Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera - osiągi


Gość macias-1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mi szkoda tak fajnego autka, żeby jeździć nią 200km/h.(nasze drogi i tak na to nie pozwalają).Wolę się delektować jazdą powiedzmy w granicach 120-130.A jak potrzeba to wykorzystać to co zostaje w rezerwie a trochę tego jest 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zauwazyles napisalem ze to jest A10 4 pasy i gladka jak pupcia niemowlaka :) A tak pozatym to na utostradzie w niemczech raczej 120 km/h to duzo za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autostardy w Niemczech to racja, ale ja piszę o polskich drogach które są raczej jak tyłek jeża lub wielbłąda (czytaj jedna wielka kolejna naszpikowana różnymi cudami).Pozatym nie każdy jeździ do Niemiec czy gdzieś za naszą zachodnią granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi szkoda tak fajnego autka, żeby jeździć nią 200km/h.(nasze drogi i tak na to nie pozwalają).Wolę się delektować jazdą powiedzmy w granicach 120-130.A jak potrzeba to wykorzystać to co zostaje w rezerwie a trochę tego jest 8) .

 

Most siekeirkowski - mozna smiało smigać powyzej 200km/h, trasa łazienkowska tak samo, trasa na lubiln już nie wspomne o lotniskach wszerakiego rodzaju.

 

Prędkość maksymalna bezpeiczna to taka zeby szybko ją osiagać i szybko z niej wytracać prędkość, dla niektórych 200km/h to szybko a dla innych o trzeba wrzucić V bieg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zauwazyles napisalem ze to jest A10 4 pasy i gladka jak pupcia niemowlaka :) A tak pozatym to na utostradzie w niemczech raczej 120 km/h to duzo za malo.

masz racje ito zdecudowanie za mało, jak wracałem z Holandii swoją primerą to u niemca na autobanie dawałem 140 tak srednio to wystarczało na jazdę srodkowymi pasami, to można sobie tylko wybobrażać ile smigali lewym skrajnym, napewno w okolicach 200 i powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

ja mam motorek tylko 1.6 na gaźniczku ale wydaje mi się że tak strasznie słabo nie jeździ.

do 160 widać w miare jak przyspiesza i to taka spokojna prędkość.

na a4 katowice kraków w 3 duże :) osoby + ja (czyli 75 kg kierowca) poleciała 180 i musiałem ściągnąć nogę z gazu bo zwężenie było :?

dodam tylko ze jechalem wtedy na V-powerze, dzień później tą samą drogą w dwie osoby na jakimś ch**ym paliwie 175 i nic więcej. strasznie się wtedy wqurwiłem, ale cóż zrobić.

 

tylko jeszcze te błędy liczników :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 210 - na niemieckiej autostradzie, przy baaaaaardzo długim rozpędzaniu, w Polsce max 200 - na Katowickiej, po zagazowaniu - nie da rady więcej jak 190, a teraz ogłasza bunt już przy prędkości 1 siwca - tj. 180km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś Primerą kumpla '90 2.0 benzynka na monowtrysku udało mi się rozpędzić do 200 na słowackiej autostradzie. Zostało jeszcze trochę zapasu, ale trzeba było już zwolnić. Moją P11 '99 2.0TD maksymalnie pojechałem 170 i już na prawdę więcej nie dała rady. Jednak prawdopodbnie mam do wymiany przepływomierz. Za radą Coobcia udam się na hamownię, żeby to zweryfikować. Mam nadzieję, że jest popsuty a po wymianie autko będzie żwawsze i może nawet trochę bardziej się rozpędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja napisze jak narazie 224-225 :( na autostradzie jak popracuje nad silnikiem zobacze znowu ..... bo jedno obciążenie silnika już zlikwidowałem , łożysko na kole pasowym klimy i testu nie robiłem.....pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na automacie generalnei jest wolniejsze z tego wzgledu ze przełożenia są znacznie dluzsze jak w manualu.

