Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wy to robicie i nie wiem jak ja to robię :P ,ale ja zima lato stale zakres 6.4, 6.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piteq,zgadzało by się ok0.4 wzrost przy -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mysticsiwy

Powyżej 10'C po mieście palił 6.2 ; A4 z Katowic do Gliwic w lecie przy 120-130km/h uzyskałem nawet 5.9. Natomiast teraz zimą poniżej 0'C po mieście 7.3 ; Zastanawia mnie ino fakt jak niektóre osoby prowadzą skoro mają spalanie 8-9l?!?! Przy tym co ja podałem to zawsze wszystkich wyprzedzam i pierwszy ruszam na skrzyżowaniu, więc dla mnie to jest szok, że ktoś spala 9l ?!:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 10'C po mieście palił 6.2 ; A4 z Katowic do Gliwic w lecie przy 120-130km/h uzyskałem nawet 5.9:|

 

"nawet 5,9"??? Jakoś mnie ten wynik nie imponuje. Ja w trasie spokojnie schodzę do 5,2-5,4, oczywiście w lato bo teraz jechałem do Bydgoszczy (400 km) i średnia wyszła mi 5,9. W mieście bywa różnie. Od 6,1l przy baaaaardzo spokojnej jeździe w lato, do ponad 8 w zimę i przy ostrym deptaniu. Wszystko zależy od nastroju, pogody i opon. Moja średnia w mieście przy normalnej jeździe to 6,9 - 7,0l /100km przy silniku 1,4 i jeździe na 350 – 500 m n.p.m. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYSTICSIWY,

Spalanie 8-9 litrów nie zawsze jest uzależnione od tego "jak niektóre osoby prowadzą", ale także od tego w jakich warunkach jeżdżą.

Jeżeli jest zimno, samochód nie stoi w garażu, a do tego jeździsz w permanentnych korkach, gdzie musisz się przebić przez duże miasto, ruszasz, pare metrów i stajesz i tak dwie godziny dziennie to 8 litrów jest wynikiem OK.

 

Ten sam samochód na trasie z włączoną klimatyzacją i tym samym kierowcą spala 5,6 litrów/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczekam ,aż zacznie wam się ulewać ze zbiorników :D:P :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Jestem od paru dni posiadaczem note 1,4. Przewertowałem całą instrukcje i ...nigdzie nie widzę danych ile samochód spala. Czy mam wybrakowaną instrukcje???

 

Ktoś pomoże ??

 

abydos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu jest tabela chyba - zresztą... po co Ci to: jeżdżąc, widać ile spala? :)

rene3 - a resetowałeś komputer kiedykolwiek? Bo jak nie, to tak może Ci się całe życie wydawać, że "się zawiesił"... :diabel:

 

resetowałem :036: a poza tym wartość juz nieaktualna - pokazuje 6,1 l :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset w moim wykonaniu wygląda następująco - przytrzymywanie guziczka "i" na kierownicy przy każdej dającej się resetować informacji pokazywanej na ekraniku komputera miedzy zegarami. Jeżeli robię coś nie tak to proszę o info - w końcu mamy ten samochód dopiero 5 miesięcy :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Witam!

 

Chyba to już gdzieś było ale ja zauważyłem, że komputer oszukuje na spalaniu. Pokazuje mi spalanie 6,4 - 6,5l (75% miasto, 25% poza) a po tankowaniu i faktycznym przeliczeniu wychodzi 7,2-7,3l. Sprawdzałem to kilka razy przy tankowaniu. Zawsze jest o ok. 0,7l więcej na 100km niż pokazuje komputer.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Witam!

Notek może masz rację, może komputer pokazuje fałszywe wskazania? Ale.... nie wiem czy można podawać tutaj linki do innych stron. Pewien portal z testami i ocenami nissana Note na podstawie 67 ankiet użytkowników podaje, że: Średnie spalanie w klasie (silnik 1.4):

6.6 - minimalne średnie spalanie, 9.0- maksymalne średnie spalanie. Jeżeli jeżdżę w zimie, 75% w mieście, tankuję do pierwszego wybicia dystrybutora to które wskazanie jest bardziej wiarygodne? Komputera 6,5 l czy faktyczne 7,2l? Nie wiem! Przejechałem dopiero ok. 1500km (3 tankowania) nie mam zbyt dużych doświadczeń w spalaniu Nota. W tym pewnym portalu użytkownicy też piszą, że zauważyli zaniżanie wskazań komputera w Nocie w porównaniu z faktycznym zużyciem.

Nie wspominając, że jeśliby ktokolwiek, w jakikolwiek sposób brał pod uwagę wskazania przebiegu do tankowania - to od razu, z zasady obliczenia są błędne... :029:
Proszę wyjaśnij mi co masz na myśli bo nie bardzo rozumiem. To jak wyliczają spalanie użytkownicy aut bez komputera?

O ile można prosić innych użytkowników w tym temacie to proszę o spostrzeżenia innych na temat różnic we wskazaniu komputera a wyliczeniami matematycznymi spalania. Może rzeczywiście TYLKO ja mam błędne wskazania?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Ja nie mam zastrzeżeń co do spalania, ani nie będę dyskutował czy 1,6 pali więcej czy mniej niż 1,4 ani jakie są tego przyczyny. NOTE obecnie nie jest moim jedynym autem. Mam drugie bez komputera. Jak według Ciebie mam liczyć w nim spalanie skoro piszesz, że

z zasady obliczenia są błędne
Jakoś przez 24 lata jeżdżenia samochodami nie miałem z tym problemu i były to wyniki wiarygodne. Po drugie. Chciałbym poznać zdanie innych na temat różnic we wskazaniach komputera a wyliczeniami matematycznymi spalania. Czyżby wszyscy polegali tylko na komputerze? Nikt tego nie liczył? A Ty liczyłeś? Ja tylko proszę o odpowiedzi na te pytania. Może okazać się, że TTTM i wyśmieją mnie w ASO.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...