Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi w teren


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego ze w takim rozmiarze jak oryginalnie pakowane do d40 Goodyear All Weather w rozmiarze 255/65/17 sa dostepne w tym roku 3 modele:

- Goodyear Ultra Grip

- Pirelli Scorpion Ice&Snow

- Fulda KRISTALL 4X4

wszystkie w necie mozna dostac po cenie mniejszej niz 750 pln za sztuke...

 

tylko ze porownujac na stronie producenta np. goodyear opone ultra grip z moja aktualna all weather ta pierwsza wypada slabiej i to na lodzie...

natomiast all weather jest wskazana jako w miare dobrze sie na nim zachowujaca a odnioslem w zeszlym roku troche inne wrazenie na oblodzonej drodze...

 

pytanie wiec czy warto zmienic? w osobowce na pewno ale w pickupie ?

na tych co mam maozna przezyc ale po co sie meczyc skoro moze byc lepiej i przede wszystkim bezpieczniej?

 

a i jeszcze jedno jesli jezdzisz osobowym albo 1 jechales d21 albo d40 to prosze o niemantykowanie w tym temacie, po prostu interesuje mnie doswiadczenie praktyczne a nie teoria...ewentualnie jakbyscie mieli jakies testy porownawcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym roku do d40 scorpiony ale o rozmiar mniejszy 16". Zapłaciłem 450 zł

Rzecz jasna musiałem kupić felgi 250 zł sztuka.

Do tej pory jeździłem terrano na AT -kach. Trakcja OK, dopóki nie trzeba było hamować. Raz utknąłem na głębokim cieżkim śniegu , powiesiłem się na mostach.

 

Oczekuję że zimówki pomogą przy hamowaniu, bo poza tym mankamentem AT dawały radę.

 

Crensch a jak Twój wózek po przejściach w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Ryży Koń

Witałem się już w odpowiednim dziale ale witam się tu raz jeszcze.

To mój pierwszy post......

Mam doświadczenie z terenowymi aytami. Niektórzy się może uśmiechną ale raczej tylko ci, którzy mają małe pojęcie o 4x4. ;)

Mam Fronterę B :D Właśnie wziąłem w leasing Navarę. Czytałem wasze posty o problemach z tym autem. No cóż. ..... Muszę wierzyć, że mnie to nie dotknie.

 

OK teraz co do opon. Bardzo polecam do Navary opony Cooper Discoverer. Jedne z najlepszych opon do 4x4. Są doskonałe. Zeszłą zimę na nich przejeździłem we Fronterze i sprawowały się fenomenalnie. Co ważne dobrze robią w bardzo glębokim śniegu. Powinny tak samo dobrze sprawdzać się w Navarze bo system przeniesienia napędu jest taki sam. Nie ma międzyosiowego układu różnicowego.

Jedyna rzecz jaką trzeba zrobić przy Navarze to zakup felg 16" stalowych.

I tu prośba do Dzemika. Podaj parametry felgi i powiedz jakie kupiłeś. Chdzi mi o średnicę rozstawienia śrub i średnicę otworu centrującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci Ryży Koniu rozmiar felg do Navary za parę dni , musze sie do nich dokopać w garażu. Te co mam to stalówki Nissana do Pathfindera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No to będę wdzięczny. Im szybciej tym lepiej. Co prawda dzisiaj atakuję jedną firmę. Jeśłi mi dobiorą to napisze na forum żebyś nie grzebał :)

A tak BTW to jeszcze zimówek nie założyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Hmmm słuchaj ...Ja Froterki nie upalałem jakoś strasznie w terenie i śmigałem dużo po czarnym...no czasem po czarno białym ;)

Cooper, jak dla mnei oczywiście jest super oponką zimową do 4x4. Na asfalcie jest cichy i dobrze się prowadzi. Na śniegu jest bardzo dobry. W głębokim śniegu tez świetnie dawał radę. A to był bardzo głęboki śnieg. Jak na wiosnę założyłem GY Wrangler ATR to się okazało że jest głośniej. No i z ATRami to na śniegu Cooper wypada dużo lepiej. tyle, że ATRy to doś agresywne opony. Niby oznaczenie mają M+S ale nie ma co liczyć na cienkim śniegu na dobrą przyczepność. Te opony na których wychodzi Navara to tylko na czarne. Bieżnik cieniutki. Na błocie się zaraz zalepi. Raczej nie polecam się na tych oponach wybierać w teren. Oczywiście nie zrozumcie mnei źle. Trzeba rozgraniczać tereny. Dla mnie teren to trasy dla wyprawówek ale też lightowo. Chciaż zdarzyło mi sie nichcący ganiac po polu Froterką w błocie do progów :D

W ogóle to te 17" w Navarze to lekka pomyłka. No chyba że ktoś w ogóle nie zjeżdża z czarnego. po prostu do 16" można kupić bardzo dobre opony a to co jest do 17" to w zasadzie tylko na szosę. A różnicy w prowadzeniu nie będzie. Mam Froterkę V6 205KM i ganiałem ją do 185km/h na 16" i nie pływała i nie było z nią problemów jeśli chodzi o prowadzenie. Rozpatruję taką opcję, że Opylę całe koła od Navary i będe ganiał na 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam na razie na całorocznych. Widziałem test Scorpionów - rewelacyjne na śnieg natomiast na mokre czarne niestety nie za dobre.

Założę je dopiero na śnieg.

 

Zgadzam się z Tobą , że w rozmiarze 17" jest kiepski wybór opon. Scorpiony mam 16"

 

Niestety Nissan w Navarze i Pathfinderze zmienił felgi i nie pasują z żadnego innego Nissanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi jeak szukalem to defaultowo dostarczane wranglery na moke i lod wychodza lepiej niz zimowki terenowe (ktore pewnie sa nie do ruszenia na snieg i teren)

ale ja w terenie okazyjnie (a co jak mi sie w blocie ten hiszpanski syf zepsuje ?) a 17 wybieraja nasze asfaltowe nierownosci jak marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaopatrzylem sie w Goodyear ULTRA GRIP 255/65/17 czyli std rozmiar

 

jestem w szoku jak fajnie chodzily po bialym (jak byl az 3 dni :D ) a na wodzie i suchym tak samo jak na letnich tylko minimalnie glosniej.

 

zastanawiem sie tylko dla czego tak ciezko je dostac, bo uwierzcie mi latwo nie bylo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc jednakl będą koła zimowe już sa zamówione ale niem jescze felg stalowych w alcarze i trzeba z tydzień poczekać.

Tak wiec będzie na zime felga stalowa

opona BF goodrich 255/70/16.

 

Teraz tylko czekać i sprawdzić przez zime jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ze Śląska ( nie tylko) - znajomy ma do sprzedania koła na zimę - na felgach 17 stalowych opony Goodyear.Do Navarry . Podobno prawie nówki

 

Jeśli ktos jest zainteresowany podam namiary na PW.

 

Nie widziałem kół, nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

3500 za opony z felgami Hmm ale wiesz.... właśnie się dowiedziałem ...co oczywiście w przypadku ASO nic nie znaczy, że może być sytuacja gdzie do Navary nie wejdą felgi 16". No chyba że ci wcześniej pomierzyli.

Hmm no ale jak Alcar ma to git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...