Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm chyba sie zgubilem jaki dlawik??

Taka trąbka zamocowana na wejsciu do seryjnej puszki sporych rozmarów - u Ciebie o ile pamiętam już tego nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Gdzie można dostać taką rurę niklowaną o średnicy 77mm i takież kolanko 90 stopni :?: Najlepiej, jak by cos takiego można było dostać przez net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze, ja dalej nie jestem przekonany co do tego pomysli z CAI... tzn wszystko fajnie, zimne powietrze, male opory stawiane przez stozek, super... ale przeciez wydluzenie dolotu powoduje jednak jakies tam zmiany w charakterystyce silnika, z tego co slyszalem to im dluzszy dolot tym lepszy dol a gorsza gora. Temat z dlugosciami dolotu zostal ostatnio zreszta poruszony przez WielkiegoWaca, ktory pytal sie o kolektor dolotowy ze zmienna dlugoscia kanalow... Sam nie wiem co o tym myslec, bo podoba mi sie pomysl dostarczania zimnego powietrza, ale szczerze mowiac mam w d*pie dol, ja chce miec jak najwiecej mocy na wysokich obrotach. To jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filtron

właśnie zakonczyłem prace nad stożkiem silnik mruczy jak rasowiec i niby jest wszystko ok poza jednym brak mu natychmiastowego przyspieszenia w czasie jazdy dopiero po chwilce ma moc to mnie zastanawia czy to maja wszystkie stożki :?: mam rure 70 i mysle ze nie jest za wąska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAI powodouje delikatne zachwianie w przedziale 3200-3500 tak to jest w SR20De/DE a tak to w całym zakresie obrotów porapwia sie przebeig i rośnie moc.

 

Bort mimo żę przedłuzył u siebie dolot w stosunku do seri to mimo to porawił góre i to sporo jak na N/A i silniczek 1,4...

 

Wejdzcie na to forum i czytajcie od początku, gość kabinował z dolotami na hamowni, zdecydowanie najlepiej wyszedl CAI i to w calym zakresie, krótkie doloty to dupne roboty ;)

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic...ghlight=#306645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAI powodouje delikatne zachwianie w przedziale 3200-3500 tak to jest w SR20De/DE a tak to w całym zakresie obrotów porapwia sie przebeig i rośnie moc.

.

Wejdzcie na to forum i czytajcie od początku, gość kabinował z dolotami na hamowni, zdecydowanie najlepiej wyszedl CAI i to w calym zakresie, krótkie doloty to dupne roboty ;)

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic...ghlight=#306645

 

doskonaly przyklad zmian w dolocie. sledzilem ostro temat. sam nad tym teraz pracuje i zobaczymy co z tego wyjdzie. stozek zalozony na przeplywomierz grzeje sie tak ze nie moge do niego dotknac :!: po tym mozecie ocenic jak gorace jest powietrze w komorze silnika. moj pomiar na hamowni byl robiony na wlasnie goracym stozku :!: na moim wykresie wyraznie zaznacza sie krotkotrwaly spadek momentu ale w wiekszosci obrotow jest na wysokim poziomie. moc stale przyrasta i na moment przestaje wlasnie przy 3000 obr. i idzie do 6000. po zmodyfikowaniu dolotu znow chyba skocze na pomiar i podam oczywiscie wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i CAI gotowy. wekendowy wyjazd na Warmie obfitiwal w cwiczenia fizyczne z narzedziami :wink:

 

najpierw trzeba bylo zdjac zderzak

z3.jpg

 

potem wyciac sliczny otwor

z6.jpg

 

faze przymarek pomijam....

 

... i po skreceniu CAI wyglada tak

z1.jpg

 

jeszcze tylko dokrecic zderzak

z5.jpg

 

efekt koncowy :!:

z4.jpg

 

troche kolorowo wyszlo ale nie bylo gratow w jednym kolorze

mam nadzieje ze problem z woda bedzie mnie omijal. nie wywalilem puchy z nadkola tylko ja troche zmodyfikowalem tak by maksymalnie oslaniala filtr od zbednych doswiadczen typu kaluze czy kamienie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie!! :o Niedlugo tez sie za to wezme... A wlasnie, a propos wody jak to jest, bo ja mam zamiar zrobic bezposrednio ujecie powietrza na zderzaku, a takiemu filtrowi chyba na zdrowie nie robi jak jest kapany w wodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIltry sportowe sa z bawelny lub gabki, kapiele wodne nie sa im straszne trzeba tylko pamietac ze filtr trzeba impregonowac specjalnym do tego celu olejkiem.

