktos aluski do micry k10 na sprzedaz w przyzwoitej cenie i nie musza byc z oponami

 

mozesz wsumie kazde sobie zamontowac z rostawem 4X100 a jak otwór bedzie centralny za maly to odddasz do przetoczenia

 

ja tak zrobilem i mam teraz fele od bmw e12 wzur alpina :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz fele od bmw e12 wzur alpina :diabel2:

ja wolałem nie bawić się w przetaczanie i mam oryginalne nissanowskie borbety z K11 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych k-10 otwór centrujący był większy niz 59 , np u mnie , kilka wątków niżej była o tym mowa, (zamiana tarcz niewentylowanych na wentylowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...