Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

Jakie opony do NAVARY na koła 17" ????

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Franke

Gość_Franke
  • Gość

Napisano 23 marzec 2007, 20:47

Witam

Mam pytanie do wytrenowanych off roadowców. Jakie opony założyć do navary D40 na koła 17" ???

W tygodniu śmigam po czarnym ale weekend patyki i błotko.
Znalazłem ciekawą ofertę:

http://www.opony-aut...oducts_id=22558

lub

http://www.opony-aut...oducts_id=22559

może ktoś podpowie

dzieki
  • 0

Reklama

#2 Gość_andy gordon

Gość_andy gordon
  • Gość

Napisano 24 marzec 2007, 04:40

opony fajne,ale jednak raczej na bloto wlasnie.troche gorzej na czarnym.Druga opcja lepsza-bardziej wszechstronna.
  • 0

#3 Gość_khenchela

Gość_khenchela
  • Gość

Napisano 25 marzec 2007, 07:49

Witaj kupuj opont MT i nie zastanawiaj sie - ja od kilku lat jeżdżę na oponach Goodyer Wrangler MT/R i jest super. Fakt że na czarnym droga hamowania sie wydłuża ale terenówka to nie wyścigówka. Poziom hałasu jest ciut większy niż na oponach szosowych ale co najważniejsze zawsze możesz zjechać z utwardzonej drogi nie obawiając się zakopania.

Po 2 sugeruje zmianę fleg z 17 na 16 - na 16 jest więcej opon i w lepszych cenach. Ja kupowałem opony w firmie Eskapada 4x4 - gościowie się znają na rzeczy . Kolega tam uzbroił nową aż miło patrzyć Miał felgi 18 calowe doradzili mu nowe mocne 16 sto calowe alu felgi. Teraz ma dwa komplety szosowe i terenowe
  • 0

#4 Gość_Franke

Gość_Franke
  • Gość

Napisano 25 marzec 2007, 10:50

Ja znalazłem takie cudo. Może ktoś podpowie co wybrać

W tygodniu śmigam po czarnym ale weekend patyki i błotko.
Znalazłem ciekawą ofertę:

http://www.opony-aut...oducts_id=22558

lub

http://www.opony-aut...oducts_id=22559

może ktoś podpowie
  • 0

#5 Gość_Tomajszek

Gość_Tomajszek
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2007, 00:51

Dziś, a właściwie wczoraj odwiedziłem ASO w sprawie zakupu opon zimowych do swojej navarki.
I gościu zaproponował mi zakup felg stalowych 16 cali o symbolu 7920 i do tego opony zimowe 235/70/R16. Tu mnie trochę zdiwił , bo wcześniej czytałem tu na forum ,że wymienialiście na opony zimowe 255/65/R16.
Gościu powiedział ,że na zimę lepsze będą węższe i muszą być wyższe żeby nie przekłamywać prędkości i przebiegu - i co wy o tym sądzicie?
Bo ja już trochę zgłupiałem i nie wiem komu wierzyć.
Jeżeli pracownik ASO ma rację to zaoszczędzę pare zlotych na piwko :D albo i dwa :P
  • 0

#6 Gość_boliniak

Gość_boliniak
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2007, 14:21

Witam ja jeszcze raz w temacie opon, przeczytałem chyba wszytskie tematy dotyczące tego
i widziałem, że szczególnie Ryży Koń bardzo polecał Coopery, ale widze, że dodatkowo zakupił felgi 16", a ja mam dodatkowo pytanie co sądzicie o zaóżeniu na standardowe 17" alusy tych opon Cooper Discoverer STT's (265/70R17) różnica jest rzędu 5%
więc dość spora ale chłopaki z Nissan-navara.net bardzo sobie chwalą takie połączenie a co wy o tyn sądzicie ??
  • 0

#7 OFFLINE   slayer17

slayer17

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Kraj:POLAND
  • Model:Terrano
  • Nr rejestracyjny:RLS
  • :

Napisano 02 październik 2007, 08:51

Do czego ma być aużywane auto?
Standartowo - na asfalt, czy w nienormalny sposób - w terenie?

