Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony do NAVARY na koła 17" ????


Gość Franke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do wytrenowanych off roadowców. Jakie opony założyć do navary D40 na koła 17" ???

 

W tygodniu śmigam po czarnym ale weekend patyki i błotko.

Znalazłem ciekawą ofertę:

 

http://www.opony-auto.pl/product_info.php?...oducts_id=22558

 

lub

 

http://www.opony-auto.pl/product_info.php?...oducts_id=22559

 

może ktoś podpowie

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość khenchela

Witaj kupuj opont MT i nie zastanawiaj sie - ja od kilku lat jeżdżę na oponach Goodyer Wrangler MT/R i jest super. Fakt że na czarnym droga hamowania sie wydłuża ale terenówka to nie wyścigówka. Poziom hałasu jest ciut większy niż na oponach szosowych ale co najważniejsze zawsze możesz zjechać z utwardzonej drogi nie obawiając się zakopania.

 

Po 2 sugeruje zmianę fleg z 17 na 16 - na 16 jest więcej opon i w lepszych cenach. Ja kupowałem opony w firmie Eskapada 4x4 - gościowie się znają na rzeczy . Kolega tam uzbroił nową aż miło patrzyć Miał felgi 18 calowe doradzili mu nowe mocne 16 sto calowe alu felgi. Teraz ma dwa komplety szosowe i terenowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziś, a właściwie wczoraj odwiedziłem ASO w sprawie zakupu opon zimowych do swojej navarki.

I gościu zaproponował mi zakup felg stalowych 16 cali o symbolu 7920 i do tego opony zimowe 235/70/R16. Tu mnie trochę zdiwił , bo wcześniej czytałem tu na forum ,że wymienialiście na opony zimowe 255/65/R16.

Gościu powiedział ,że na zimę lepsze będą węższe i muszą być wyższe żeby nie przekłamywać prędkości i przebiegu - i co wy o tym sądzicie?

Bo ja już trochę zgłupiałem i nie wiem komu wierzyć.

Jeżeli pracownik ASO ma rację to zaoszczędzę pare zlotych na piwko :D albo i dwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jeszcze raz w temacie opon, przeczytałem chyba wszytskie tematy dotyczące tego

i widziałem, że szczególnie Ryży Koń bardzo polecał Coopery, ale widze, że dodatkowo zakupił felgi 16", a ja mam dodatkowo pytanie co sądzicie o zaóżeniu na standardowe 17" alusy tych opon Cooper Discoverer STT's (265/70R17) różnica jest rzędu 5%

więc dość spora ale chłopaki z Nissan-navara.net bardzo sobie chwalą takie połączenie a co wy o tyn sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ma ktoś informacje gdzie kupić w rosądnej cenie felgi stalowe 16' do Navary D40 2007, bo szkoda mi alusów 17" na zimę, a cena w serwisie nissana 600 zł woła o zgrozę. Wiem, że samochód t dobro wyższe ale nie lubie przepłacać szczególnie w serwisach firmowych, gdzie klient jest złem koniecznym i przeskadza w piciu kawy. :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na oryginalne alu 17" opony BFGoodrich All Terrain T/A KO 265/70R17 -świetna opona zarówno na asfalt jak i w teren. Miałem je kiedyś na innej terenówce tylko 16" i też spisywały się świetnie. Oryginalne GoodYeary AllWheater mam do sprzedania jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na oryginalne alu 17" opony BFGoodrich All Terrain T/A KO 265/70R17 -świetna opona zarówno na asfalt jak i w teren. Miałem je kiedyś na innej terenówce tylko 16" i też spisywały się świetnie. Oryginalne GoodYeary AllWheater mam do sprzedania jakby co.

 

Zimą też będziesz na nich pomykać ?? No i powiedz bo się zastanawiałem 265/70R17 to różnica od fabrycznych ok 5% a zalecają max 2,5% co o tym sądzisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki kosztowały 8 stówek za sztuke. Zaliczyły już kilka tras po czarnym i sporo terenu i jestem bardzo zadowolony. Na czarnym nie są głośne mimo dość agresywnego bieżnika. Podoba mi się ich konstrukcja - nie są baloniaste, nie rozlewają się na boki, przez co auto nie kołysze, mniej wibruje i zauważyłem, że mniej trzęsie na nierównej drodze. Poza tym dzięki tej konstrukcji mimo rozmiaru 265 ślad jest prawie taki sam jak w fabrycznym goodyerze. Nie ma przekłamania prędkościomierza - sprawdziłem na ile mogłem m.in. poprzez wskazania nawigacji i w praktyce w porównaniu z dwoma innymi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w rozmiarze 255/65/17 jest super opona Wrangler SilentArmor mialem 4 szt i prawie je założyłem na auto ale koleś zaproponował mi cenę nie do odmówienia więc poszły. za 2 tygodnie odbieram następny kpl ale tym razem zakładam je od razu.

poniżej link z fotka. Ich największa wada - TYLKO RYNEK USA

 

http://ralf.wrzuta.pl/obraz/shH5ucTZDe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej już sobie zapodać ładne Mangelsy Triangulary? Wg. mnie ładniej na terenówce wyglądają stalówki.

W moim mam troszkę za szerokie oponki i autko wygląda jakby miało za małe ciśnienie w oponach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Założyłem na oryginalne alu 17" opony BFGoodrich All Terrain T/A KO 265/70R17 -świetna opona zarówno na asfalt jak i w teren. Miałem je kiedyś na innej terenówce tylko 16" i też spisywały się świetnie.

 

Rafael gdzie dostałeś te gumy od ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, Ja zamowiłem przedwczoraj te gumy

http://interopony.pl/index.php?MENU=detale...p;&IID=5254

 

Nie wiem jak sie zachowaja, ale widziałem w kilku Pathach te sj5.

 

Znalazłem tu na wyprzedazy, cena w porownaniu z innymi rewela.....

 

ps. dzisiaj zadzwonil kurier, ze ma je na pace i jutro dostawa.....

 

no zobaczymy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...