 

Podjerzewam ze przy tych 190km/h masz jakies 5000obr.min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość consiniere

Mam pytanko, miałem małą stłuczkę moją Primerką i wyciekło mi trochę oleju z pękniętego przewodu od chłodnicy skrzyni (swoją droga Warszawski serwis nawet nie wiedział od czego jest ta chłodnica ) Wiem, że poprzedni serwis (Bielsko biała) wlał do skrzyni olej Shella, czy mogę teraz dolac oleju Nissan do CVT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruneros
czy mogę teraz dolac oleju Nissan do CVT?

 

generalnie jak uzpelnisz olejem zgodnym z klasyfikacja DEXTRON III powinno byc ok. te oleje sa mieszalne.

 

chyba ze do CVT zalecane jest cos innego niz DEXTRON, ale nie sadze...

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger

Ja ostatnio przebadałem możliwości mojej Primerki i bez większych problemów osiągnąłem licznikowe 210km/h. Dalej nie dane mi było próbować, bo pewien człek jadąc nie do końca pewnie zmusił mnie do zdecydowanego hamowania. Niemniej jednak byłem miło zaskoczony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech pociągnąłem swoją P10 (195kkm przebiegu) 200km/h na gazie. Poszła by więcej, ale padał deszczyk, więc miałem trochę lęki (brak ABS-u). Po modyfikacjach wydechu i zapłonu z Coobciem nie miałem jeszcze okazji jej przetestować. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jak na razie 200km/h na gazie i to bez zadnego problemu, ruch na drodze spowodował ze jeszcze nie znam V-maxa mojego nismo, a miał ochote sie jeszcze bujnąć. Z ostatnich doświadczeń to elastyczność mojego nismo jest porównywalna do vw golfa 1.9 TDI 110KM. Od 90 z za autobusu, vw jechał przede mną pusta droga on wyprzedza to ja 3 do podłogi gaz i za nim. Do 180 km/h powoli sie z nim zrównywałem a potem około 190 to juz go swobodnie wciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość consiniere
czy mogę teraz dolac oleju Nissan do CVT?

 

generalnie jak uzpelnisz olejem zgodnym z klasyfikacja DEXTRON III powinno byc ok. te oleje sa mieszalne.

 

chyba ze do CVT zalecane jest cos innego niz DEXTRON, ale nie sadze...

 

MK

 

TXX za info! tak też zrobiłem - koles z serwisu tez uznal że mozna mieszać, Czy w starszych primerach także jest chłodnica oleju od skrzyni? Jaj szybkie są inne primery z automatami - moja to około 190 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zakupie w Niemczech tak mi się spodobała jazda że wcisnęłem trochę. Droga prościuchna 3 pasy w jedną stronę 180 km/h i zostało jeszcze sporo miejsca do wciśnięcia padełu gazu. Dopiero kiedyś tam przeczytałem że ponoć max prędkość tego modelu to 174km/h i jakoś wcale mi to nie pasuje. Myślę że 190 na tamtej drodze byłoby bezproblemu a może więcej :).

Najlepsza była jednak reakcja samochodu wydaje mi się że reagował tak samo przy 130 jak i 180 i to mi się podobało najbardziej.

 

W Polsce 160 na autostradzie z wielkim strachem w oczach (może za wzniesieniem nie będzie już mojego pasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
No Ticky, masz fabrycznie mocniejszy silnik

Z tego co wiem, SRi ma identyczny silnik, różni się tylko wyposażeniem. Tak jak SR w Almerze ma identyczny silnik jak każda inna 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyposazenia to fakt jest różne ale raczej na korzyśc qwasara, no chyba ze zewnetrzne elementy mam tzn progi spoilery itp. A silniki tez rózne bo ty qwasar masz na mono chyba nie a ja na wielopunkcie. Gaz tez rózny bo u mnie sekwencja. Reasumując rózne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją bez większych oporów na trasie Warszawa-Plońsk doszedłem do licznikowego 215 km/h. Gnałem za znajomego A4 1,8T i nie mógł mi odejść, a myślał że nie będzie miał problemu z objechaniem mojej Primerki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...