Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opis bezpieczników


Gość jarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesrock

Witajcie te zielone bezpieczniki co są pod masa i pisze na nich FL30A co to za typ bezpiecznika ????

 

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2007 11:24 ]

Wiem że maało kto tu zagląda bo wakacje itp. ale bez bezpiczników niepojezdze :) także jak ktoś wie proszę napiszcie mi co to za rodzaj bezpieczników i czy można je nabyć jeszcze... z góry dzieki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15. WIPER WASHER- wycieraczki
niedawno mi padł ten bezpiecznik i przestało działać ogrzewanie tylnej szyby i lusterek
Wiem że maało kto tu zagląda bo wakacje itp. ale bez bezpiczników niepojezdze :) także jak ktoś wie proszę napiszcie mi co to za rodzaj bezpieczników i czy można je nabyć jeszcze... z góry dzieki....
Jak jeszcze szukasz to ja mam na zbyciu 5szt co do ceny to możemy się dogadać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość makalele

Witam, u mnie w N14 na gaźniku jest troche inny spis bezpieczników w kabinie, mam coś takiego jak Fuel Pump cos tam..., no i jest taka sprawa że kupiłem automatyczny wyłącznik pompy jak przęłącza na gaz który podpina sie do bezpiecznika pompy paliwa, ale teraz pytanie bo podczas pracy na benzynie po wyciągnięciu tego bezpiecznika silnik dalej pracuje, i to nie chwile na tym co w gaźniku tylko troche jedziłem i nic! czy to nie ten bezpiecznik? zuwazyłem w tym poście ze pod maską też jest coś od pompy paliwa, to poco jest też w kabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zapalniczka działa tylko na zapłonie a schowek powinien działać przy zapalonych światłach. To jest niezależne od zapłonu.

To akurat wiem ale i tak prąd nie dochodzi.Będzie cieplej to pogrzebię;jak nie to elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy zmianie radia spowodowalem zwarcie.Nic takiego,wymienilem bezpiecznik i juz powinno byc oki.I z radiem jest lecz zegar na desce po wyjeciu kluczyka ze stacyjni nie ma podtrzymania i po ponownym przekreceniu kluczyka zegar jest wyzerowany .To tak jak by calkowicie byl odlaczany prad.tego nie bylo wczesniej.moze wiecm jest gdzies jeszcze jakis bezpiecznik o ktorym nie wiem a sprawdzile te wkabinie i w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te oznaczenia co sa na obudowach skrzynek bezpiecznikow, okreslaja najwazniejsze urzadzenie za ktore odpowiada dany bezpiecznik, poprostu nie ma miejsca zeby opisac za co on jeszcze odpowiada.

Jest to opisane w service manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Taka dziwna sprawa - do wczoraj miałem problem ze światłami - nie działały: oba przeciwmgielne przednie i oba postojowe przednie, lewe tylne postojowe i oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Radziłem sobie z tym w ten sposób, że traktowałem z liścia deskę rozdzielczą w rejonie bezpieczników, lub otwierałem klapkę i poruszałem przekaźnikami. Światła się włączały.

W sumie dziwne, z Waszych opisów nic nie wskazuje, jakoby miał tam być jakiś przekaźnik odpowiadający za światła.

Od dziś problem się powiększył, gdyż na liścia i targanie przekaźnikami światła już nie reagują. Jeżdżę zatem ze światłami mijania z przodu i jednym postojowym z tyłu.

Ktoś coś z Was może w tym temacie podpowiedzieć?

Z góry dzięki za wszelkie info.

Podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam. wie ktoś może gdzie można dostać te zielone bezpieczniki o oznaczeniu FL 30A ???

http://free.of.pl/j/jarki/Obraz/bezpieczniki_m2.jpg

od 4 dni przepaliły mi sie 3 takie odpowiedzialne za elektryczne szyby... nic nie było grzebane w samochodzie po prostu tak nagle zaczeły sie przepalac;/ orientuje się ktoś gdzie moge kupic takie cudo i co może być przyczyną ich przepalania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PhantomLord

W odpowiedzi dla Pat:

 

Miałem dokładnie to samo: przednie pozycje nie działały, tylna lewa albo prawa i do tego gasło mi podświetlenie deski rozdzielczej, jak się piep... w okolicę bezpieczników albo czasem na wybojach to działało, ale ogólnie następnego dnia przyjrzałem się bezpiecznikom w kabinie samochodu i okazało się, że jeden z nich mimo iż jest cały to miał nóżki zjarane, a i gniazdo tego bezpiecznika było podtopione. Nie jestem teraz pewien który to był bezpiecznik, ale wyjmuj po kolei i przyglądaj się gniazdom z latarką, może znajdziesz. Jak nie to daj zna na PW to sprawdzę u siebie które to gniazdo było - u mnie wystarczyło tylko płaskim śrubokrętem przeczyścić styki i włożyć nowy bezpiecznik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marecki_1966
nic nie było grzebane w samochodzie po prostu tak nagle zaczeły sie przepalac

 

Tak sobie to się raczej nie pali, sprawdź lepiej kable, czy jakiś się nie przetarł i ewentualnie kostki - może coś się wysunęło i "masuje". Jak się spali jeden bezpiecznik, to może być "tak sobie", ale jak już leci drugi, to trzeba prześledzić instalację, bo inaczej nie nastarczysz bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dexiak01

Witam! Mam problem tego typu ze podczas jazdy wylaczylo mi sie zasilanie w nissan sunny 1,4 KAT i samochod zgasł.Po calej tej sytuacji jak przekrecam kluczyk to nic sie nie dzieje nie zapalaja sie nawet kontrolki nie ma pradu...ale swiatla swieca radiio gra i dziala centralny zamek(alarmu nie ma zamontoewanego)moze ktos wie co moze byc przyczyna i gdzie jej szukac???prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość beetlejuice

Witam!

Może ktoś z was wie gdzie jest przekaźnik pompy paliwowej w Primerze P10???

Za co jest odpowiedzialny przekaźnik który znajduje się w przedziale pasażerskim za bezpiecznikami (P10), wygląda on mniej więcej tak???

przek1xd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...