Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej silnikowy 2,2


Gość TWIN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek_almera

Sorki :D 125

 

Wiesz co ze wschodu oleju bym nie chcial!!! Ale ze wschodu pewnie bylyby napisy po rosyjsku?? Na stacji Shell maja beczki ale nie na shell helix ultra diesel. Czy Ty kupilbys olej online? Ja boje sie ze to moga byc podrobki, ale przyznaje kompletnie sie nie znam. Jezeli to sa podrobki to szkoda silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę nie na temat ale co mi tam. Widzę, że bartki lubią almerki. Właśnie sobie sprowadziłem almerkę 2,2 rocznik 2001. Z uwagą przeczytałem powyższe posty bo czeka mnie wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

tym co leja olej 5W... grtuluje i tylko patrzec jak łańcuchy bedziecie wymieniac...

nie miałem nigdy n16 2.2tddi która by innym olejem jak 10w..była zalana słyszałem jedna po elfi i mobilu 5w40.. 150k km i łancuch walił jak oszałały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurde temat oleju już chyba czwarty raz jest tematem dajcie spokój poszukajcie sobie na forum. a już nie mówię o oleju Mobile 1 wszystko się możecie już dowiedzieć !!!

 

[ Dodano: Pon 09 Kwi, 2007 23:22 ]

Ale fakt 5W do diselka zły strasznie zły pomysł nie polecam błędu powtarzać tym co wlali tylko 10W/40 Shell lub castrol !!!!

A kto wam doradził 5W ?? czy sami wpadliście na ten pomysł. Jak mechanik to radze zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z tym olejem?

Z tego co widziałem ma lepszy zakres temperatur od 10W-40 (taki olej był poprzednio w silniku też elf).

Silnik ma zalałem tym olejem jak miał 75000. Teraz ma po dwóch mies.77.500. N16 2.2 DI.

Że nie wspomnę o tym że kosztuje kupę kasy.

A na pomysł po troszę sam (taka informacja jest w instrukcji obsługi almery którą dostałęm w salonie za 30 zł)a po troszę mechanik zaglądając do tabeli tak powiedział(poniżej 100 000 5w, póżniej bardziej gęsty)

Cholera już sam nie pamiętam czy to przypadkiem nie był 5w-30

Link do oleju:

 

http://www.elf.com.pl/produkty/osobowe/silniki/silniki.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan zaleca 10w... - taki wystarczy!!! 5w jest za rzadki i szybciej sie napinacze-łańcuch itd padają - ja znam to z doświadczenia - nie potrafie ci tago wytłumaczyć fachowo - tak juz jest z nissanowskimi silnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di

dci wyszło w 2003roku zabacz co masz na obudowie ,chociaż mamy już te czasy że silnik jest częścią zamienną w 2001 roku na 100% były Di w N16 i TDI w V10 jest to silnik z seri YD22 napewno łańcuch co do oleju to ja mam np.castrola magnatec diesel 10w40 taki leją w odessy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilunia, V10 i N16 maja takie same silniki i sa to silniku YD22DDT. silniki TDI sa glownie w samochodach VAG, te silnika sa zasilane w paliwo poprzez pompowtryskiwacze czego w Nissanach nie ma. reasumujac nie mozesz miec Tino z TDI no chyba, ze zafundowales sobie jakis gruby przeszczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di

oki na deklu mam to samo co ty Di określiłem że TDI bo chodzi mi o to że V10 ma intercoler,a z reszta w dowodzie i w przeglądzie mam wbite tdi,a co do tego co w samochodach VAG to też tak nie do końca bo są TDI bez pompowtryskiwaczy w VW masz TDI 130KM I 150 KM NA POMPOWTRYSKIWACZACH a podstawa 90KMi stuparo konne to są zwykłe TDI do tej pory produkowane zresztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...