Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai - "Fajny japończyk ?!"


Gość danstan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki barbidu za info :)

 

8,5l spalanie to nie jest wcale tak zle.

Prawde mowiac wole bardziej twarde auta, niz te "bujane" i przede wszystkim chodzi mi o auto dobre do miasta, na trase i od czasu do czasu n a"zterenizowany" teren :P

Owszem... trudno znlaezc to wszystko w jednym, ale taki wlasnie wydaje mi sie QQ

Oczywiscie Subaru Forester tez mi odpowiada, ale wydaje sie, ze QQ jest bardziej tym czego potrzebuje, boi ladny i wydaje sie byc tez calkiem dobry w "zterenizowanym" terenie (nie chodzi mi o wypady na rajdy tylko przejazd przez zaspe, bloto, miekka trawe itp)

No i oczywiscie cena jest lepsza niz Subaru :D

Biore pod uwage silnik 2,0 benzyna

 

A odnosnie X-Trail to naprawde nie wiem jak on wyglada, czy pasuje? czy w miare ladny?

"barbidu" na pewno widziales QQ

Powiedz co bys doradzil? biorac QQ i X-Traila pod uwage?

Chodzi mi o nowe auta (z salonu)

 

Patrol to dobre auto, wiem.

Stary nie wchodzi w rachube, a jak bedzie mnie stac to moze kiedys taki ... nowiutki... kto wie?

Ale chyba jest strasznie duzy... jak dla mnie :one:

 

PS a Chianti to ONA a nie on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ zobaczę w naturze dopiero w weekend, do tej pory oglądałem jedynie zdjęcia (na których wygląda nieźle, ale na zdjęciach wszystko może wyglądać nieźle). Sam jestem ciekaw, co z tego wyniknie.

 

Co do Forestera - odpuściłem sobie. Owszem, technicznie dobry, ale pali więcej niż konkurencja (stały napęd na 4 koła trochę ciągnie) no i z serwisem kiepsko. Najbliższy serwis 100 km od domu to trochę mało.

 

Nie wiem jakie są Twoje wymagania co do przewożenia bagażu? W moim przypadku za X-Trailem przemawiało to: Możliwości przewozowe X-Traila

 

Dla mnie Chianti to przede wszystkim napój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc >barbidu< :D

Dla mnie Chianti to tez dobry napoj :P

ale tez piekne gory w Toskanii :one:

 

Forester faktycznie duzo pali i te 4x4 non-stop jak dla mnie ... faktycznie nie jest potrzebne

QQ spodobal mi sie (jazda tez) :)

Opisz swoje wrazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - jestem zniesmaczony - miejsca mniej niż w Almerze, plastiki i wykończenia dodatkowo "ujmuja przestrzeni" - pseudonapęd na 4 koła (zużywa bardziej paliwo niż pomaga) zwłaszcza, ze zimy u nas nie budiet :diabel: - ale cena już taka za w/w bajer, że wyższy segment spokojnie łykniemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Oficjalnie mówiono, że to następca Almery. I takim jest, tylko, że droższym! :one:

Tak więc mówienie o ilości miejsca, jakości itd nie ma sensu, gdy sie QQ porównuje do aut z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej wyższej półki porównujemy? W końcu X-Trail i Forester to też takie odrobinkę tylko wyrośnięte kompakty, tyle że cena podrosła im jeszcze bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziombalova
Miałem okazję przymierzyć się do tego auta. Mam tylko 180 cm wzrostu, a głową prawie dotykałem dachu. Mówiąc krótko wizualnie duży z zewnątrz, ale ciasny w środku. Twarde plastiki w środku, a wersja była chyba najbogatsza bo z dwustrefową automatyczną klimatyzacją. Pojemność bagażnika też żadna rewelacja. W Almerze N16 jest z przodu więcej miejsca. Miałem również okazję porozmawiać z użytkownikiem, prawdopodobnie testującym ten model Nissana z silnikiem od Renaulta 1.5 dCi. Zastosowanie tego silnika do tak wielkiego zewnętrznie nadwozia to nieporozumienie. Auto wg testującego nie chce jechać. Podobno Cee_d zwłaszcza ten w wersji kombi przewyższa o klasę ten model Nissana.

Czekam na ukazanie się modelu Tidiia lub nowej Mazdy2.

