Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korozja szkła?


Gość andrzejtp

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę dokonałem inauguracyjnego mycia Note'a. Użyłem szamponu, który jest używany do myci a dwóch innych samochodów i nie ma żadnego problemu. Ale w Nissanie się pojawił. Po myciu na szybach pokazały się trudne do usunięcia zacieki. Trudne do usunięcia są krawędzie tych zacieków. Właściwie nieusuwalne :506: Pod paznokciem czuć przeskok na krawędzi zacieku. Z daleka wszystko wygląda OK, ale z wnętrza samochodu (zwlaszcza przy oświetleniu od przodu) przednia szyba wygląda jak morze pryszczy... Zupełnie przypadkiem, czytając dodatek naukowy do "Przekroju" natrafiłem na notkę o korozji szkła w kontekście zmywarek do naczyń. Czy to może być to? Macie jakieś pomysły? Dlaczego na inne samochody nie było złego działania? Czy może nissan powleka swoje szyby jakimś badziewiem, które nie znosi niektórych szamponów? Jak to usunąć?

 

Pogrążony w smutku :606:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby w nowoczesnych samochodach nie sa ze szkła... tak samo reflektory

A przednia to na 500% jest klejona z wielu warstw specjalnego tworzywa...

A swoja droga moze przednia szyba byla nawoskowana i detergent zaczal rozpuszczac wosk.. sprubuj przemyc to jeszcze raz srodkiem do mycia szyb

Nie wiem co to za artykul o tej korozji szkla ale chemicy uzywaja przede wswzystkim szklanych naczyn poniewaz nie reaguja chemicznie...

 

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 14:20 ]

Acha do niektorych zwiazkow i reakcji wymagane sa np rurki platynowe (ale raczej tylko przy elektroforezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nowe auto to w czym jest problem? Podjedź do serwisu i zareklamuj szybę. Jak nie masz gwarancji to chociaż się dowiesz co się stało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...