Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spadnie sama jak wszystko poodkręcasz :jump:

Odkręcałem w Mickrze i nie było żadnego problemu, a tutaj powinno być łatwiej. 

Na poważnie, sprawa łatwa - uważaj na tylne 3 spinki. Reszta w manualu dział BT str. 36.

Przy okazji i ja mam prośbę, jak będziesz zdejmował /już zdejmiesz/ to zrób parę fotek /wiesz, że ja ich posiadam dużo, ale akurat nie podsufitówki/. Chodzi o wzmocnienia oraz jak wygląda cały stelaż. Interesuje mnie jak założyć relingi. Jeśli by były od wewnątrz jakieś ślady co by wskazywało na taką możliwość, to by się przydały jakieś wymiary /co od czego/. 

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się Tinka zagazowana. Ale coś mnie martwi, wczoraj zatankowałem (po raz pierwszy) gaz,oczywiście do pełna no i zrobiłem ok 110 km, a wskaźnik ilości gazu w zbiorniku spadł z 4 kresek na 2. I nie wiem, czy on tyle pali, czy też ten czujnik odpowiedzialny za wskazywanie ilości gazu jest słaby i niedokładny, że tak się dzieje. Czy może jednak to wina gazu? To moje pierwsze doświadczenia z gazem więc dlatego pytam bardziej doświadczonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów szczególnie tych którzy posiadają   :nissan:Tino i kierowców ich "siostrzyczek" Almerek..... :hug: 

Jak myślicie, czy Nasze Tinki nie są pięknymi r o d z i n n y m i  samochodami :samochod-rodzinny:  ??? :question1:

Ja jestem z niej bardzo zadowolony yay.gif  :zwyciestwo2:  yay.gifi po prostu ją kocham serce.gif serce.gif serce.gif  001.gif.

Dzieci mają miejsce, gdzie mogą i jeść food.gif  i malować czy też rysować lub czytać :book: . A i nam czasami również takie stoliczki się przydadzą pub2.gif

 

Jeśli również tak uważacie i myślicie busted.gif  iż taki piękny samochodzik drive.gif powinien znaleść się w NASZYM kalendarzu, to zachęcam do głosowania na NIEGOyay.gifyay.gif, a i przy okazji i na mnie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92149-iv-edycja-konkursu-m%C3%B3j-nissan-jesie%C5%84/ 

Czas do  6-go grudnia.!!!!!!!!!!

 

Dziękuję i ślę pozdrowionka, Mirek :wave:

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się Tinka zagazowana. Ale coś mnie martwi, wczoraj zatankowałem (po raz pierwszy) gaz,oczywiście do pełna no i zrobiłem ok 110 km, a wskaźnik ilości gazu w zbiorniku spadł z 4 kresek na 2. I nie wiem, czy on tyle pali, czy też ten czujnik odpowiedzialny za wskazywanie ilości gazu jest słaby i niedokładny, że tak się dzieje. Czy może jednak to wina gazu? To moje pierwsze doświadczenia z gazem więc dlatego pytam bardziej doświadczonych. 

witaj, mało szczegółów podałeś , jaki sterownik, ogólnie jaki to gaz. powiem ci ogólnie , wskaźnik gazu traktuj jako orientacyjna sprawę, zatankuj benzyny na około 100km i jedź na gazie do końca tak sprawdź dwa razy i zobaczysz ile jest wstanie przejechać. Gaz zmienia w butli swoje własciwosci jak go jest dużo to jest w płynie a jak ubywa to potrafi się rozprezyć i czujnik "zafałszuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, racja sama spadła a jedna spinkę złamałem :/ ale to mało istotne :) ok zdjęcia będą zrobione :) a co do relingów to właśnie z tego powodu zdejmowałem podsufitkę . Autko rozebrałem i oddałem do znajomego mechanika do montażu, Relingi montowane będą z Chrysler Voyager http://allegro.pl/chrysler-voyager-01-iii-relingi-dachowe-i3701890938.html , delikatnie trzeba dopasować i będzie baja, oryginalne relingi mi się za bardzo nie podobają dlatego próbowaliśmy coś innego dopasować i z voyagera mi się najbardziej podobały a po 2 nie będzie problemu z przeróbką tych relingów. Dziś oddałem autko mam nadzieje że do niedzieli będzie gotowe, i strasznie ciekaw jestem efektu końcowego, to zrobię zdjęcia i wrzucę na server. 

 

Kolego Michal1511

Ja zagazowałem moja Tinke w Lipcu , instalacje mam z STAG Eko 4 czy cuś takiego. Na wskaznik gazu nie ma się co patrzeć, też tak mam że po przejechaniu 200 km oświeca mi się rezerwa a na baku gazu zrobie 480km :P A nie świeci Check ? mi po zainstalowaniu inst gaz padła sonda lambda . Po wymianie śmiga jak ta lala 2 razy mapowanie mi robił, i od tego czasu nie odwiedzam gazownika. Na gazie zrobiłem ok 9 tys km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mogę złożyć tylnych dwóch skrajnych siedzeń (środkowe się skałada). Czy jest na to jakiś patent? Czy po prostu zamki są uszkodzonę i dlatego nie mogę?