Pozdrawiam :D

 

Też się przymierzyłam - w sobotę stał w Arkadii w najbogatszej wersji... Wygląda naprawde kiepsko :| I jak można auto pokazowe wystawiać w tak paskudnym bordowo- sraczkowatym kolorze :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem... ostatnio spedziłam troche czasu w salonie i obejrzalam sobie tego QQ...nie jest taki najgorszy...nie moj typ co prawda ale jakbym była "miejskim człowiekiem" ;) i kupowala autko tylko dla siebie majac w odwodzie drugie wieksze to wzielabym go pod uwage.... zreszta reklamuja go jakie miejskie autko wiec od razu wiadomo ze za duzy byc nie moze a taki naped tez sie przyda w miescie( szczegolnie w zimie i w polsce). Nowy model to spokojnie poczekajmy na co najpierw "zachoruje" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczym,y jak 2,0 D bedzie działał

Juz kiedys sie o to pytalem, ale nie dostalem odpowiedzi, mozeteraz sie uda. Ten diesel 2.0 jest od renault czy od nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie silników diesla:

1,5 Dci to mocno zmodyfikowany silnik k9k znany z almery- zmiany objęły: układ zasilania już nie delphi a siemens najnowszej generacji, mocniejsze tłoki i korby, turbina ze zmienną geometrią łopatek, skrzynia 6 biegowa- powiem ,że jeździłem meganem z takim silnikiem i jeździ super (jak na 1,5).2,0 Dci to wspólna kontrukcja nissana i renault - 16v napędzane ŁAŃCUCHEM.Wtryski piezoelektryczne (najnowocześniejsza technologia),turbina o zmiennej geometrii,najnowszy układ bosch.W renaulcie sprzedają też wersję 2,0 Dci 180KM. :). Szkoda ,że 2,0 dci nie będzie w PL.Generalnie silniki super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nissana Qashqai do serwisu - 146 pojazdom grozi utrata przyczepności. :029:

 

Wiadomość z serwisu www. autocentrum.pl - Bezpieczeństwo (2007-04-13)

 

Firma Nissan Sales Central & Eastern Europe Oddział w Polsce powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody Nissan Qashqai (J10) z roku modelowego 2007 mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników. Akcja obejmuje 146 pojazdów.

Polski dystrybutor samochodów Nissan poinformował, że stwierdzono usterkę dotyczącą dolnych przegubów kulowych przedniego zawieszenia. Istnieje możliwość, że przegub kulowy nie jest w pełni osadzony w piaście i z tego powodu śruba zabezpieczająca nie jest prawidłowo zamontowana w rowku w przegubie kulowym. Nieusunięcie ewentualnej niesprawności może skutkować wysunięciem się przegubu kulowego z gniazda piasty, co w konsekwencji może spowodować utratę kontroli nad pojazdem.

Spółka rozpoczęła informowanie klientów, którzy zakupili samochody objęte kampanią o konieczności skontaktowania się z autoryzowanym dealerem Nissana w celu umówienia się na sprawdzenie i ewentualną naprawę polegającą na poprawnym osadzeniu przegubu w piaście. Zarówno sprawdzenie, jak i ewentualna naprawa będą wykonane bezpłatnie.

(ip)

Źródła: UOKIK, IBRM Samar

 

Pozdrawiam życząc zainteresowanym przyjemnej lektury i szybkiego usunięcia usterki. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To dobrze, ze usterki sa naprawiane.

Kazde nowe auto ma taki problem.

Co innego jednak ciekawi....

W salonach opowiadaja jaka to sprzedaz maja QQ a oficjalne dane mowia, ze na cala Polske zostalo sprzedanych 256 aut (polowa to dealerki itp)

 

No i ... ja ten desel sie sprawuje??? (ten mocniejszy of course :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan za bardzo kombinuje i sam sobie strzela gola do bramki (Tiida i Qashqai). Qashqai - auto wcale nie tanie a na dodatek taka nazwa na rynek europejski to kompletna porazka z marketingowego puntu widzenia. Tiida wyglada jak jakis marny mix Renault i Dacii Logan, a nie Nissan. KIA C'eed i nowy Hyundai i30 kopia im tylek na dzien dobry. Wcale sie nie dziwie, ze Sobczyk woli Mitsubishi - te samochody przynajmniej maja klase i styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Qashqai - ruszyła produkcja silnika 2.0dCi :)

W fabryce Nissana w Sunderland ruszyła produkcja nowoczesnego diesla 2.0 dCi przeznaczonego dla Qashqaia. Jednostka oznaczona kodem M1D charakteryzuje się mocą 150 KM (przy 4 000 obr./min.) i dużym momentem obrotowym 320 Nm (przy 200 obr./min.). Zasilany techniką common rail III generacji motor ma bardzo niską emisję spalin, produkuje zaledwie 174 g/km CO2 (skrzynia manualna). Oznacza to, że najnowszy motor będący wspólnym dziełem Sojuszu Nissan-Renault z łatwością osiaga poziom Euro 4.

