Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kama_30
HA, ha, chciałbym to zobaczyć.

Oj Ty niedowiarku, nie jest to wcale taka straszna filozofia i gdybym tylkę mocno tego chciała, to bym wymieniła! Sroki many, ale ja nie z tych blondi z tipsami! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szukałem chyba wszędzie :?

Nawet nie zadałeś sobie trudu przeczytania paru postów powyżej, a miałbyś instrukcję.

Trudno na razie nie będziesz miał istrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kochani, pomimo, że mam instukcję - dzięki Many,to nie wiem co chce ode mnie mój samochód. Na komputerku pojawiła się ifnoramcją "vehicle serwice is due". Wymagany serwis, ale czego? całego pojazdu? Przecież wymieniałam już wszystkie filtry, oleje. O co mu jeszcze chodzi? Dzięki za pomoc pozdrawiam! :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie informacja pojawila sie po okreslonym przebiegu, nie ma sie czym martwic, lepiej poszukac info jak wylaczyc ta informacje albo podjechac do ASO i zostawic im troche PLNow w zamian za skasowanie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja jaka sie pojawiła dotyczy przeglądu serwisowego wykonywanego tylko w ASO lub podobnych serwisach po okreslonym przebiegu tam tylko wiedzą jak to skasowac jest to 1 pozycja na ekranie natomiast 3 pozostale można samemu ustawiać, jeżeli wyswietlany komunikat Ci nie przeszkadza można jeżdzić jest to tylko informacja nic więcej pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nico i szeryfa - dzięki za rady i sugestie. Faktczynie, chyba sama tego nie zlikwiduję, chyba, że ktoś mi podpowie jak to się robi??On tam był nastawiony 20.000 km i przegląd. 20.000 mu stuknęło i informacja się pojawiła.Jakoś nie wierzę, żeby nie można było tego samemu usunąć?? Może ktoś jednak ma pomysł na to jak to zrobić? :/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominic-k

Witam Wszystkich!

 

Jestem tu nowy, dopiero dziś znalazłem to forum. Prawdopodobnie niedługo będe posiadaczem Nissana Almery Tino. Od jakiegoś czasu szukałem takiego autka, miałem chęć na Scenica albo Picasso ale w końcu chyba będzie to Tino.

 

Mam nadzieję, że będe mógł na tym forum znaleźć wiele ciekawych informacji.

Tymczasem mam prośbę o przesłanie mi instrukcji po Polsku do tego auta. Jeżeli ktoś teraz taką dysponuje to poprosze o wiadomośc na PRV.

 

Pozdrawiam!

 

dominic-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to mi w jeździe mieszanej wyszło na razie - za pierwszym razem 6,2ON/100km a za drugim 6,4ON/100 km. Auto mam od niedawna i dopiero dwa razy tankowałem. Tankuje na shellu - tak mi polecił znajomy, który jeździ tirem - podobno tam i na statoilu jest paliwo najlepszej jakości. A wy gdzie tankujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Na początku dziękuję wszystkim którzy wysłali mi instrukcję do Tino! Więlkie dzięki!

 

Stało się - jestem od kilku dni posiadaczem tego samochodu: Tino 2,2 dci z 2003 roku, 32500 przebiegu (oryginalny - skontrolowany w ASO). Już zrobiłem 600 km - Na razie jeździ się super. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Jeżeli chodzi o spalanie, to zastanawiam się na ile wiarygodnie pokazuje je komputer. Pierwszą trasę (ok. 250 km po zatankowaniu do pełna) pokazał mi średnią 5,3. Jechałem bardzo spokojnie (nie znałem ani trasy ani samochodu) tak 90-110 na trasie i ok 60 przez miejscowości, bez klimy. Gdy później dotankowałem do pełna (własciwie to tankował pracownik stacji i wydaje mi się, że wlał trochę więcej niż ja) to z wyliczeń wyszło mi 6,2. Czy możliwe są takie różnie w pokazywaniu spalania przez komputer a rzeczywistością?

Potem jeździłem troche po Warszawie (ok. 50 km) i znowu trasa (250 km). Teraz pokazał mi już 5,8.

