Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porównanie Pathfindera z innymi samochodami


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GregMar

No moim zdaniem Kama jest sceptyczna bo nigdy taką bestyją nie jechała :) ... Podejrzewam że gdyby wsiadła do Tej Scani V8 16.0 litrów pojemności i wcisnęła by gaz to by w życiu więcej na Patha V6 4.0 nie spojrzała :D I ciekawostka teraz moi drodzy... Zgadnijcie ile to pali... Pojemność silnika jest 4 razy większa od Kamy... Ma 2 razy więcej koni i pewnie 9 razy więcej momentu obrotowego... Sam Ciągnik waży 12 TON... A waga całego składu może wynieść nawet 40 TON!!! No ile to może palić? :D No? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

No to coś ciekawego wam powiem... Zasięgnałem języka u kierowców z innych firm którzy jeżdzili takimi Scaniami... Twierdzą że na setkę na trrasie ten 580 konny monster pije ok 25-28 litrów... A z pełnym obciążeniem niewiele więcej zaledwie litr więcej (!!!) ale mniej więcej też w granicach 25-26 do 28 litrów... Dodatkowo za zmniejszenie zużycia odpowiada skrzynia Opticruise, która minimalizuje błędy kierowcy przy zmianach biegów bo to jest ręczna skrzynia z funkcją automatu (albo na odwrót :D ), sprawia ona że podczas zmiany komputer sam optymalnie ujmuje gazu i przyspiesza przez co eliminowane są napięcia na siodle i innych mechanizmach auta... Czyli ten potwór pali niecałe (!!!) dwa razy więcej od 4 razy mniejszego Patha V6 to tak gwoli porównania Pathfindera z innymi samochodami :)

 

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 17:23 ]

PAtha tez na luzie' date=' jednak przy 110 km/h sie jej konczy :D[/quote']

własnie :D

Wiesz o to własnie chodzi o przyspiechę do 100 km/h mnie to wystarczy... Po co mi maksymalna prędkość 270 km/h skoro nie ma w Polsce gdzie tyle jechać? Dlatego nawet wracając do Navary te maksymalnie 180 km/h w zupełności wystarcza :)
Wiesz Bombel ja liczę' date=' że to auto użytkowane na zachodzie i serwisowane' date=' bo jak ktoś takie auto kupił (cena nowego to coś koło 110 tyś EURO) [/quote'']

 

gorzej jak ktoś takie auto kupił i wiedział , że np za 2 lata sprzeda.....

Ehhh... Kamela, Kamela... Każda firma transportowa wie, że kupując auto po okresie użytkowania je sprzeda... na zachodzie auta są sprzedawane po okresie 3 lat maksymalnie 4 w Polsce zaś leasingi firmy biorą po 5 lat więc auta z polski nie dość że jeżdżone po naszych NIE-drogach są zwykle dobite jeszcze 5 letnim okresem jeżdżenia po tych NIE-drogach :). Do tego każda firma zakłada okres amortyzacji na środki trwałe. I po prostu opłaca się tym firmom kupić wersję maksymalnie wypasioną z największym silnikiem po 110 tys Euro niż najmniejszą 420 konną jednostkę za 75 czy 78 tyś Euro co jest nagminne u nas (a bardzo często kupuje się u nas 380 tki) co potem powoduje że te auta ciągając 40 ton po jakimś czasie po prostu są maksymalnie dobite, a zużycie mniejszego silnika przez to, że ciąga taki ciężar wzrasta nawet do 35 litrów i więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-26 do 28 litrów...

Dużo zależu od zabudowy: plandeka, lodówka, cysterna, różne mają masy. Mamy w firmie autocysterny, np. nasza roczna scania na którą wchodzi 18.000 l pali średnio 30l. Jakby mu zmienić skrzynie (biegów) na szybką to były to najszybszy samochód na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
Ehhh... Kamela, Kamela... Każda firma transportowa wie, że kupując auto po okresie użytkowania je sprzeda... na zachodzie auta są sprzedawane po okresie 3 lat maksymalnie 4 w Polsce zaś leasingi firmy biorą po 5 lat więc auta z polski nie dość że jeżdżone po naszych NIE-drogach są zwykle dobite jeszcze 5 letnim okresem jeżdżenia po tych NIE-drogach

 

oj Greg, Greg na wtórnym rynku mozna kupic i bardzo dobry serwisowany samochód ale można tez trafic na bardzo zły samochód.............

