Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 na 17" felach


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wychodzi 625.3 a standard jest 615. Co to oznacza dla mnie na drodze? :)

 

nie chce mi sie liczyć ale:

- napędzane są koła o wiekszej średnicy na co potrzeba więcej powera(to tak jak na rowerze duże koła to cieżkie pedałowanie ale większa prędkość max.) więc auto będzie ci sie gorzej rozpędzało i ciutke więcej może palic - im silnik słabszy tym to co powiedziałem będzie bardziej odczuwalne

- licznik km-ów będzie przekłamywał - np przejechany 1km to na liczniku 0,9km - analogicznie powinno byc z prdkością tzn. pokazuje 100km/h to jedziesz 100km/h a nie 90km/h - ale Corn pisał kiedys że jeżeli chodzi o prędkość to średnica koła nie ma wpływu na wskazanie predkościomierza - tzn że dalej będzie pokazywał o tyle więcej co na mniejszych kołach

 

niech sie wypowie ktos kto lepiej sie zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie tym nie stresuj. 615 jest srednica rozmiaru 195/60/15 ale 185/65/15 ma juz 621.5 a tez jest standardem dla p11 :) poza tym co do wskazan licznika to na hamowni i tak wychodzi ze nasze primery przeklamuja kilka procent in plus wiec moze wreszcie bedziesz mial realne wskazania licznika :?: :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

na 195/60-15 w primerze p11.144 prędkościomierz trochę zawyża, natomiast wskaźnik średniej prędkości oraz licznik przebiegu mniej, ale jednak odrobinę.

 

na 185/65 jest pewnie troche lepiej, ale sprawdziłem że wskazanie analogowe ma większy błąd od cyfrowego.

 

przynajmniej wg moich pomiarów gps'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj na hamowni na nowiutkim zimowym "obuwiu" rozmiar 185/65/15 przeklamywal cos kolo 7-8%. Kuba moze lepiej pamieta. tak czy inaczej nie ma chyab sie czym martwic. jak bedzie woz sprzedawany to bedzie mniejszy przebieg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiem zauważyć ze masz p11 a nie p11.144? :P

 

Poza tym naprawde wiarygodne info daje GPS, hamownia może być źle skalibrowana

 

smiem spytac czym sie rozni zawias 11 od 11.144 :?: :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny błąd pochodzi od tablicy wskaźników, a ta jest inna w wymienionych modelach panie kolego.

 

a to sorry wodzu :P moze i racja. przeklamania hamowni tez mozliwe. faktycznie pomiar gpe-em z kilkoma dostepnymi satelitami to chyba najlepsze rozwiazanie :!:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Dobrze sie sklada ze mam GPS, zdazylem juz zauwazyc jak mnie licznik klamie :D Mam nadzieje ze moje 100 konikow da sobie rade z jako takim rozpedzeniem autka na wiekszych kolach, jak nie to trudno, zostanie mi lans po miescie na nowych laczkach :diabel: :diabel: :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
- licznik km-ów będzie przekłamywał - np przejechany 1km to na liczniku 0,9km - analogicznie powinno byc z prdkością tzn. pokazuje 100km/h to jedziesz 100km/h a nie 90km/h - ale Corn pisał kiedys że jeżeli chodzi o prędkość to średnica koła nie ma wpływu na wskazanie predkościomierza - tzn że dalej będzie pokazywał o tyle więcej co na mniejszych kołach...

łojezu dopiero przeczytałem te "kłamstwa" ;)

to nie tak

prędkościomerz analogowy ma błąd wiekszy niż cyfrowy wskaźnik przebiegu i niż prędkościomierz cyfrowy. Dzieje się tak ze względu na dodatkowe elementy mechaniczne wystepujące w układzie koła - skrzynia biegów - czujnik - wskazanie (własnie to wskazanie to dodatkowy błąd względem wskaźników cyfrowych)

Zła wielkosc kół wpłynie na oba błędy: ten mniejszy dla wskaźników cyfrowych i na ten większy dla analogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to powiedzmy że jade 100km/h - wskazanie prędkościomierza, wg. GPS jade 110km/h na tym przykładzie mi zobrazój jak mniejsze koła wpłyna na wskazanie i jak wieksze - bo ja sie już pomotałem :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

to może tak:

 

masz opony idelnie takie jak powinny być:

gps 100 czyli można uznać ze jest to prawdziwa prędkość (np 99.99)

licznik przebiegu 103 (po przeliczeniu na jego podstawie)

prędkościomierz cyfrowy 103

prędkościomierz analogowy 105

 

masz sporo za niskie opony:

gps 100

licznik przebiegu 110 (po przeliczeniu na jego podstawie)

prędkościomierz cyfrowy 110

prędkościomierz analogowy 120

 

masz sporo za wysokie opony:

gps 100

licznik przebiegu 90 (po przeliczeniu na jego podstawie)

prędkościomierz cyfrowy 90

prędkościomierz analogowy 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na zywo robia jeszcze wieksze wrazenie :D czekaja cierpliwie na odbior :diabel:

 

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 18:38 ]

dodam jeszcze ze sa to naprawde rewelacyjne felgi dostepne za rozsadne pieniadze. sa wytrzymale pomimo niewielkiej na ten rozmiar masy. waza 9.89 kg (21.8 funta -> 17x7.5)

 

ps. zal bedzie sie z nimi rozstawac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Tomasz_Primera

Przejechalem na nowych felach pol Europy i musze powiedziec ze spisuja sie rewelacyjnie, szczegolnie w polaczeniu z Goodyear F1 215/45 :P Auto trzyma sie drogi jak przyklejone no i wyglada o niebo lepiej niz na 15-stkach :D

Fotki przed i po:

IMG_3560.JPG

IMG_3562.JPG

Niestety fotki w deszcz no i jak przystalo na Nissana przod stoi wyzej niz tyl :P

IMG_3843.JPG

IMG_3852.JPG

IMG_3854.JPG

 

greg76, jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc w trudnych chwilach oczekiwania na paczke :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów 17 cali...Tomek powiem że felgi się super prezentują na aucie...widze że dołożyłes też tylni spoilerek...mam taki sam u ciebie ;) za max tydzień dorzuce tu swoje fotosy, może greg też dołoży swoje nowe 17" na ten wątek....albo założymy nowy np pod tutułem P11 na 17" i tam powklejamy swoje foty...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Gringo, zmienilem temat na bardziej ogolny ;) Czekam na Wasze fotki :P

P.S. Spoilerek zalozylem oryginalny chociaz robiony od nowa, taki mi sie podobal najbardziej ;)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Tomek, teraz ten temat jest bliższy tym co posiadają P11 na 17" ja powinienem do tygodnia max miec juz swoje fotki bo wczoraj przysiadłem się do zmiany kół i co sie okazuje...moje nowe felgi mają małe otwory i standardowe śruby nie pasują...są zaduze...obdzwoniłem wszystkie serwisy oponiarskie w okolicy i nigdzie nie mieli takich śrub jak potrzebuje....uratowało mnie allegro , teraz pozostaje mi czekanie na reakcje sprzedawcy. Będe miał foty to wrzuce.

P.S. ja tez mam oryginalny spoiler Nissana, moim zdaniem ten od GT jest chyba ładniejszy,ale to moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Moje stare nakretki tez nie pasowaly z tego samego powodu, na szczescie w zestawie z felgami byly nowe nakretki :P

 

[ Dodano: Wto 13 Mar, 2007 13:09 ]

Musialem tylko zmienic klucz do kol na 19 ;)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...