Jakie sa Wasze doświadczenia na tym polu?

 

Pozdrawiam

 

dominic-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od niedawna jestem posiadaczem Almery Tino 2,2 dci 2004. Jeżeli to możliwe to bardzo proszę o instrukcję. Przeczytałem wcześniej,że jest dostępna, a ja jestem początkującym posiadaczem tego auta jak również użytkownikiem tego forum.

Sorry wszystkich dla których niektóre rzeczy są oczywiste

pozdrawiam

mój adres

aszly@op.pl

[/i][/b]

 

[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 23:41 ]

Serdeczne podziękowania za instrukcje.

Szerokiej drogi. Pozdrawiam

aszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tino rocznik 2005, jazda po mieście (dodam średnio zakorkowanym) spalanie 6,2 wg komputera oczywiście, jazda w trasie (dodam niezbyt "szybkiej" takie 80 km dziennie średnia trasy 43,5 ze światłami i postojami) spalanie 5,8. Natomiast wydaje mi się, że w rzeczywistości pali dużo więcej,ale ciągle nie mam czasu tego sprawdzić,może w końcu się zmobilizuję. Bardzo dużo pali na postojach, aż mnie to zdziwiło.Aha ja tankuje na Jet'cie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henioslupsk

Witam Wszystkich :zdziw:

:zdziw: Jestem posiadaczem Tino 2.2di od wczoraj i mam kilka pytan

jaka jest predkosc maksymalna?

wczoraj jadac autostrada to max 85 mil/h czyli nieco ponad 140km/h-auto w wersji angielskiej

dynamika auta to wielki znak zapytania -mam wrazenie ze jest cos nie tak z silnikem jak na diesla 114 kM to dramat auto ma przebiegu 39 tys mil przebieg jest udokumentowany przegladami wczesniej jezdzilem mitsubishi carisma 1.6 90KM i porownujac tamte auto to rakieta. Wygoda i komfort to ok tylko ten silnik. Co moze byc przyczyna tak slabych osiagow? Autko jest sliczniutkie . Prosze o wskazowki co moze byc przyczyna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływmierz powietrza, ja tak miałem w primerze do primy kosztował coś około 270zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tino2003
informacja jaka sie pojawiła dotyczy przeglądu serwisowego wykonywanego tylko w ASO lub podobnych serwisach po okreslonym przebiegu tam tylko wiedzą jak to skasowac jest to 1 pozycja na ekranie natomiast 3 pozostale można samemu ustawiać, jeżeli wyswietlany komunikat Ci nie przeszkadza można jeżdzić jest to tylko informacja nic więcej pozdrawiam :)

 

 

Jeżeli jeszcze nie wiecie jak wejść w menu serwisowe aby to skasować, wchodzi się nast:

Wyłączyć radio wcisnąć przycisk set i kręcić pokrętłem od głosu w prawo aż wskoczy to menu serwisowe.

 

Może ktoś wie w którym miejscu w tino znajduje się wtyczka aby podpiąć kamerę cofania, bo nie usmiecha mi sie samemu szukać i rozkręcać pół auta. :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

parę dni temu kupiliśmy Tino z silnikiem 2,2 diesla, rocznik 2001, z małym przebiegiem, ale po włoskim jeżdżeniu :P

 

Osobiście znam jeszcze jedno Tino (mojej sąsiadki), które niestety pojechało teraz na jakiś czas zagranicę, więc i nie mam nawet od kogo pożyczyć osławionej instrukcji.

Czy inni uzytkownicy tego wątku mogliby się nią podzielić?

 

Szukaliśmy jakiegoś mini vana albo combi i jak zobaczyliśmy Tino, decyzja zapadła szybko. Zaczeliśmy szukać "naszej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweld

Witam! Poszukuję uszczelniacza lewej półosi do almery tino 2,2DI ( auto stało się ofiarą jakości polskich dróg ). Proszę o informację na adres paweld67@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem , w moim Tino padło podświetlenie prędkościomierza.Zupełnie nie wiem jak sie tam dostać i jakie żarówki kupić.Jesli ktoś zna ten temat ,bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...