Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony do NAVARY na koła 17" ????


Gość Franke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się że mamy taki przegląd - najlepszych jak by nie było - opon do naszych 4x4.

Proponuję uważnie rejestrować ich zachowanie i na wiosnę podzielimy się spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Grzesiek 13 obawiam się że tych gum od ręki nigdzie teraz nie dostaniesz.

A co do Mangelsów to sprawa jest prosta.... nie ma Mangelsów do D40.

 

Aha, wczoraj słyszałem że nie do dostania są teraz felgi Alcar. Przykra sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis NISSANA oryginalne 16" za 456 pln brutto

 

 

Gero mozesz podac namiar ktory serwis? miejsce lub tel.

 

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 12:24 ]

Aha, wczoraj słyszałem że nie do dostania są teraz felgi Alcar

 

a ja wczoraj do nich dzwonilem i mowili ze maja. Oczywiscie sprzedac nie chcieli tylko odeslali do dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba powiedzieć że ma się uszkodzoną, dlatego że jest jakaś akcja promocyjna i nie chcą sprzedawać więcej niż 1 za jednym razem ( ja przekonałem mośka i mi sprowadził 4 szt. w 2 partiach) -- myśle że jest to debilizm do 2

 

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 20:02 ]

a nie dodałem Przeżmierowo k/Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jakie zimówki chodzi mi o firmę na fele 17 nadają się najlepiej dodam że auto w terenie nie będzie jeździło????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso doc dobra cene maja teraz na pirelki ice%snow w rozmiarze standard (czyli taki sam jak te all weather wranglera co dostales z bryka)

ja jestem zadowolony bardzo

zaplacilem za 4 fele stalowe 17 i opony okolo 4k w t&t

na razie jeszcze jakos sniegu nie bylo ale asfalt w okolicach zero w porownaniu z wranglerami aw to zachowuja sie bardzo dobrze (choc oczywiscie z 2 worki piachu na pace sie przydadza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ktoś tu w siusiaka tnie Trzeba sprawę wyjaśnić

 

Ryzy, czy Ty masz moze instrukcje polska do swojej Nyski i czy moglbys ja np. na 2 gtrzy dni uzyczyc? do czasu kiedy zrobie skan lub robie zero. auto odbieram pod koniec tygodnia, pewnie instrukcji nawet angielskiej nie dostane (minus kupowania u brokera). Chcialbym zreszta do Ciebie jutro zadzwonic i pogadac o pr.jazdy na przyczepe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dunlory Sj5 265/65R17 załozone.

Mniejszy opor na kierownicy, przy zapietym przodzie, nie zacinaja sie tak jak Wranglery.

 

Bieznik agresywniejszy, co słychac w trakcie jazdy.

Teren, rewelka. Na weekendowym rajdzie "V Integracja" pod Serockiem , pokonały NAVke jedynie katy natarcia i zjazdu. ;(

 

Polecam.

 

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 10:57 ]

Oczywiscie DUNLOPY (juz czuje, jak rodza sie w głowach, niektórych, złosliwosci...) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm... A co jeśli na śnieg mam zimówki, a do zabawy w błocie przymierzam się do stalówek 16" z jakąś gumką terenową?

Które z nich będą lepsze do śmigania na co dzień po czarnym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - myślałem że prześmigam na fabrycznych ale niestety nie. Coopery zimowe które miałem założone jakoś nie dawały rady. Dzisiaj założyłem w/w oponki PIRELLI i powiem tak :P Jest znacząca różnica przyczepności - nie zrywa tak jak przy fabrycznych i Cooperach - a przy moim momencie Nm ma to już znaczenie. Samochód prowadzi się dużo pewniej - lepiej go czuć . Głośność - nie zauważyłem żadnej różnicy . Jak ktoś by potrzebował w dobrej cenie - zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszę. Na boku opony goodyear wrangler mam wyraźne oznaczenie M + S. To, czy się nadaje do jazdy w takich warunkach jest subiektywną oceną. Nie zastąpi typowej zimówki, ale i tak będzie lepsza od standardowej wielosezonowej lub letniej.

 

Miałem też bridgestone. Dobre i ciche gumy na asfalt.

 

Edit:

 

Cooper i scorpion ? Różnicę widać już w samej cenie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg - mojej subiektywnej oceny - miałem możliwość wymiany Cooperów na Pirelli w dobrej cenie i powiem że nie żałuję. Jak miałbym zrobić to samo drugi raz - nie zawachałbym się .

I nie chodzi tu tylko o cenę - ale o to jakie możliwości daje Ci produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg - mojej subiektywnej oceny - miałem możliwość wymiany Cooperów na Pirelli w dobrej cenie i powiem że nie żałuję. Jak miałbym zrobić to samo drugi raz - nie zawachałbym się .

I nie chodzi tu tylko o cenę - ale o to jakie możliwości daje Ci produkt.

 

Twoja ocena chyba rzeczywiście jest bardzo subiektywna, zobacz jak Pirelli radzą sobie w wodzie... to później pogadamy... są do d.. w tym temacie...Wiem bo ja to sprawdziłem Coopery też i GY też....żadna z nich nie jest idealna ale chyba Cooper + 16" jest naj... osobiście nie mam ani Pirelli ani Cooperów ot ciekawostka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie M+S - oznacza typ bieżnika ,który jest badziej agresywny :D niż inne opony, ale mieszanka gumy jest stadartowa.

Opona zimowa musi mieć dodatkowo znaczek śnieżynki - wtedy wiadomo, że mieszanka gumy jest bardziej miękka niż standart w warunkach niskich temperaturach.

 

[ Dodano: Czw 10 Sty, 2008 08:58 ]

Widzę, że sie mocna polemika wywiązała :027:

A głównie na asfalt w sezonie letnim Goodyear'y czy Bridgestone :?:

 

Chyba niewielka różnica. i te i te na asfalcie są dober. Goodyeary dają o parę decybeli niższy hałas przy toczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Najciekawsze jest to, że Coopery wygrywają większość porównań jeśłi chodzi o opony zimowe 4x4. Może na aflacie będą słabsze ale jak spadnie śnieg ... albo jakię sbłoto posniegowe... No ale wychodzi na to, że ja sie nie znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...