Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali PRIMERA P10 1.6i


Gość silenthill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość silenthill

Mam od kilku tygodni PIMERE P10 1.6i :D i pali mi 12/100km przy delikatnej jeżdzie :( . chyba troche za dużo?

 

Ile powinna palić, a może to normalne :shock:

 

WIELKIE DZIĘKI za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed świętami zatankowałem bryke (benzyna, silnik GA16 - 90KM) i wyszło, ze spaliła w grudniu (jazda po mieście) 9,76 l/100km. Normalnie palila 7,2l w trasie (predkosci pomiedzy 110 a 150), a 8,3l w mieście.

Wygląda na to, że nasze samochodziki mowią nam, że mamy zimie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie- kiedy zmieniales filtr powietrza?? Moze jest zapyzialy?

Byc moze to sonda lambda i komuter ci poodaje za duzo paliwka, a jak z moca autka??

Ja mam 2.0 i pali mi 13 l/100 ale lpg!!

Benzynki tak kolo 10-11 l/100.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pali okło 10l LPG cykl mieszany, dodam że jestem po wymianie przewodów, kopułki i palca (wyżyły 168000km), wcześniej paliła jakieś 12-13l LPG. dodam że przy okazji restartowałem kompa przez odłączenie akumulatora.

wymień filtry jak radzi S.P.Q.R. powietrza , paliwa, świece - na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Przedszkolak

Jeździłem 5 lat. LPG trasa 6-7l/100 przy 90-110 km/h, miasto 8-10 l/100.

Bardzo rzadko na benzynie na trasie potrafiła zrejść poniżej 6l/100. P10 Invitation - jak to mówią dobra holenderka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość skYwriter

Witam, mi wypali dużo więcej niż te 12l na 100km, położenie wskazówki zmienia się prawie na moich oczach. Auto mam niecałe pół roku, co radzicie?Wymiana filtru powietrza, paliwa? Ostatnio zmieniałem olej i filtr oleju.

Obawiam się, że to może być sonda Lambda albo jeszcze gorzej : silnik krokowy, co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją od 2 miesięcy, założyłem od razu gaz, więc nawet nie wiem ile by mi benzyny wzięła, ale gazu w trybie mieszanym pali mi ok. 9-10l.

Jeżdżę raczej spokojnie, w granicach 3tys. obrotów.

 

Spróbuj na początek przeprowadzić autodiagnostykę, może to coś Ci da:

http://www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=...id=3&tid=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie mojej primery(przy ekonomicznej jeździe, bez wkręcania na maxa)

benzyna

miasto- 8 do 9 l

trasa - 6-7l

gaz

miasto- min. 10,5 max do 12,5

trasa- ok.8

po wymianie filtra powietrza jakby lepiej zaczął oddychać, przewodów i świec nie wymianiałem, a przebieg 125kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość jendrex

Primerka kombi W 10 z silnikiem GA16DE 1,6 99 KM + LPG zaślepiony EGR

spalanie w miescie 11

spalanie trasa 9

 

Ja mam swoją od 2 miesięcy, założyłem od razu gaz, więc nawet nie wiem ile by mi benzyny wzięła, ale gazu w trybie mieszanym pali mi ok. 9-10l.

Jeżdżę raczej spokojnie, w granicach 3tys. obrotów.

 

Spróbuj na początek przeprowadzić autodiagnostykę, może to coś Ci da:

http://www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=...id=3&tid=16

 

Ja z mojej praktyki jazdy Nissanem to zauważyłem, że one lubią wysokie obroty i wtedy nie dość się fajnie jedzie to wcale nie palą więcej a jeśli już to niewiele wiecej. Na LPG jak jest dobrze zrobiony - najlepiej sekwencja to nie czuć różnicy w mocy miedzy benzyną a gazem.

Edytowane przez jendrex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej ma małe znaczenie do spalania pomijając jego działanie na popychacze ,,,,

jak czytam ze ktoś wymieniał olej i FILTR !!! to na mnie źle działa zawsze trzeba wymieniać jedno i drugie ...

 

1. Filtr powietrza podstawa

2 Sonda lambda jak padnięta źle działająca podaje sygnał 0,2-0,3V co oznacza mieszankę ubogą

3 świece kable reszta ukł zapł.....mniejsze znaczenie kable mogą boleć a na nowe swiece 40 zł warto wydać ...

moja rada !

diagnostyką przebadać sondę lambda . jak ładnie mruga to ok

 

najbardziej ekonomiczna jazda polega na prowadzeniu silnika w zakresie największego momentu obrotowego nismo sie ładnie kręci i jego moment chyba 4000 rpm ... kto hamował to niech napisze .. Pozdro

moje 115KM GA16

autostradowa trasa klima i automat 7,5 l a zima 12,5 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...