Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek wklejcie foty swoich autek ;)

 

Jak mu zrobię zdjęcie to wkleję.

Dziś wymieniałem olej, majster kazał kupić półsyntetyk- 4 litry, po spuszczeniu starego okazało się , że wchodzi ponad 5.

A wszystko dlatego, że mam instrukcję po niemiecku i nie wszystko potrafię doczytać. Do tej pory korzystam z instrukcji Almery. Jak by ktoś miał instrukcję do Tino po polsku to niech się podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Do tej pory korzystam z instrukcji Almery. Jak by ktoś miał instrukcję do Tino po polsku to niech się podzieli

 

Mam ale oryginał na papierze. W wersji elektronicznej jeszcze nie, aby zeskanować trzeba się bardzo napracować - liczba stron plus format (nie da się za jednym razem zeskanować dwóch stron)

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di

ja posiadam tino 2.2 Di 84KW 2001rok prod .sory ale myślałem że Dci wyszło w 2003 .Jaki olej wlewacie bo ja nie wiem co mam wlane 137tyś,km,czy wasze tino też się muli na wolnych obrotach myślałem o chipie co wy na to

dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zamierzasz zeskanować czy nie? Trudno Cię namawiać, w końcu to kilka godzin roboty

 

Gdy będę miał kilka wolnych godzin zeskanuję i udostępnię zainteresowanym.

Obecnie mogę tylko zaoferować doraźną pomoc potrzebującym w postaci konkretnych stron-informacji.

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di

pomocy

mam pytanie bo sam niewiem co mam nigdzie nie mogę się doczytać czy w moim silniku jest Common Rail czy wtrysk bosha jedni pisza tak a drudzy inaczej

potrzebne mi to do zakupu POWERBOXA

silnik w moim tino to 2,2di 84KW 114KM 2001rok,nie mam pewności ale chyba 235Nm/2000 we włoskim dowodzie mam że num.ident.silnika to YD22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w moim silniku jest Common Rail czy wtrysk bosha

 

Common Rail wszedł jakieś 2 lata później. Common rail chyba najłatwiej rozpoznać po wystających z pokrywy zaworów wtryskiwaczach i podłączonych do nich wtyczek wiązki elektrycznej, coś takiego jak w benzynie z wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di

DZIEKI

jest pewnie tak jak myślałem że Common Rail wyszło po połączeniu nissana z renault w 2003

więc mam problem bo nie mogę znależć chipa do japońskiego DI,do TDI czy Common Rail nie ma problemu

trudno pewnie moje tino pozostanie krową przy starcie :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne mi to do zakupu POWERBOXA

 

nie kupuj zadnego Powerboxa :!: , lepiej podjedz do firmy zajmujacej sie robieniem chipów/programów dostaniesz program dla Swojego silnika, ale zanim tam pojedziesz sprawdz sobie przepływomierz i wywal katalizator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gościa co wgrywa profi soft do tino (tylko bosch 114KM) za 700 zł i auto lata bez żadnych problemów- Już 2 moich znajomych tam wgrało i są super zadowoleni.Dla mniej zdecydowanych można wgrać - na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja właśnioe co się zalogowałam. jestem od niedawna posiadaczką nissana almery tino rocznik 2005 silnik 2,2 diesel. Samochód jest sprowadzony z Francji. Oczywiście był po przejściach. Mechanik mi go zrobił i jeżdżę sobie teraz. No ale bez instrukcji obsługi. Też jej szukam. Samochodzik ma komputer pokładowy. Chętnie podzielę się uwagami z kimś, kto ma podobny car.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di
profi soft do tino (tylko bosch 114KM) za 700 zł i auto lata bez żadnych problemów

 

bardzo ciekawa propozycja 140KM i 347 nm w 2,2Di na zimę rozumiem że program jest wgrany przez złącze diagnostyczne,czy to pozostaje w komputerze na stałe czy kasuje się np. po wyjęciu akumulatora

mam nadzieję że warszawa lub okol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di

mam prośbę o jekieś namiary to jakaś firma czy prywatnie ktoś się zajmuje programami

pewnie po 13-stej wypłacie :one: tzn. w marcu narazie wymienię olej na 10w40 i filterek powietsza

 

a co do seryjnego IC to mam wątpliwości szukałem szukałem i nic :( powinien być chyba gdzieś przy chłodnicy,napewno jest IC

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di

dzięki albin,faktycznie widać jakis wlot do nadkola,ładnie go ukryli hehe

 

[ Dodano: Nie 11 Lut, 2007 15:01 ]

do many

z tego co wiem to instrukcja po polsku jest dostępna tylko do jednostki napędowej 1.8

tylko z takim silnikiem tino było sprzedawane w polsce,żeby poczytac o dieslach trzeba niestety przetłumaczyć. Ja mam np..po włosku

ps

ale znalazłem coś do tino po polsku naprawa itd

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=165854612

 

szkoda że za wszystko trzeba płacić :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...