 

Patent na dodakowe osloniecie filtra przez GREGA wydeje sie być dobrym sposobem na polskie warunki klimatyczne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie udalo mi sie zamontowac filtr, to bylo moje drugie podejscie, tym razem filtr byl juz dobrej wielkosci, przejscowka zrobiona przez tokarza za 30zl pierwsza klasa no i jezdiemy z montazem. Teraz wygloada to tak, jak na razie jest to stage 1 : P6013815.jpg niedlugo cos pokombinuje zeby mial zimne powietrze, otwor przy nadkolu juz wywiercony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po doprowadzeniu CAI do seryjnego filtra spod zdezaka silnik zwariował !!! trzymał wysokie obroty szarpał przy przyspieszaniu i chamowaniu silnikiem dławił sie na niższych obrotach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po doprowadzeniu CAI do seryjnego filtra spod zdezaka silnik zwariował !!! trzymał wysokie obroty szarpał przy przyspieszaniu i chamowaniu silnikiem dławił sie na niższych obrotach !!!

A nie masz czasem gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po doprowadzeniu CAI do seryjnego filtra spod zdezaka silnik zwariował !!! trzymał wysokie obroty szarpał przy przyspieszaniu i chamowaniu silnikiem dławił sie na niższych obrotach !!!

 

Niespotykane jak dal mnei objawy, masz cholerną gazownie i piszesz tu takie zneichęcające brednie...

 

Potwierdzeniem jest CAI GREGA76, jemu bardzo przyjemnie silniczek chodzi, zero nierwonej pracy na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o czym kolega pisze.... z zagazowanymi autami to nigdy nie wiadomo kiedy sie cos moze pojebac. rozumiem ze doprowadziles dolot do puszki od zwyklej wkladki? szczerze mowiac nie slyszalem o takiej modyfikacji i nie moge tego porownywac z moimi... dziwna sprawa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje to zagazowany jednopunkt ! filtr nad kolektorem . Jeżdziłem na benzynie,na gaziadle wiadomo się nie da . zrobołem to na prubę bo będę montował stożek , dolot ze zdeżaka pod seryjną puszkę i seryjny filtr . stożek ma mniejsze opory kto wie co się będzie działo ? wy macie wielopunkty może w tym problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się mamy wieloponkty.

NA Cardomain.com znalazlem włąsnego patencu CAI do SR20DI.

Gość poprsotu odczepił cale ten przewod powietrzny od tej wielkiej puchy zbiorczej nad przepustnica i poprostu zamontował taka rure kominkowa aluminową Fi80mm i wsadził ja aż w nadkole - Proste jak drut :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość elcoruso

No to u mnie CAI zrobiony juz od A do Z! Jutro beda foty dopiero, bo dzisiaj sie nie wyrobie na pewno [beer] :wink: Powiem Wam tylko, ze udalo mi sie bez ściagania zderzaka, tylko odkrecilem nadkole i moglem sie juz dostać! Dzwiek w porównaniu do wersji bez zimnego powietrza spod zderzaka tez sie zmienil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Bravo czekamy na zdjęcia :!:

CAI ma tylko taka mala wade wzgledem krotekigo dolotu - jest o wiewle cichrzy ale za to More power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

Tak jak obiecałem są foty:

 

dolot1.jpg

dolot2.jpg

 

Tak wygląda całość pod maską:

dolot3.jpg

 

A to mój mechanior, który mi pomagał (Tato) w swoim eleganckim lakierniczym kombinezonku do malowania a'la BIAŁY MIŚ :)

dolot4.jpg

 

Jak widać na tym zdjeciu udało sie pociągnąć rurę bez ściągania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...