Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Zwrotnica, łożyska zwrotnicy


siwy77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się pochwalę moją lewą zwrotnicą:

Gdzieś od jesieni czasem miałem delikatne postukiwanie, ale ciężko mi było uchwycić co jest grane, bo zdarzało się to naprawdę rzadko. Wczoraj znalazłem przypadkiem, jak czyściłem skorodowaną tarczę ham.

 

Objawy przy jeździe są imo takie, że jest minimalnie mniejsza precyzja prowadzenia, raczej nie do zauważenia dla kogoś, kto tym autem nie jeździ na codzień.

 

Jak myślicie to już kompletna tragedia jest?



Miałem podejście do wymiany. Mimo usilnych prób i napierniczania młotkiem przez 2h, jak siedziało tak siedzi :(. Albo pojadę z tym jednak do mechanika, albo wytargam całość z auta i spóbuję na imadle.

Edytowane przez antoniobermuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego ja z lewej strony tak miałem jak kupiłem auto i od razu wymieniłem bo strach było jeździć, jak hamowałem do zera i puszczałem kierownice to uciakała do rowu. Moim zdaniem tylko wymiana, z prawej strony też miałem luz ale bardzo delikatny a wymieniłem bo mi coś stukało a okazało się, że to wahacz łożyskowany. Dużo WD40,solidny klucz, przedłużka i do dzieła musi się poddać :)

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją nierówna walkę ze zwrotnica zakończyłem pozytywnie, ale zajęło mi to blisko 10 godzin. Pewnie dlatego żem niewprawny mechanik i nie mam dobrego sprzętu, ale.... 

Swożeń był tak zapieczony, że aby wyjść musiało się połamać duże łożysko, przez co zewnetrzny pierścień został w gnieździe, wewnętrzny na swożniu. 

Do swożnia uzyłem tego samego ściągacza, którym połamałem to łożysko, natomiast z gniazda resztki wybiłem młotkiem i przecinakiem.

Złozenie nowych już nie było takie trudne. 

Natomiast nie mam tej przykrywki od śruby na górze i niestety jak szybko coś nie znjadę zastępczego to nowe łożyska też szlag trafi bardzo szybko...

Pozdrawiam

 

P.S. Jeszcze mi zostało drugie koło, ale procedura już opanowana.

post-49240-0-29305900-1370693318_thumb.jpg

post-49240-0-55628400-1370693319_thumb.jpg

post-49240-0-16988200-1370693320_thumb.jpg

post-49240-0-03093500-1370693321_thumb.jpg

post-49240-0-77302700-1370693321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego ja z lewej strony tak miałem jak kupiłem auto i od razu wymieniłem bo strach było jeździć, jak hamowałem do zera i puszczałem kierownice to uciakała do rowu. Moim zdaniem tylko wymiana, z prawej strony też miałem luz ale bardzo delikatny a wymieniłem bo mi coś stukało a okazało się, że to wahacz łożyskowany. Dużo WD40,solidny klucz, przedłużka i do dzieła musi się poddać :)

No tak, tylko ja nie miałem problemu z odkręceniem a z wybiciem całości na dół. Ostatecznie temat zwalczył mechanik, ja niestety sie palnika jeszcze nie dorobiłem :(

Ale co ciekawe u mnie nie bylo tragicznych objawów w prowadzeniu auta, ja wiedziałem że coś jest delikatnie nie tak, ale ktoś kto nim nie jeździ na codzień raczej by się nie zorientował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy sa jakies roznice w budowie zwrotnicy posiadam primere p11 2,0slx z 96 roku i nie moge dostac nigdzie zwrotnicy z tych lat natomiast mam prawie pod reka zwrotnice z p11 po 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie już też łożyska zwrotnicy wymienione. Z racji niesprzyjających warunków atmosferycznych wymiana u mechanika się odbyła. I nie żałuje wydanej na robociznę kasy. Z jednej strony były tak zapieczone że bez użycia palnika nic nie dałoby rady zrobic.

Miałem juz masakrycznie wybite, prawie nie było kulek.

Objaw to stuki na nierownosciach i bardzo zle prowadzenie auta. Wrzuciłem zestawy Kanaco, chodź napewno lepiej byłoby po wymiarze znależć lożyska SKF bo te z zestawu nie wyglądają jakos mega solidnie. Ale licze ze troche poslużą.

Przy aktualnym wieku i przebiegu p11tek to w zasadzie obowiązkowa wymiana, nie ma co czekac. Roznica jest naprawde odczuwalna.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów mnie też czeka wymiana  łożysk od jakiegoś czasu coś stukało i nie mogłem znaleźć co aż do kiedy złapałem kapcia i wtedy wszystko ujrzało światło dzienne .. jak zdjąłem ten dekielek i odkręciłem  śrubę z prawej strony okazało się ze łożysko to małe jest pęknięte.. w najbliższych dniach będę się z tym męczył..


witam ponownie w sobotę wymieniłem łożyska w zwrotnicy i jest teraz dobrze ani żadnego luzu ani nic czeka mnie jeszcze wymiana stabilizatora bo ma luzy .. i nawet ABS zaczął mi działać a wcześniej działał jak zapaliłem silnik to kontrolka gasła a jak ruszyłem to się zapalała ..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.Ja wymieniałem łozysko zwrotnicy z lewej strony w zeszłym roku(prawe było nie ruszane).Kupiłem zestaw naprawczy KANACO.Po przejechaniu 30000km,prawe to oryginalne nadal jest ok,natomiast lewe znowu jest do wymiany.Teraz poszukam łożysk SKF a tych z KANACO nie polecam.A tak przy okazji to jakość części zamiennych,nawet tych uznane za markowe(wyjątkiem są te ze znaczkiem "555") jest po prostu tragiczna i nijak sie ma do fabrycznych.Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odświeżę temat po latach - wystarczy zdemontować tą "płetwę" i wychodzi do góry bez grama siły, po odkręceniu 2 śrub, uwolnieniu przewodów i jednej nakrętki .  

Jak miałem auto to po zakupie sprawdzałem stan łożysk i u mnie w środku nadal był czarny samar bez rdzy, wtedy auto miało 17 lat.

Edytowane przez spinal25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...