Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NISSAN PATFINDER spalanie.


Gość raptus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec zaczne temat od poczatku,brat wyslal ze stanow pare autek na sprzedaz,dla mnie jest mazda millenia,autko jest piekne max wypas silnik rakieta,ale wyslal tez patfindera ktorego kupil w salonie jest pierwszym wlascicielem dobrze wyposazony jasna skora klima itd. itp. co najwazniejsze ma oryginalny przebieg 35 tys mil i jest bezwypadkowy ,zastanawiam sie czy nie sprzedac mazdy i brac tego patfindera ma silnik 3300 benzyna pytanie dotyczy ile to spali,oczywiscie jest opcja gazu,moze ktos takim jezdzi i cos poradzi,dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam Patha 3.5 V6 i pali dosc sporo - od 12 przy ekonomicznej jezdzie w trasie do 20 w zimie po miescie przy napedzie 4x4. Ostatnio zalozylem gaz i jest troche lepiej finansowo, bo ilosciowo troche gorzej ;-) Ale mam za to pod noga 240 KM. Pozdroovka. sRysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość kamela26

mam patha 2006, V6 4l - 270KM spalanie jazda mieszana - 14-15 l, ale przyznam szczerze ze ekonomicznie to ja nie jeżdze :) , jezeli ktoś bedzie jeżdzieł ok 100km/h i nie przekroczy 2000 obrotów to nie przekroczy 12 l/100, ale na autostadzie przy 180 km i ostrym wyprzedzaniu dojdzie do 16 l......

 

GAZ PRZY V6 to profanacja , kto chce tanio jeżdżić to niech sobie kupi FIATA PANDE 1,2

pytanie o spalanie przy taki samochodzie to debilizm.

 

kocham ten samochód za te 270KM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
GAZ PRZY V6 to profanacja , kto chce tanio jeżdżić to niech sobie kupi FIATA PANDE 1,2

pytanie o spalanie przy taki samochodzie to debilizm.

Święta prawda. Jak można zgwałcić V6 gazem :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Można i to z sukcesem. Polacy maja jakies kompleksy wyraźnie. Ogólnie zła opinia o LPG wynika w naszym kraju z tego, że za montaz wzięli sie debile. Włochy, Holandia a teraz i Niemcy, odkryli zalety LPG i nikt tam wstrętów nie robi. Dobrze założona instalacja nikomu nie szkodzi. Co prawda sam się zapieniłem jak zobaczyłem Alfa Romeo GTA z LPG ale Path to zupełnie inna historia. Cos tak czuję, że historia się powtarza i teraz z LPG jest tak jak kiedys było z dieslami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zupełnie zgadzam się z Ryżym Koniem. Gaz to tylko inny rodzaj paliwa, inne zasilanie. Ma wyższą liczbę oktanową i można nawet z niego wycisnąć więcej koników stosując wariatory zapłonu. Zajmuję sie instalacjami LPG bardzo długo i stawiam moją maximę jeżeli ktoś odróżni jazdę na gazie od benzyny. I nie ma znaczenia czy to jest V6, V8 czy inny motor. Trzeba to tylko robić u kogoś kto ma o tym pojęcie i załóżyć porządny sprzęt. Ja wolę tankowac za 2.30 niż za 4.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mdzalewscy

mam ten silnik 3.3 VG33E w Vanie - to dobra i trwała jednostka, bliźniaczy model z VG30E znany z Maxim, nisko położony moment obrotowy sprawia że przyjemnie się tym jeździ i ciągnie od dołu, nie jest to kosiarka co trzeba kręcić do 6000rpm.

 

Jednostka jest dość paliwożerna, wiadomo sporo pojemność 3.3 litra w V6 + automat + spora masa pojazdu, mój ma z kierowcą prawie 2 tony, a to musi pić, miasto o.k 15litrów, trasa 11litrów na benzynie, dobrze znosi instalację gazową.

 

Polecany zestaw LPG to sekwencja STAG 300 + reduktor KME GOLD lub Zavoli Zeta S, wtryski magic jest lub planijet, dobry filtr fazy lotnej gazu.

 

Millenia kontra Patfinder, nie da się porównać to zupełnie inne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam mazde millenie i tez zastanawiam sie nad zmiana autka dlatego ze mazda jest dosc ciasna szczególnie mało miejsca z tyłu i jesli płynie ci millenia z silnikiem milera 2.3 to dopiero zobaczysz ile pali ja taka miałem i szybko sprzedałem zostawiajac sobie z silnikiem 2.5 V6 co prawda 2.3 ma niezłego kopa ale przy moim stylu jazdy to zuzycie paliwa było ponad 20l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję sie instalacjami LPG bardzo długo i stawiam moją maximę jeżeli ktoś odróżni jazdę na gazie od benzyny.

