Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Diagnostyka i naprawa rozrządu


kuchar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, ale jakie są te objawy? Dzwonienie, stukanie or sth??? U mnie w czasie jazdy podczas przyspieszania słychać terkotanie, szczególnie na wysokich biegach przy niskich obrotach. Wymieniłem przegub, ale nie pomogło, niektórzy twierdzą, że to może być właśnie rozrząd, stąd moja dociekliwość co do objawów :wink:

Z kolei podczas pracy na wolnych obrotach nie zauważyłem nic niepokojącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to ASO,sprawdzenie osłuchowe czy rozrząd jest zurzyty nic nie kosztuje!!

 

osobiście mam doświadczenie, że za każdym razem jak jestem w ASO to nagle wszystko im się kwalifikuje do wymiany, tak więc na ich obiektywną opinię o rozrządzie raczej nie liczę.

Ale może to dlatego, że jestem po prostu do nich uprzedzona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można wymienić same napinacze?

Auto sprowadził mi znajomy z niemiec i wymieniał mi łancuch rozrządu, ale nie mógł dostać napinacy więc tak zostało. I czym to grozi (zwlekanie z wymianą napinacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że doszedłem do wniosku, że t ojednak rozrząd tak hałasuje w mojej Micrze, wybrałem sie dziś do ASO w celu wywiadu na temat części. Oto efekty:

- 350 PLN - zestaw naprawczy (2 łańcuchy, górny napinacz + jakieś pierdoły)

- 57 PLN - uszczelka pokrywy zaworów

- 36 PLN - uszczelniacz przedni wału

- 345 PLN - dolny napinacz

-------------------

Razem: 788 PLN

 

Robocizne wycenili w ASO na 495 PLN, mój mechanik zrobi to za 100. Mam jeszcze pytanie czy oprócz części, które wymieniłem potrzebne jest coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

czy oprócz części, które wymieniłem potrzebne jest coś jeszcze?

W tym zestawie są jeszcze uszczelki miski olejowej, silikon i oringi pod pompę oleju. Zakładając, że nispodzianek nie będzie, to w zupełności ten komplecik wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie wymiana rozrzadu objawiala sie ze na wolnych obrotach.bylo slychac takie jakby"zacieranie sie lancuszka,silnik pracowal a od czasu do czasu bylo slychac takie delikatne tarcie.sam osobiscie do mymiany rozrzadu zaliczylem-2 łancuchy,2 napinacze i simering.koszt ok 400 zł.mechanik wzial 200.ale jestem spokojny ze nastepna wymiana za 140000 km ;) wkrotce zamieszcze fotki ze zuzytymi napinaczami p.s Serdeczne podziekowania dla Matrusi dzieki ktorej moglem poczytac i sie czegos dowiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymiana rozrzadu objawiala sie ze na wolnych obrotach.bylo slychac takie jakby"zacieranie sie lancuszka,silnik pracowal a od czasu do czasu bylo slychac takie delikatne tarcie.sam osobiscie do mymiany rozrzadu zaliczylem-2 łancuchy,2 napinacze i simering.koszt ok 400 zł.mechanik wzial 200.ale jestem spokojny ze nastepna wymiana za 140000 km ;) wkrotce zamieszcze fotki ze zuzytymi napinaczami p.s Serdeczne podziekowania dla Matrusi dzieki ktorej moglem poczytac i sie czegos dowiedziec :)

 

 

400 czesci?? 2 łancuchy,2 napinacze i simering??mi powiedzieli ze za lancuszki i slozg czy cos takiego to 350... a gdzie robiles to mogl bys dac adres tego warsztatu?? bede wdzieczny bo mnie to czeka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesci kupywalem w japan carsie w łomiankach i mialem jakies znizki.co do mechanika to wymienial mi to koles,z ktorego nie jestem do konca zadowolony,bo nie zrobil tego jak powinien:/ ale jak chcesz to zadzwonie do niego i sie zapytam czy by to wymienil.a przy okazji,czy ktos odniusl wrazenie ze po wymianie rozrzadu silnik jakby stracil na mocy??albo mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz na mnie kolej. Odwlekałam ten moment ale teraz już chyba nie mam wyjścia. Ewidentnie słychać hałas nawet w środku samochodu...

 

Zdecydowałam się na orginały z ASO.

