Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Przejrzałem sobie moje notatki dotyczące wymiany części oraz płynów i wyszło, że około 70.000 km temu wymieniałem olej przekładniowy. Niestety nie zapisałem sobie jaki użyłem i stąd moje pytanie. Czy Valvoline MaxLife MTF GL-4 SAE 75W90 będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam fakt jestem nowy na tym forum ale czytam już od tygodnia wszystko na temat olejów do mojej primery p12 2.2 dt 126km 2002r i już za cholerę nie wiem jaki mam wlać olej z tego co mi powiedział poprzedni właściciel lał castrol edge 10w30 ( nie wiedział czy to pół syntetyk czy full) tka więc już naprawde nie wiem co lać wyczytałem gdzieś że nissan zaleca 5w40 w takim razie zrobić płukankę i włać mu castrol edge turbodiesel 5w40 ? (wiem że temat był poruszany wszędzie ale już zgłupiałem przez te wszystkie odpowiedzi) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

taka sytuacja: Nissan Primera 2001 1.6 przebieg 150kkm.

Aktualnie zalany jest Shell Helix 5W-40 którego trochę ubywa pomiędzy przeglądami ~0.5L.

W instrukcji pisze że ma być API SH/SJ: 10W-30 lub 5W-30(który według podręcznika ma "nieznaczny pozytywny wpływ na spalanie")

Jaki olej polecalibyście i dla czego?

 

pozdrawiam

BagMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

Krótkie pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników Primerek z silnikiem benzynowym.

 

Jak szybko po wymianie olej zmienia wam kolor?  (robi się ciemno brązowy aż do niemal czarnego) 

 

Posiadałem wcześniej Astrę I i Palio Weekend w których pomimo znacznie większego przebiegu olej dość długo pozostawał czysty. Szczególnie w fiacie olej pozostawał jasny praktycznie do kolejnej wymiany.

Primerę posiadam od ponad 2 lat. Kupiony w Niemczech od prywatnego sprzedawcy. Przebieg w momencie zakupu 72 000. Silnik 1.8 benzyna. Olej w silniku w momencie zakupu był bardzo ciemny. Nie znalazłem wpisu o rodzaju stosowanego oleju i przebiegu/czasie poprzedniej wymiany. Po mojej pierwszej wymianie i zalaniu silnika olejem Liquy Moly  10W40 bardzo szybko stracił on swój pierwotny kolor i zrobił się bardzo ciemny.  Kolejna wymiana rok później przy przebiegu 83 000 również przyniosła szybkie zabrudzenie oleju. Nie tak intensywne, ale jednak.  Dodam, że z silnikiem nie mam żadnych problemów. Auto użytkowane na krótkich dystansach 2/3 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam chciałbym się Was poradzić jaki olej zastosować do dosyć starego auto a mianowicie Nissan Primera p10 1.6 16v B/G 95 rok. Na tą chwilę mam wlany olej 10w40 castrol magnatec i zastanawiam się czy nie zastosować innego oleju o innej klasie lepkosciowej i jakosciowej aby samochód mniej pobierał oleju. Proszę Was o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...