Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej silnikowy 2,2


Gość TWIN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł ~~

nie ma znaczenia byle dolna wartosć nie była mniejsza niż 5 (podobno turbiny puszczają wtedy olej tzn. uszczelniacz)czyli 5wXX ew.10wXX co do marki polecam mobil1 super właściwości i super cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz_a

Witam.

Instrukcja podaje olej API CF-4, SAE dobrać w zależności od temperatury eksploatacji ale praktycznie to 10wXX, lub 5wXX. Pojemość to z filtrem 5,2l, bez filtra 4,9l. Ja jeżdżę na Castrolu (Magnatec GTD 5w40), wlałem 5 litrów do połowy miarki.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje API CF-4 nigdy nie używać API CG-4

ACEA 98-B1

 

5W-20 nie polecany do ciągłej szybkiej jazdy.

dla zimnych stref polecany 10W-30

5W-20 dla turbo jest niepolecany a 5W-30 tylko poniżej 0°C

dla ciepłych stref 20W-40 lub 20W-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Tomek Sobota
nie mam instrukcji do swojej Almerki, czy ktoś może mi powiedzieć jaki olej zaleca producent do tego silnika 2.2Di - 110KM ??

 

wlej sobie Shella 10W40, wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam swoją 5W40 Shella. Zalałem w ciemno. Nie maiłem info na jakim oleju ktoś nią jeździł i trochę się bałem bo nie wiedziałem czy mi się nie rozszczelni ( kupiłem z przebiegiem 110 tyś. km ). Nie ma żadnych problemów. Nie bierze ani grama.

 

P.s. Jak tam z kontrolką check engine już Ci się nie świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety po skaraniu czasem się zapala, mam nadzieje, że po przeglądzie przestanie się zapalać, bo nie uśmiecha mi się wizyta w ASO. Mam kolejny problem, bo ze wspomagania wycieka mi płyn chlodniczy, widać od dołu, że to z tylko z rurki cieknie, ale nie bardzo wiem gdzie moge zamówić samą rureczke od wspomagania.,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ył milion razy zalej auto olejem półsyntetycznym bo w naszych warunkach klimatycznych jest on najodpowiedniejszy tymbardziej że silniki 2.2di jest napedzany łańcuszkiem rozrzadu(dwoma).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/uyehifbnux5r1s53.html

Jak juz wiele razy pisałem kazdy nissan którego przywiozłem z Niemiec i był zalany olejem 10W-40 chyba że była to wersja GT albo silnik napedzany paskiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość bartek_almera

Ja sprowadziłem kupilem samochod w lutym. Samochod sprowadzony z Niemiec. Od nowości lany byl olej 0W40 Aral. Ja teraz leje Shell helix ultra diesel 5W40 i jestem zadowolony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez auto dopiero co kupilem i teraz bede wymianial oliwe i cala reszte :) zakupilem juz texaco 10w40 i tym zaleje :) Orientuje sie ktos ile wchodzi do silnika oleju? Mam 5l a podobno wchodzi 5,5 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Witam,

Ja jezdzilem na 5L i niestety na bagnecie mialem stan na minimum (kupilem na allegro i dolalem). Polecam 5.5L tak jak robi to Bartek 123.

 

[ Dodano: Sob 02 Wrz, 2006 ]

P.S. powiedzcie mi jedna rzecz - na allegro litr oleju shell helix ultra diesel kosztuje ok 25zl. W hiperach oraz na stacjach shell autoserv cena wynosi 50PLN. Czy te oleje na allegro sa podrabiane??? Skad takie roznice???

Jeszcze jedno na stacjach obslugi shell nie ma baniakow 5L, skad wiec takowe na allegro???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek 123.

 

halo jaki Bartek razdwatrzy Bartku :!: :?: ;) jestem Bartek razdwapieć :D

 

 

Oleje sa w roznych cenach i roznych pojemnikach, wielu ludzi handlujac olejami zaopatruje sie w nie w dobrych hurtowniach, lub w nich pracuja i maja duuze ''upusty'', ewentualnie jest to import z zachodu badz wschodu, co do pojemników 5L na stacjach shela hmm kiedys do wymiany oleje mieli w beczkach 50 L. wiec moze nadal maja takie 50 czy 100 L a na dolewki sa pojemnikach 1 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...