Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile oleju?


Gość macallan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

według książki dla silnika 2,0 to jest 3,9 l zfiltrem , 3,7 bez filtra; dla silnika 1.6 - 3,5l z filtrem i bez filtra 3,1 l, to są dane dla modeli P10, zaś dla P11 do września 1999 roku pojmność oleju silnikowego dla 2.0 wynosi 3 litry z filtrem i 2,8 bez filtra, jak się myle to poprawcie mnie :wink: co dotyczy P11,144 to nie wiem, może są podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by się zgadzało.

W książce obsługi wyczytałem, że 3,5 l bez filtra, a 3,7 l z filtrem. Wlałem 3,5 myśląc, ze ewentualnie doleję po sprawdzeniu na bagnecie - a tu niespodzianka. Zastanawiam się co to za ksiązka skoro nie pokrywa się z rzeczywistością.

I mam nadzieją, że nic się nie uszkodziło, bo trochę jeździłem z takim poziomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze leje 4L wychodzi nieco ponad max jak sobie to spłynie wszystko do miski.

Po wyłączeniu silnika poziom spada do równiutkiego MAXa.

 

Duzo oleju - wolniej się on złurzywa, lepiej odprowadza ciepło i jest gwarancja że przy ostrych warjacjach na drodze smok nie zasscie powietrza.

 

Ps. ale nie przekąbinowujcie - miałem bowiem 2 przypadki gdzie przyjerzdzały do mnie chłopaki na wymianę oleju i po jego spuszczeniu okazało się że było go nieco ponad 7L :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla silnika 1.6 - 3,5l z filtrem i bez filtra 3,1 l, to są dane dla modeli P10

 

:shock: ja do ga16ds lalem ok 3l i bylo max. Jak mi gosc raz wlal ponad 3 (a mowilem mu zeby wlal max 3) to mialem troche ponad stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla silnika 1.6 - 3,5l z filtrem i bez filtra 3,1 l, to są dane dla modeli P10

 

:shock: ja do ga16ds lalem ok 3l i bylo max. Jak mi gosc raz wlal ponad 3 (a mowilem mu zeby wlal max 3) to mialem troche ponad stan.

no właśnie, te ksiązki trochę odbiegają od rzeczywistosci, wczoraj zrobiłem wymiane i wlałem 3,2 z filtrem i jest ponad stan, czyli jak wlać 3 l to bedzie okej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak siętrochę przeleje o te 2 setki, stanie się coś ??

Ludzie przeleają po 3Litry, słownie trzy litry i jakoś tak jerzdzą i to po 7tyś km...

 

Lukas tak miał w swojej priewszej P10 z SR20Di, na wymiane oleju do mnie przyjechał i po ok 10 tyś km spuściłem mu z silnika ok 6,5L :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...