 

wybrałem sie dziś do ASO w celu wywiadu na temat części. Oto efekty:

- 350 PLN - zestaw naprawczy (2 łańcuchy, górny napinacz + jakieś pierdoły)

- 57 PLN - uszczelka pokrywy zaworów

- 36 PLN - uszczelniacz przedni wału

- 345 PLN - dolny napinacz

-------------------

Razem: 788 PLN

 

Robocizne wycenili w ASO na 495 PLN, mój mechanik zrobi to za 100.

 

Obdzwoniłam najpierw Wawę:

Jaworski/Gajewski:

- 350 PLN - zestaw naprawczy

- 56 PLN - uszczelka pokrywy zaworów

- 36-70 PLN - uszczelniacz przedni wału (orientacyjnie w tym przedziale bo nie miałam nr nadwozia)

- 335 PLN - dolny napinacz

Ballaun

- 350 PLN - zestaw naprawczy

- 56 PLN - uszczelka pokrywy zaworów

- 144 PLN - uszczelniacz przedni wału ( :shock: chyba ze specjalną dedykacją od Ballauna :lol: )

- 335 PLN - dolny napinacz

 

No to ruszyłam poza granice miasta. ASO w Płońsku:

- 218 PLN * - zestaw naprawczy

- 56 PLN - uszczelka pokrywy zaworów

- 33 PLN - uszczelniacz przedni wału

- 260 PLN * - dolny napinacz

 

* 3 razy się pytałam czy to nie pomyłka. Pan stwierdził, że to nie możliwe żeby mi proponowano te cześci drożej i że ktoś mnie chciał naciągnąć :lol:

Zaproponował mi też wymianę u nich. Cena cennikowa :wink: 566 PLN ale może zrobić to w promocji za 450 PLN. Ponieważ stwierdziłam, że to i tak duuuużo powiedział, że cenę oczywiście możemy jeszcze negocjować :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie czy to co znalazłam na allegro to ta właściwa uszczelka pokrywy zaworów i ten właściwy uszczelniacz przedni wału co potrzebuję (micra '97, 1,0):

http://www.allegro.pl/item129310112_uszcze..._micra_k11.html

http://www.allegro.pl/item129958074_uszcze..._micra_k11.html

 

PS. Mariusz bo mi znowu wodę z mózu zrobili :lol: Kolega mi nagadał, że zamiast pakować się w zamienniki to powinnam dobrze poszukać bo może trafią mi się oryginały w dobrej cenie. To więc szukam. Się uda to super, się nie uda to trudno. Kupię zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ryba! za odpowiedź.

U mnie już po wymianie. Zrobiłam cały rozrząd (dziękuję poprzednikom za wypisanie co jest potrzebne - bardzo mi to pomogło).

Jeśli chodzi o hałas to faktycznie zniknął. Czyli jednak to co słyszałam to nie były omamy dźwiękowe i moja przewrażliwiona psyche tylko rozrząd.

Zrobiłam wszystko na oryginałach, które udało mi się dostać w miarę porządnych cenach (jak na oryginaływ Warszawie oczywiście). Dlaczego tak?

Bo do tej pory w ten samochód nie włożyłam praktycznie żadnych pieniędzy i doszłam do wniosku że stać mnie aby wziąść oryginalne części troszkę droższe od zamienników. Jakby na forum były jednoznaczne opinie o zamiennikach to pewnie bym je wybrała, ale opinie są różne. Z tego samego względu zrobiłam całość a nie tylko napinacz. Nie chcę do tematu rozrządu wracać po jakimś czasie i mam nadzieję, że nie będę musiała.

 

Natomiast innych wrażeń z jazdy jeszcze nie mogę opisać bo mam przebicie na kablach i na wolnych obrotach mi strasznie przydycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo. Cennik:

218 zł - Zestaw naprawczy

335 zł - Napinacz (miał być tańszy, ale nie załapałam się na starą dostawę :( )

56 zł - Uszczelka pokrywy zaworów

33 zł - uszczelniacz wału

W sumie 642 zł i od całości miałam jeszcze 10 % zniżki. Wiem że to i tak sporo ale skoro Mariusz za nie wszystkie oryginalne częsci dał koło 400 zł to ja wolałam dla mojego zdrowia psychicznego dać ze 150 zł więcej ale za same oryginały.

Z tej sumy można jeszcze dużo zejść po kupieniu na allegro oryginalnej uszczelki i uszczelniacza.