2. Moja Tina długo kręci zanim odpali (ok. 4 sekund). Czy one tak mają? Nowy akumulator założyłem i kręci szybciej ale odpalanie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz jaśniej lub jakieś foto co w złożeniu Ci przeszkadza? To co pamiętam, to pod siedzeniami masz dodatkowe paski które mocujesz na boki siedzeń przednich i wtedy fotele nie opadają.

2. To nie benzyniak, musi pokręcić, ale nie az cztery sekundy, licząć 121, 122, 123, 124......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smolek_RBK, mam do ciebie pytanie, ile ci wchodzi gazu do butlibo ja srednio robie na gazie 410km. jazda mieszana a gazu mi wchodzi 42litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie temperatury. Kiedy jest najlepsza temp silnika (chyba o to chodzi) bo coś słyszałem, że jak temp jest za niska to wtedy samochód wiecej pali dopóki się nie rozgrzeje. Mój wskaźnik temp (ten pod wskaźnikem paliwa) dość szybko wskazówka wchodzi do połowy wskaźnika i teraz nie wiem czy to dobrze czy powinny być wyżej? Jak to jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie serwisu gdzie można prowadzić wydatki przeznaczane na samochód min. tankowanie. Mam problem bo dodałem właśnie pełne tankowanie gazu, wpisałem wszystko oprócz stanu licznika i nie oblicza mi spalania, dlaczego? Wpisałem ile przejechałem km i nic. To moje pierwsze wpisane tankowanie do pełna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to było Twoje PIERWSZE tankowanie do PEŁNA. Jak zatankujesz drugi raz i też do PEŁNA, to dopiero wtedy Ci pokarze.

Program ten nie wykazuje i nie robi poprawek-wyliczeń w spalaniu jeśli nie zatankujesz do pełna.

Jeśli np. zrobisz 2-3 tankowania niepełne, to wyliczeń nie będzie.Lecz gdy jakieś nastepne będzie do pełna to wtedy będą wprowadzone poprawki-wyliczenia i będziesz miał aktualne spalanie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto kilka fotek relingów... 

 

post-56643-0-16367600-1387798442_thumb.jpg

 

post-56643-0-75455300-1387798447_thumb.jpg

 

post-56643-0-53486300-1387798450_thumb.jpg

 

post-56643-0-20532200-1387798460_thumb.jpg

 

WESOŁYCH ŚWIĄT :)


1. Nie mogę złożyć tylnych dwóch skrajnych siedzeń (środkowe się skałada). Czy jest na to jakiś patent? Czy po prostu zamki są uszkodzonę i dlatego nie mogę?

2. Moja Tina długo kręci zanim odpali (ok. 4 sekund). Czy one tak mają? Nowy akumulator założyłem i kręci szybciej ale odpalanie podobne.

 

Nie możesz złożyć bo zapewne masz je oba przesunięte, pod siedzeniami jest "wajha" żeby przesunąć fotele do przodu lub tyłu, przesuń do samego końca i złożysz bez problemu. przesuwanie masz po to, że zmienić pozycje oparcia skrajnych siedzeń na opcje pół leżącą :) Pozdrawiam

Edytowane przez Smolek_RBK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto kilka fotek relingów... 

 

Nawet ładnie się prezentuje.

Co do fotek, gdy pisałem, to czy masz lub pamiętasz, czy po zdjęciu podsufitówki są przy wzmocnieniach jakieś miejsca na montaż fabrycznych relingów lub jakieś znaki w którym miejscu powinny być zamocowane.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, pamiętam tylko, mały problem bo mi się aparat zepsuł, ale spróbuje odzyskać fotki ;)   


Witam, ile oleju wchodzi do silnika w 1.8 116 ps...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle a ostatnio wlewałem to około 3,2 litra moze 3.5litra, a jakie macie zuzycie leju bo mi na około 5000 tys zurzył tak na oko 750ml


o ile sie nie myle a ostatnio wlewałem to około 3,2 litra moze 3.5litra, a jakie macie zuzycie leju bo mi na około 5000 tys zurzył tak na oko 750ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile oleju wchodzi do silnika w 1.8 116 ps...

 

 

W/g instrukcji, w raz z filtrem masz 2,7l. Może sie zmienić do 3l w zależności od filtra.

 a jakie macie zuzycie leju bo mi na około 5000 tys zurzył tak na oko 750ml

 

to nie musisz się martwić, gdyż w n16 /te same silniki/ mają większe problemy z olejem a raczej z jego z użyciem.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z autem, byłem u mechanika, który gazował samochód bo myślałem, że to wina gazu ale nie. Okazało się, że to wina czujnika położenia wału. Chociaż komputer wykazuje czujnik położenia wału i wałka rozrządu, ale niby walnięty będzie od wału. Tylko problem w tym, że tej części nie idzie dostać... Gościu ze sklepu może w poniedziałek da radę gdzieś załatwić. 

 

Objawy to "kangury", czyli szarpanie i przerywanie, gaśnięcie, i wariacje obrotów.

 

Miał ktoś podobny problem? I czy często te czujniki w Tinkach siadają? Na allegro jest za 159zł + przesyłka,ale i tak szybciej jak w poniedziałek/we wtorek nie dostanę, wiec chyba poczekam na to co powie gość ze sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...