 

ps/ jak juz kupisz to, daj zać moze dam ci zarobić na tą navare :) chciałam powiedziać patha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

MBL, ale to jest ciągnik siodłowy czy zabudowa ramy? :) Napisz coś więcej :)

 

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 18:38 ]

oj Greg, Greg na wtórnym rynku mozna kupic i bardzo dobry serwisowany samochód ale można tez trafic na bardzo zły samochód.............
Jak to w życiu bywa, trzeba mieć i trochę szczęścia i rozeznania... :)

 

ps/ jak juz kupisz to, daj zać moze dam ci zarobić na tą navare :) chciałam powiedziać patha :D
Bardzo chętnie prawdopodobnie ruszę w ciągu 2 do 3 tygodni... Muszę jeszczę naczepę burto-firankę o jak największej wysokości zakupić. Ale naczepę to się szarpnę na nową przy zmianie ciągnika bedzie mogła pojeździć nastepne lata, więc taniej wypadnie... A powiedz Kama co miała byś do powożenia i gdzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar
wszędzie :), bedziesz miał oferte to przysyłaj.....
Ok :) na 100% przyślę :P a w jedną czy w obie strony potrzebujesz przewozu? :) A to zezś mnie zaintrygowała... Co takiego transportujesz :P ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
Ok na 100% przyślę a w jedną czy w obie strony potrzebujesz przewozu? A to zezś mnie zaintrygowała... Co takiego transportujesz ...

_________________

 

heehh to jak z tym pathem V6 lepszy od navary ? :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak ktoś takie auto kupił i wiedział , że np za 2 lata sprzeda.....

W niemczech możesz wziąć np. roczny leasing i nikt nie będzie tobie w papiery zaglądał. Wnaszym niestety kraju najrótrzy na samochody to 24 mieśące. Jeżeli uzytkujesz krócej musisz oddać do US wszystkie odpisy wraz z odsetkami. Dobre bo Polskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar
heehh to jak z tym pathem V6 lepszy od navary ? :D:D
No wiesz :P :P Jak się tak zastanowić :D ... To ten Path nie jest wcale taki zły :D :D ... No to uchyl trochę rąbka tajemnicy bo do Poznania mam blisko i fajnie byłoby mieć dodatkowe zlecenia jeśli będą stałe bo zamierzam za 3 miesiące wziąć następny wóz (odpukać w niemalowane)... :)
Ta scania 3 osiówka zabudowana na ramie. Mamy jedną na siodle 30-tkę
To ta 3 osiówka to też taki potwór? Też 580? Napisz jaki macie tabor u siebie jesli możesz i które wozy sobie najbardziej chwalicie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta 3 osiówka to też taki potwór? Też 580? Napisz jaki macie tabor u siebie jesli możesz i które wozy sobie najbardziej chwalicie :)

Mamy jeszcze Many, Merca. Scania jest najnowsza i pierwsza z salonu, roczek jej stuknął.

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 19:03 ]

Greg możesz ją zobaczyś na gsenery.pl - stronka w przebudowie, będzie działać za tydzień ale scankę możesz zoboczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GregMar

MBL nie mogę znaleźć tej stronki... Może jak zacznie działać to podasz? Mnie już przysłali większość papierów i prawdopodobnie pod koniec tygodnia lub na początku następnego przywiozą tą Scanię porobię kilka fotek w rozmiarach 1600x1200 będzie się można poprzyglądać szczegółom :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co prawda jestem posiadaczem Navary. ale widziałem dziś coś (dla mnie) nietypowego:

Nissan X-Trerra

Jest niezmiernie podobny to Patha więc może sobie z nim porównacie ;]

 

 

2006-Nissan-Xterra-05809141990001.jpg

2005_Nissan_Xterra_ext_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie Patha można porównać do Patrola ale i tak uważam że Patrol to tak na prawde jedyne prawdziwe i przystosowane auto do poruszania się w terenie produkowane przez Nissana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam Koledzy, przypuszczam że było już to opisywane w tym poście ale leniwy jestem że tak powiem. mam okazję zamienić się na Patrola 2006(3,0 automat) za mojego patha 2005rok(manual 2.5) na temat stanu przebiegu ani ceny nie będziemy rozmawiać ale chciałbym się dowiedzieć od was co lepsze a co gorsze w tych autach, od zawieszenia po układ napędowy bo wyposażenie potrafię sam porównać, myślę nad tym autem przyszłościowo bo wg mnie patrol to symbol auta trwałego terenowego, natomiast path jaki jest każdy wie aczkolwiek KOCHAM to auto=P. w przyszłości jeździłby dużo z lawetą wożąc auta jak i maszyny rolnicze. dlatego chciałbym wiedzieć coś wiecej ze strony technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...