Ja na to nie miałam czasu (byłam już umówina na wymianę - w tej chwili nie bardzo mogę sobie pozwolić być bez samochodu a dźwięk z rozrządu mnie przerażał - ale ja to panikara jestem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie chce zasmiecac forum wiec napisze w tym temacie

dzis popołudniu kupuje micre k11 z silnikiem 1.0 16v, 83kkm z 10.98r dla dziewczyny. i teraz pytanie (nigdzie nie moge tego znalezc): co ile wymienia sie rozrzad? i z tego co juz wyczytalem to jest tam łancuch a nie pasek

w temacie jest cos o 300kkm ale nie chce mi sie wierzyc

sam posiadam meganke i jest tam mowa o 120kkm a mi strzelil przy 95kkm i nie chce tego powtarzac

dzieki za jakie kolwiek info

pozdrawiam darek/3M/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

uzdar co do tego nie ma reguły. Musisz poprostu porządnie obserwować pracę silnika. Ja np wymieniałem rozrząd przy 30 tkm i w serwisie powiedzieli mi, że to najprawdopodobniej pierwsza i ostatnia tego typu operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO powiedzieli że te 300 to raczej teoria i w micrach niestety trzeba wymieniać wcześniej. A kiedy? Na to nie ma zasady. Wymieniłam przy 88 500 bo już było ewidentnie słychać. I mam nadzieję, że to starczy na dłużej niż kolejne 80 tyś. km.

A są osoby co mają 120 i cisza z rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np ja mam około 120tkm z niewymienianym rozrządem i ciszą... po prostu trzeba posłuchać auta na wolnych obrotach (z podniesioną maską). W razie niepewności można podjechać do ASO, gdzie za osłuchanie rozrządu i wzrokowe oględziny auta nie powinni nic wziąść (a na pewno zauważą do wymiany wszystko, co się do niej kwalifikuje - a być może nawet więcej...).

Uzdar, kupiłeś już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile wymienia sie rozrzad? i z tego co juz wyczytalem to jest tam łancuch a nie pasek

w temacie jest cos o 300kkm ale nie chce mi sie wierzyc

darek/3M/

w Micrze sa 2 łancuchy.w ASO jak sie dowiadywałem to powiedzieli ze "rozrzadu sie nie wymienia" w innym powiedzieli ze "rozrzad powinien starczyc do konca zywotnosci silnika"a jeszcze inni twierdza ze "rozrzad kwalifikuje sie do wymiany jak zacznie tak dzwonic jak by sie wrzuciło garsc srobek do silnika"z tego co czytałem,co sie dowiadywałem i co zauwazyłem u siebie to nie ma na to regoły.u mnie sie obiawial delikatnym dzwonieniem co jakis czas,wiec musisz tego pilnowac(bo mamy przypadek ze łancuch strzelił).co do paska to w instr. przewaznie jest mowa o 100 tys,ale warsztaty wymieniaja co jakies 60 tys. p.s Martusia a jakie Ty masz odczucia po wymianie??po ja chyba jednak byłem przeczulony ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WITAM!!!

Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem micry i po uwaznym przecztaniu calego tematu nie wiem juz co u mnie dzwoni:(...U mnie jak samochod postoi sobie caly dzien to podczas odpalania slychac taki pisk jak bym ja bez oleju odpalil ale po chwili( max.2 s) cichnie i slychac tylko takie brzeczenie jak by jakas blacha o wydech stukała.Uwazacie ze to tez jest rozrzad?? POMOCY !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masz Micre??sprawdzałes pasek klinowy??co do dzwonienia to u mnie było cos takiego i dzwoniła blacha ktora osłania kolektor i katalizator.odpal fure i zobaczy czy to nie to,jak nie to bedziemy szukali dalej.p.s gratuluje wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!! Jest to micra k11 z 95 roku, przejechane ma 123tys km.Samochod przed wczoraj przyjechal z wloch.Niestety nic nie wiem o jego przeszlosci.Odgłos tego warczenia dochodzi z okolic pasków wlasnie,slychac to gdzies w okolicy pompy wodnej...Niestety nie znam sie na samochodach,motocyklowy rozrzad jak chuczy to calkiem inaczej go slychac niz akurat u mnie...Jutro planuje zdjac pasek od alternatora i odpalic samochod zobaczyc czy halas ucichnie jezeli nie to zdejme pasek od pompy wodnej moze wtedy cos bedzie blizej wiadomo...Ja jestem bardziej przekonany ze to wlasnie pompa wodna pracuje tak jak by sie zacierala...Kiedys slyszalem jak halasuje pompa od wspomagania bez oleju i dwiek był podobny...Co sadzicie o zdjeciu tych paskow?? Duzo jest przy tym zabawy?? Na co musze zwrocic uwage??

 

PS.Dziekuje bardzo za gratulacje, mam nadzieje ze dokonalem trafnego wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...