Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Sentra] Dyskusje i rozważania


Gość Miedza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Nissana Sentra 1.6i wersja USA rocznik 88. Autko bardzo mi się podoba i chciałbym doprowadzić je do super stanu. Pytanie jest takie. Czy jest europejski odpowiednik Sentry i czy części pasujące do europejskiego modelu będą pasowały do wersji USA?

Dziękuję bardzo za rzeczowe podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustalić że jest to model B12. Jeżeli chodzi o silnik wiem tylko że jest to 1.6i. Nie wiem ilu konny. Jak przeglądałem internet to po zdjęciach wydaje mi się że jest to Nissan Sunny Coupe B12.

TUTAJ

Ten na zdjęciu jest identyczny.

Jak na zabytek jest w świetnym stanie. Do wymiany mam lewy przegub, wspawki w tylnych podłużnicach, tylne zawieszenie.

Poza tym wsiadam i jadę.

Pozdrawiam

 

Miedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bombel za pomoc. Tak właśnie mam zamiar zrobić, wymontuję część i polecę do sklepu. Co do zdjeć to jak będę miał chwilę to zrobię i wrzucę.

 

BTW- nie ma na forum więcej właścicieli takiego auta?

 

[ Dodano: Pią 24 Mar, 2006 14:16 ]

Obiecane fotki.

 

dsc004411wg.jpg

 

dsc004435wd.jpg

 

dsc004453vf.jpg

 

dsc004474vf.jpg

 

dsc004501cl.jpg

 

dsc004516sa.jpg

 

dsc004520qz.jpg

 

dsc004544to.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się różni oznaczenie silnika S od I. Jeżeli i ma oznaczać wtrysk to jest to E16i. Powiedzcie czy turbo można do tego dołożyć i jaki to orientacyjnie jest koszt.

 

Jeszcze kilka fotek silnika.

 

 

 

 

 

dsc004617hg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo można wszedzie dołożyć ........... :twisted:

jeżeli jesteś mechanikowaty to można się wyrobić w 5 tys, jeżeli wiuększość będzie Tobie robił ktoś to ok 10tyś..........

jeszcze zależy w jakim stanie jest silnik i zjakim przebiegem.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tunislaw

byłem szczęśliwym posiadaczem sentry 93 1.6, zwanej niśką. nie było większych problemów z europejskimi zamiennikami, dużo części pasowalo,o dziwo, z primery, właściwie wszystkie wokółsilnikowe. chociaż najbezpieczniejszy jest sposób z wymontowaniem części i dobieraniem na ogląd. najwięcej kłopotów było z drążkami kierowniczymi ( albo z końcówką drążka - nie pamiętam, a mechanikowaty nie jestem;) . skończyło się na zamontowani przyciętego z fiata ducato - od sunny miały taki sam rozmiar, tylko jeden z gwintów, ten wkręcany do maglownicy, nie pasował. dobrym sposobem jest posiadanie zaprzyjaźnionego warsztatu z kumatymi mechanikami.

aha, silnik nie do zarżnięcia, kupiłem jak miał 110 tys, teraz ma 270tys i nic nie było w silniku ruszane, nawet rozrząd, bo łańcuch. i szczęśliwie niśka wozi mojego tatę.

wiele radości i pomysłowości przy przeróbkach.

 

a ma ktoś opinię o nowszej sentrze, bo kusi mnie strasznie 1.8 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ty taki zabytek dorwales??

podejrzewam ze niektore czesci z alemry badz sunny moga pasowac

Wacu jak te zabytki robili to im sie jeszcze almera nawet nieśniła :D

 

wygląda jak 1,3 i 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdykam. ale zabytki.

 

Nie zabytki tylko klasyki.

 

Jeszcze kilka lat i ich cena będzie rosła :wink:

 

no wlasnie to mialem na mysli, tylko sie przejezyczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda gaźnik, chodziło mi o sprawdzenie właśnie bez zdejmowania filtra powietrza. Dzisiaj sprawdzę i dam znać.

 

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 23:18 ]

Sprawdziłem. 100% wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Tak się składa że posiadam Sentrę, która wygląda pod względem kształtu identycznie jak Twoja :)

 

Różni się tylko kolorem (czarna) i silnikiem - ja mam GA1655... 12v monowtrysk 1,6 benzyna.

 

Niestety, jak pisałem już kiedyś, zrobiłem błąd instalując gaz. To w konsekwencji doprowadziło do wydmuchania uszczelki pod głowicą i od tego czasu auto jest unieruchomione.

 

Trochę jednak z nim przeszedłem i gdybyś potrzebował pomocy lub porady to może będę w stanie pomóc.

 

Przy okazji: może ktoś z Was zna się trochę na silnikach, wtryskach itp i chciałby pomóc doprowadzić mój samochód do stanu używalności? Ostatnio udało mi się go odpalić, jednak trzeba włożyć w niego trochę pracy. Samochód jest fajny, wiec szkoda było by go zezłomować...

 

Moje zasoby finansowe nie pozwalają na przywrócenie samochodowi pełnej świetności, więc jeśli ktoś byłby zainteresowany np. odkupieniem tego świetnego klasyka, proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam takie samo zdanie że szkoda złomować takiego klasyka ale ostatnia awaria to coś w silniku, prawdopodobnie to sworzeń tłokowy. Koszt remontu silnika to (strzelam) 3000-5000 pln, a to już jest trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowy" silnik to koszt ok. 1000-1500zł. sam remont - różnie, zależy co i u kogo. myślę że remont mógłby się zamknąć w 2000.

 

Ja swoją Sentrę zaciągnąłem wczoraj do warsztatu w Pruszkowie, który jest polecany na forum. Zobaczymy czy uda się coś zrobić jeszcze z tym Nissankiem i czy to się będzie opłacało. Tobie też polecam zadzwonić. Człowiek, który jest właścicielem tego warsztatu podobno naprawiał już kilka B12, więc powinien dużo na ten temat wiedzieć.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest kolejne pytanie. Czy opłaca się wkładać pieniądze w 18 letnie auto czy zmienić na innego Nissana. Jakbyś miał fotki to chętnie bym popatrzał na Twoję Sentrę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiedziu

czołem Miedza ,Jay z tej strony ,słuchaj jak coś to moj kuzyn ma warsztat w centrum Gdyni ,jeśli Twoje auto jezdzi to mozemy podjechac ,on obluka co i jak. A wiem ze sie zna bo zrobił mi półoś z dwóch półosi która jest solidniejsza niż ta fabryczna,i w rodzinie naprawiał już kilka aut ,które po dziś dzień jeżdzą bezawaryjnie :] No i ceny "sympatyczne".

 

P.S. Fura wypasiona ,szczególnie deska mi się podoba :] no i to sedan!

 

P.S. 2 Na forum jest jeszcze jeden uzytkownik Sunniacza takiego jak ma Bombel. Szukaj "Gray5". Poza tym Gray jest z Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...