Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wyjąć tylną kanapę?


Gość azuk

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ stwierdziłem wyciek paliwa przez rurkę odpowietrzającą zbiornik (przewód wchodzący do zbiornika od góry jest mokry, natomiast przewód zasilający silnik jak i powrotny jest suchy) próbuję bezskutecznie wyjąć kanapę. Przednie mocowanie wychodzi z oporem do góry ale na złączeniu kanapy z oparciem kanapa trzyma się pewnie i nie wiem jak do tego podejść. Wolałbym zadziałać technicznie niż fizycznie i bez skutków ubocznych.

Oczekuję pomocnych podpowiedzi.

PS W Almerze rozwiązanie tej czynności jest bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to od strony bagażnika kanapa jest przykręcona chyba dwiema śrubami. Jak rozbierałem w swojej micrze tylną kanpe nie było żadnego problemu, z ponownym złożeniem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości:

1) jest na śrubach, do których dostęp jest zza kanapy (od bagażnika). Ponieważ i tak trzeba najpierw wykręcić skłądane oparcia tylnych siedzeń, to można odkręcać od środka auta. Jeśli przód Ci zszedł to dalej nie będziesz miał problemu. Tak czy inaczej po odkręceniu tych śrub można wyraźnie podnieść siedzisko i mieć dostęp do wszystkiego pod nim.

2) jest składane do przodu, wtedy spomiędzy siedziska i oparcia powinny wystawać (dać się wyciągnąć) takie dwie tasiemki, za które trzeba pociągnąć żeby dało się złożyć. Składa się (ponoć) do przodu.

 

U mnie jest roziwązanie nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hello,

 

poradzcie mi prosze-mam K11 z dzielonym oparciem, siedzisko w calosci. Chce sobie zrobic "vana"-tzn miec jedna duza plaska przestrzen. Jak to zrobic? Zeby wyjac siedzisko musze wykrecic oparcia? Da sie tak zrobic, zeby bez siedziska byly zlozone na plasko oparcia i tworzyly "podloge"? ;) pomocy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w k11 po liftingu w 98 nie da się ponieważ siedzisko jest przykręcone do podłogi i złożone oparcia nie dają równej podłogi - taki mały bubel - w wersji sprzed liftingu się da - nie wiem jak jest w wersjach po 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w k11 po liftingu w 98 nie da się ponieważ siedzisko jest przykręcone do podłogi i złożone oparcia nie dają równej podłogi - taki mały bubel - w wersji sprzed liftingu się da - nie wiem jak jest w wersjach po 2002

 

Mam wersje sprzed liftingu, z siedziskiem przykreconym do podlogi-wiec bez wyjecia siedziska zlozone oparcia nie leza na plasko. Dlatego chce wyjac siedzisko, ale przydaloby sie zostawic oparcia, zeby tworzyly "podloge" i nie wiem, czy to sie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic prostszego - - odkręsić 2 śrubki, wyjąć siedzisko i sprawdzić - 15 min pracy - tylo jesli nie bedzie Ci pasowac do ponownego zamontowania może być konieczne wymontowanie oparć ponieważ blaszki którymi przymocowane jest siedzisko do podłogi bagażnika praktycznie nie da się wsunąć potem pod opacrie - zwłaszcza jesli masz pokrowce wiec może cię czekać odkręcenie oparć 8 śrubek - ale to jeszcze nie tragedia :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...