 

nawet po zapachu ? ;)

 

 

a tak poważniej.

pokaż mi jeden silnik który na hamowni wypluje więcej KM i Nm na LPG niż na Pb.

takich teorii o większych mocach drzemiących w LPG czyta się masę.... ale nikt nie poparł tego wykresami z hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby wycisnąć pełną energię z LPG i uzyskać wyższą moc na gazie trzeba zastosować wariator zapłonu. W innym przypadku moc jest rzeczywiście nieco niższa niż na Pb ale przy dobrze wyregulowanej instalce róźnica jest minimalna i dosyć trudno ją dostrzec. Przynajmniej było tak w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość piotr_nawrocki

Witam

od niedawna jeżdżę właśnie nissanem pathfinderem 2006 4.0 i zastanawiam się nad instalacją gazową. Czy możecie polecić mi jakąś konkretną firmę/producenta a najlepiej również warsztat najlepiej w okolicach Warszawy?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam użytkowników tego forum.

Czytam Wasze posty i nie mogę dać wiary że auta tak mało potrzebują paliwa.

Posiadam auto z silnikiem 3,5 V6 z automatyczną skrzynią.

Silnik jest zagazowany, instalacja BRC (wyregulowana) a nigdy jeszcze nie spalił mi poniżej 20 litrów LPG. Jeśli możecie wyrazić swoje opinie będę wdzięczny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno VQ35 jak i VQ40 nie spalają mało a o gazie już nie mówiąc, jest to następstwem zakładania takiej instalacji, gaz jest tańszy ale potrzeba go o wiele więcej żeby pokonać ten sam dystans co na benzynie....a podstawową sprawą jest technika jazdy, bo niektórzy mają ciężką stopę a inni tempo ekonomiczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzesiekZ

w sumie jako nowy powinienem siedzieć cicho i się nie wymądrzać :D ale technika jazdy istotnie bardzo wiele zmienia i nie mówię tu nawet o dziczeniu na całego...poza tym u mnie (3.3 V8 automat) sporo pomaga rozsądne stosowanie overdrive'a (pow prędkości ok. 90 km), tak aby utrzymać obroty na poziomie ok. 2500....

Jeślim brednie napisał, to proszę komisyjnie zeżreć niżej podpisanego :diabel2:

Pozdrawiam wieczorową porą

Grzesiek Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Odradzam montowania gazu do silników spalinowych w Nissanie Pathfinder. Na forach niemieckich jest bardzo wiele wątków o problemach związanych z instalacją gazową (uszkodzone silniki). Forumowicze z zachodniej granicy odradzają również kupowanie takich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzesiekZ

Słyszałem wiele opinii na ten temat, od bardzo pochlebnych do bardzo krytycznych. Osobiście wolałbym raczej zapłacić więcej i wymienić cały silnik, gdybym decydował się coś robić :diabel:

Pozdrawiam

GrzesiekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

mam instalacje gazową w XTERRA z silnikiem VQ40DE w automacie i nie wiem co jest z tym typem, ale LPG 14l trasa i 18l miasto /100km, a na benzynie bierze 20l/100km w mieście. Czyżby wymagana jakaś regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He. Po co ci Xterra żeby kalać ją LPG. Jak spalanie cię przeraża to poczekaj gdy przyjdzie Ci wymieniać cokolwiek. Począwszy od kloców czy innych elementów np. zawieszenia. Szkoda portfela, jak 14L LPG w trasie to za dużo to lepiej sprzedaj Xterrę to samochód nie dla Ciebie. Nie ten segment. Kup sobie X-Traila albo QQ.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14l lpg w trasie i 18l lpg w miescie gdzie benzyny bierze 20l ? tosz to koszta uzytkowania diesla 2.5l !( nie każdego)  I z tego raczej nalezaloby się cieszyć, chyba koledze chodzi oto iz exterra pali za mało lpg?!  Wtedy byc moze jest zbyt mała dawka gazu, jesli benzyny zre 20 l to gazu po miescie powinno o 10% więcej...

Poprawcie mnie jesli się mylę ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! I wlasnie o to chodzi że spalanie gazu jest takie jak powinno. Benzyna mnie martwi bo jesli to objaw lejących wtrysków to bedzie treba sie tym zająć. Skoro jest coś do zrobienia to chcę to zrobić i tyle.

Jak sie decydowalem na ten model to właśnie takiego spalania LPG oczekiwałem. Instalacja założona w dobrym serwisie i zero problemów. Chociaz pewnie za wcześnie chwalić bo dopiero 4kkm przejechane.

Problemu pewnie bym nie zauważył jeżdżąc na LPG ale w lutym bedzie 3kkm do przejechania w Finlandii, a tam tylko benzyna :-)

 

Mam jeszcze do Was pytanie o Overdrive, nie mam instrukcji, ale kiedy go powinno się używać? (mam mały przycisk na manetce skrzyni, ale chyba do jego wyłączania)

 

 

Kiedy zbyt długo na coś czekamy, rozczarowanie jest nieuniknione...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...