Pytanko oczywiście z przymrużeniem oka ;)
  • 0

#8 Gość_gary

Gość_gary
  • Gość

Napisano 04 październik 2007, 18:39

Witam,

czy ma ktoś informacje gdzie kupić w rosądnej cenie felgi stalowe 16' do Navary D40 2007, bo szkoda mi alusów 17" na zimę, a cena w serwisie nissana 600 zł woła o zgrozę. Wiem, że samochód t dobro wyższe ale nie lubie przepłacać szczególnie w serwisach firmowych, gdzie klient jest złem koniecznym i przeskadza w piciu kawy. :027:
  • 0

#9 OFFLINE   slayer17

slayer17

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 04 październik 2007, 21:08

Poszukaj na allegro albo szrotach. Myśle, że rozstaw śrób się za bardzo nie zmienił i można zapodać ze starszego pickupa.
  • 0

#10 Gość_GERO

Gość_GERO
  • Gość

Napisano 04 październik 2007, 21:24

16" od starego D22 nie pasuje , jestem po wczorajszej przymiarce!!
  • 0

#11 Gość_boris.blank

Gość_boris.blank
  • Gość

Napisano 05 październik 2007, 07:34

Jak masz rozstaw 6x114,3 to bida Panie. Nic na tym nie jeździ :D
  • 0

#12 Gość_rafael

Gość_rafael
  • Gość

Napisano 05 październik 2007, 11:36

Założyłem na oryginalne alu 17" opony BFGoodrich All Terrain T/A KO 265/70R17 -świetna opona zarówno na asfalt jak i w teren. Miałem je kiedyś na innej terenówce tylko 16" i też spisywały się świetnie. Oryginalne GoodYeary AllWheater mam do sprzedania jakby co.
  • 0

#13 Gość_boliniak

Gość_boliniak
  • Gość

Napisano 05 październik 2007, 22:16

Założyłem na oryginalne alu 17" opony BFGoodrich All Terrain T/A KO 265/70R17 -świetna opona zarówno na asfalt jak i w teren. Miałem je kiedyś na innej terenówce tylko 16" i też spisywały się świetnie. Oryginalne GoodYeary AllWheater mam do sprzedania jakby co.

Zimą też będziesz na nich pomykać ?? No i powiedz bo się zastanawiałem 265/70R17 to różnica od fabrycznych ok 5% a zalecają max 2,5% co o tym sądzisz ??
  • 0

#14 OFFLINE   domadm

domadm

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1202 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:D40
  • :

Napisano 06 październik 2007, 19:16

raf, a ile dałeś za te 265/70R17 jeśli można wiedzieć?
  • 0

#15 Gość_rafael

Gość_rafael
  • Gość

Napisano 09 październik 2007, 07:21

Oponki kosztowały 8 stówek za sztuke. Zaliczyły już kilka tras po czarnym i sporo terenu i jestem bardzo zadowolony. Na czarnym nie są głośne mimo dość agresywnego bieżnika. Podoba mi się ich konstrukcja - nie są baloniaste, nie rozlewają się na boki, przez co auto nie kołysze, mniej wibruje i zauważyłem, że mniej trzęsie na nierównej drodze. Poza tym dzięki tej konstrukcji mimo rozmiaru 265 ślad jest prawie taki sam jak w fabrycznym goodyerze. Nie ma przekłamania prędkościomierza - sprawdziłem na ile mogłem m.in. poprzez wskazania nawigacji i w praktyce w porównaniu z dwoma innymi autami.
  • 0

#16 Gość_ralf

Gość_ralf
  • Gość

Napisano 10 październik 2007, 21:33

Panowie w rozmiarze 255/65/17 jest super opona Wrangler SilentArmor mialem 4 szt i prawie je założyłem na auto ale koleś zaproponował mi cenę nie do odmówienia więc poszły. za 2 tygodnie odbieram następny kpl ale tym razem zakładam je od razu.
poniżej link z fotka. Ich największa wada - TYLKO RYNEK USA

http://ralf.wrzuta.p...raz/shH5ucTZDe/
  • 0

#17 OFFLINE   domadm

domadm

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1202 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:D40
  • :

Napisano 10 październik 2007, 21:36

no ale skąd wiesz że jest super skoro nie jeździłeś na niej??
  • 0

#18 Gość_ralf

Gość_ralf
  • Gość

Napisano 10 październik 2007, 21:39

jeździem Cherokim na tych samych oponkach i wiem że są OK innaczej bym głupot nie pisał.
  • 0

#19 OFFLINE   slayer17

slayer17

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 10 październik 2007, 21:42

Na pierwszy rzut oka może troszkę szumieć, ale w lekkim terenie powinna dać radę :D
Ale to tak na oko :027:
  • 0

#20 Gość_ralf

Gość_ralf
  • Gość

Napisano 10 październik 2007, 21:46

Jest cicha a so najważniejsze na śniegu HAMUJE w przeciwieństwie do tych fabrycznych Goodyearów. - katastrofa. Przelataem na nich jedną zimę bo w grudniu odbieraem auto i ta jazda stresów mnie kosztowaa nie malo...
  • 0