Dla zainteresowanych cały artykuł tutaj :

http://www.autoflesz.pl/?go=article&sh...&category=3

Pozdrawiam :one:

 

[ Dodano: Sro 23 Maj, 2007 22:25 ]

"Najlepszy wynik w historii testów bezpieczeństwa" - 23.05.2007

Organizacja Euro NCAP przeprowadziła kolejne testy zderzeniowe. Tym razem poddano im Nissana Qashqai i Kię Carens.

 

Na uwagę zasługuje wynik Nissana. W teście bezpieczeństwa dorosłych pasażerów przyznano autu najwyższą notę w historii badań prowadzonych przez Euro NCAP (37 pkt na 37 możliwych – pięć gwiazdek na pięć możliwych). Jeśli chodzi o bezpieczeństwo przewożonych dzieci, Qashqai otrzymał 40 na 49 pkt (cztery gwiazdki na pięć możliwych), a bezpieczeństwo pieszych 18 na 36 pkt (dwie gwiazdki na cztery możliwe). :D

 

Kia Carens wypadała w testach gorzej. Za ochronę dorosłych pasażerów przyznano jej 27 pkt (cztery gwiazdki), dzieci 34 pkt (trzy gwiazdki), a pieszych zaledwie 9 pkt (jedna gwiazdka).

 

A tutaj link do źródła informacji :

http://www.motofakty.pl/artykul/najlepszy_...ieczenstwa.html

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po pierwsze: porównywanie QQ z jakimkolwiek SUV-em mija się z celem. I dziwi mnie, że ten błąd robią dziennikarze motoryzacyjni. QQ NIE JEST SUVem.

 

Po drugie: QQ ma jedno z lepiej wykonanych wnętrz w tej klasie wielkościowo-cenowej, a kokpit jest twardy tylko na środku. Reszta deski rozdzielczej, boków drzwi jest miękka. Porównanie QQ do Almery jest również nieporozumieniem. QQ jest o lata świetlne lepiej wykonany, cichszy, lepszy na drodze i lepiej wyposażony, niż Almera. Że już nie wspomnę o możliwościach jakie daje 20 cm prześwit i opcja napędu 4x4.

 

Po trzecie: Silnik 1.5 dCi spokojnie daje sobie radę z tym samochodem. Nie jest to może rakieta, ale i tak osiągi ma niemalże identyczne jak benzyna 1.6, przy sporo niższym spalaniu, subiektywnie lepszej dynamice i... wyższej o 8000 PLN cenie. ;)

 

Po czwarte: ja mam 188 cm wzrostu i jak obniżę na maksa siedzenie to nie dość, że nie dotykam główą podsufitki, to jeszcze nawet za nisko jest dla mnie.

 

Po piąte: z Renaulta jest tylko Common Rail silnika dCi, zaś reszta gratów, a zwłaszcza turbina są japońskie. Trzeba pamiętać, że QQ jest praktycznie całkowicie nowym samochodem, w którym większość elementów nie miała jeszcze zastosowania w innych autach.

 

Po szóste: bagażnik QQ ma 410 l. pojemności i jest to nieco powyżej średniej w klasie kompaktów (bo z tej klasy się on wywodzi). Nowy Bravo ma mniej o 10 l.

 

Po siódme: gdyby ten samochód ludziom nie odpowiadał, to by się tak dobrze nie sprzedawał. Dotyczy to nazwy, rozsądnie (wbrew pozorom) skalkulowanej ceny oraz dobremu wyposażeniu. Jako ciekawostkę powiem, że wersje podstawowe prawie się nie sprzedają. Najwięcej idzie wersji środkowych i w cenach między 75.000, a 100.000 PLN. Ludzie nie wydawali by tyle pieniędzy na coś co jest "ciasne", "źle wykonane" i "zbyt francuskie". W tej chwili średnie terminy dostaw to wrzesień, a bywają wersje, których data odbioru to grudzień/styczeń.

 

Reasumując: zrobiłem QQ sporo kilometrów po różnych nawierzchniach i autami w różnych wersjach silnikowych i wyposażeniowych. Jest to zdecydowanie auto godne polecenia, pod warunkiem, że ktoś wysoki nie będzie często siadał na tylnej kanapie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...