Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Manual na miejsce automata


Gość erikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy za ile kupisz czesci i czy to robisz sam czy ktos to robi...

w stanach zmiana na manual z automata maximki zostala wyceniona dla mnie na $2900 juz z wszystkim....

gosc mi szuka czesci (uzywanych), robi robocizne, itd...

zostawiam automata daje $2900 i odbieram manualna maximke...

 

sa chlopaki ktorzy robili to sami i dobrze kupili czesci... najtansza zmiana o ktorej slyszalem to w okolicach $1,100 z wszystkim, ale gosc robil sam.

 

ty masz chyba maxime 3 generacji jak sie nie myle....

tutaj jest zmiana w 4 generacji ale da ci mniej wiecej na tyle informacji ze bedziesz wiedzial ile w tym jest roboty.....................ale oczywiscie jest wszystko mozliwe...

http://www.fastmaxima.com/5spd_conversion.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem jeszcze wiecej na ten temat i ty masz duzo lepsza sytuacje jak ja.......tylko dlatego ze masz starszy samochod....

 

widze ze wcale nie jest nic trudnego w 3 generacji zmienic... najwiecej klopotu maja z wycieciem rownej dziury na sprzeglo :lol:

 

a jesli chodzi o cene to 10 razy taniej jak w 4 generacji...

 

najtansze co czytalem to chlopak zrobil za $240 z wszystkim (sam)

 

ale srednia w cenie to $400-$500 . . . .

 

takze do roboty i prosimy o fotki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie poprawic z poprzedniego postu... cruise control jest w manualnych skrzyniach... pomylilo mi sie z over drive . . . sam nie wiem czemu.....

 

a jesli chodzi o ECU to przynajmniej tak jest w 4tych generacjach maximek... musze sie dowiedziec czy w 3 generacji trzeba tez zmieniac czy da sie cos zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ile to kozysci przyneisie taki manual 5 !!

Nei dość ze poprawią się przesyepsizenia, wzrosnie V-max no i do tego spadnie apetyt na paliwo.

 

I wreszcei koenic z ruszaniem z 900 obr.min bo kick downie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
no wlasnie jak kupowac to sie trzeba wczesniej zastanowic a nie jak sie juz kupi automat czu manual............ :wink:

 

Madrala. Kupil nowke w salonie i sie cieszy :wink:

Ale spoko. za***ista masz ta maximke.

PS. Dzieki za pomoc na parkingu home depot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

wacu w salonie to kupione ale sam widziales jak juz wyglada ,,,,oklepana , porysowana , zaladowana polowa kontraktorki......tu pogiete tam zaklepane tam pomalowane ale tak to jest jak sie kupi noew auto ,,,a i tak cie oklepia jak nie w lecie to w zimie........ pozdrawiam,,wacu''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Macie może namiary do kogoś kto zajmuje sie taką przeróbką ?

Najlepiej żeby miał też graty, bo z tego co sie dowiedziałem samo przerobienie (robocizna) to wydatek 500 pln.

Za każde info będe wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu znajomemu w mazdzie za damor chieli wymeinic oferujac swoaj skrzynei manualną ze wszytkim z jego sprawnego automata.

 

Przerubka z automata na manuala troche będize kosztowac... No ale najpierw trzeba znaleść wsyztko to co neizbędne do tego celu czyli

- kpl. sprzegło

- skrzynnia biegów

- drązki reaktancyjne

- dzwignie zmiany biegów

- dzwignei sprzegla wraz mechanizmem sterującym

 

Nie wiem cyz rozrusznik będize pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu znajomemu w mazdzie za damor chieli wymeinic oferujac swoaj skrzynei manualną ze wszytkim z jego sprawnego automata.

 

Przerubka z automata na manuala troche będize kosztowac... No ale najpierw trzeba znaleść wsyztko to co neizbędne do tego celu czyli

- kpl. sprzegło

- skrzynnia biegów

- drązki reaktancyjne

- dzwignie zmiany biegów

- dzwignei sprzegla wraz mechanizmem sterującym

 

Nie wiem cyz rozrusznik będize pasował.

 

i jeszcze jeszcze wiecej.

 

Roboty na prawie tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sie troche zorientować w cenach, znalazłem mechanika co mi to zrobi za 2500 pln,

on kupuje waloną maxime w angli i przekłada graty, jakby mój automat był ok to płaci mi za niego 800 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to łądnie.... moj brat za automatyczną skrzynei do MAzdy MPV zapłącił 4000zł oczywiście urzywka a do nissna mowisz ze taka za 800zł tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...