Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektryka - almera - pomocy


Gość cytawa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Almere 1,5DCi i po drobnych naprawach lakiernczych po złozeniu przestał działac predkościomierz -natomiast obrotomierz działa - co to moze być

 

ponadto był wymieniany przegób i na czas wymiany została załozona półoś z przegóbem ale bez koronki ABS - i od tamtej pory świeci sie lampka ABS czy nalezy pojechac na serwis i skasować bląd komputera czy mozna jakoś inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już założoną półoś z koronką i sięświeci kontrolka ABS-u to musisz ją skasować komputerem w serwisie. A jeśli chodzi o prędkościomierz to albo nie masz podłączonej kostki w skrzyni biegów. I teraz nie wiem bo nie przerabiałem jeszcze tego bo albo masz czujnik prędkości właśnie w skrzyni biegów lub impulsy są podawane po przez ABS z czujników kół. Więc czasami może to być powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

niestety a moze stety moge cie zapewnic ze czujniki abs nie sa wzaden sposob polaczone ze wskazaniem predkosciomierza. nie mozna buksowac kolami i obserwowac wzrastajacej predkosci :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety a moze stety moge cie zapewnic ze czujniki abs nie sa wzaden sposob polaczone ze wskazaniem predkosciomierza. nie mozna buksowac kolami i obserwowac wzrastajacej predkosci :roll:

Myslisz czysto teoretycznie, chyba ze mi powiesz ze jestes specem od ABS-u i to robiles w Almerce.

Przyznaje sie ze do Almerki (na szczescie) sie nie musialem dotykac.

Jednak w innych markach czujniki ABS wchodza na tyle w uklad kontroli trakcji, ze wylaczajac ABS bezpiecznikiem, predkosciomierz zamiera.

To jest na tyle inteligentny uklad ze masz przy 4 kolach po czujniku (malo kiedy tylko 2).

Z kazdego kola zbiera informacje i porownuje roznice w predkosci krecenia sie wlasnie kola.

Wystarczy jeden czujnik walniety i juz awarie komp wywala co wlasnie moze sie objawiac brakiem odczytu predkosci.

Niezauwazyles ze na lodzie jak buksujesz kolami to predkosc wzrasta ??

Jezeli w Nissanach jest inaczej zwracam honor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...