Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi, opony, itp


Gość roman_rmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roman_rmn

witam wszystkich po raz pierwszy(szkoda ze tak pozno) mam syrenke 94r. 2.0 ben. i tak sie zamierzam do zakupu alu z gumami tyle ze nie mam pojecia co mi wejdzie w te nadkola i jaki jest rozstaw srob no i oczywiscie co mozecie mi polecic...

 

Pozdro Rmn ;)

 

 

 

 

 

A jeszcze jedno mam problem z elektryka lewej szyby slysze click ale szyba nie leci w dol reszta dzialala do momentu az chcialem to sam zrobic rozbroilem ten panel sterujacy (od kierowcy) okazalo sie ze styki byly nie na swoim miejscu, chcialem to poskladac ale jak poskladalem to juz mi nic nie dziala ani jedna szyba i central tyz nie...

Moze ktos mial taki przypadek

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 6Jx14; 5x114.3 ; ET 45; Otwory 66

Opony 195/70/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roman_rmn

lipa niestety z tamtymi bo koles co sie okazalo zly rozstaw srub podal i mnie przepraszal i wogole... a ja tak sie na nie napalilem ze masakra bo ladnie by wygladal ale poszedlem za ciosem i tez nie glupie trafilem ostatnio http://moto.allegro.pl/item200537908_felgi..._lexus_bcm.html

jakos pod koniec przyszlego tygodnia powinny byc :D:D:D

a jeszcze jedno nie wieci czy tzeba dawac pierscien centrujacy jezeli felgi sa z dzziura 68 ???? bo cos slyszalem ostatnio ze bez tez da rade

 

PZDR RMN :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno nie wieci czy tzeba dawac pierscien centrujacy jezeli felgi sa z dzziura 68 ???? bo cos slyszalem ostatnio ze bez tez da rade

można ale mogą wystąpić bicia ,także lepiej kupić pierscionki centrujące i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam ja mam u siebie na 14' zalozone opony 205/70/95T i jestem BARDZO z nich zadowolony, jedne sa marki Fulda, Drugie sa marki MATADOR. Kupilem uzywane komplet 4 za 300zl z montazem (nie bieznikowane) z bieznikiem bardzo ladnym, jezdze 3 sezon i nie mam do nich żadnych zarzutów. Trzymaja sie BARDZO dobrze drogi na zakretach, brak aquaplaning'u. Polecam !!!!!!! teraz przymierzam się do zakupu felg 15' badz 16' i rowniez opon 205. do tego auta nadaja się najlepiej, nie dość ze wygladaja to jeszcze swietnie sie sprawuja.

 

 

pozdrawiam

 

witam wszystkich po raz pierwszy(szkoda ze tak pozno) mam syrenke 94r. 2.0 ben. i tak sie zamierzam do zakupu alu z gumami tyle ze nie mam pojecia co mi wejdzie w te nadkola i jaki jest rozstaw srob no i oczywiscie co mozecie mi polecic...

 

Pozdro Rmn ;)

 

 

 

 

 

A jeszcze jedno mam problem z elektryka lewej szyby slysze click ale szyba nie leci w dol reszta dzialala do momentu az chcialem to sam zrobic rozbroilem ten panel sterujacy (od kierowcy) okazalo sie ze styki byly nie na swoim miejscu, chcialem to poskladac ale jak poskladalem to juz mi nic nie dziala ani jedna szyba i central tyz nie...

Moze ktos mial taki przypadek

z gory dzieki za pomoc

 

 

 

siemka, ja to rozbieralem u siebie, musisz odpowiednio te blaszki ulozyc bo kazda ma swoje miejsce, jak sie przyjrzysz to zobaczysz ze one sie roznia od siebie glownie srodkiem, gdzie sa wyginane. jak bedziesz mial jeszcze problemy to pisz, w ostatecznosci zrobie Ci zdjecie.

 

btw sprawdz sobie czy masz w tym czarnym plastiku z guzikami od spodu takie male biale prostokątne plasticzki ze sprezyna w srodku bo to one sa od tego zeby to dzialalo, maja byc 4 takie biale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja jeździłem w tym roku w lecie na alusach 16", chętnie je sprzedam, uważam ze na oryginałach stalowych jeździ się lepiej, ale jak ktoś chce żeby autko ładnie wyglądało to zapraszam 697524746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać fotki ? Oraz rozwinąć wątek "jeździ się lepiej" - w jakim sensie ?

Na alusach jadąc w koleinach samochód jest bardziej niestabilny, trzeba uwazniej kontrolować kierownicę. Natomiast na gładkiej drodze jexdzi sie bardzo komfortowo i chyba lepiej są wybierane nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce mi się szukać tego tematu o oponach, pewnie już był i sam mam wrażenie że to czytałem. Ale chcę się podzielić świeżym doświadczeniem ze zmiany opon letnich na zimowe. Letnie mam takie jak kupiłem Sarnę, Brigestone SF226 wzmacniane , zimowe Fulda Montenegro coś tam. Letnie twarde jak kamień, zimowe miękkie. I od przedwczoraj mam nieodpartą ochotę pożegnać się z letnimi oponami bo mi się całkiem inaczej jeździ. To znaczy zimówki są miękkie i jak jeżdżę po szczecińskich dziurawych drogach to mam od dwóch dni wrażenie że moje auto jest bardziej komfortowe :-) na tych miękkich gumach. I jak się postaram o jakieś dukaty na auto to sobie sprawie zwykłe letnie oponki. Choć te twarde gumy kilka razy mnie uratowały od dzwona, w czerwcu na moich oczach przed moją maską zieloną na Wojska Polskiego w mieście Szczecinie rozbiły się trzy auta mnie się udało wyhamować jak i Mercedesowi za mną , przyczyna lekki opad deszczu i poślizgi gotowe. W kwietniu na Trasie Zamkowej wyprzedził mnie Ford Transit i przyjeb...ł w nówkę Cytrynkę C4, ja się ratowałem ucieczką na martwe pole. Ale i tak cisnąłem po hamulcach nie tęgo. Widziałem minę tego kierowcy z fordziaka. A już o tym z cytryny.... Szkoda pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ja już od dawna zostawiłem opony dostawcze na regale. Stosuje w zimie zwykłe bez wzmocnień, w lecie na tyle mam dostawcze a na przodzie zwykłe. Generalnie Serena jest twarda i zastosowanie opon miekkich nie wzmacnianych pozwala zapomniec o dyskomforcie twardości Serenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie stosujecie/stosowaliście ciśnienie w oponkach: przód/tył - wzmacniane/zwykłe ? Ja ostatnio mam ochotę spuścić trochę powietrza, bo nieco twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja na przodzi sttosuję 2,2 bara z tyłu 2,6 - 2,8. W Serenie o odczuciu twardosci decydują przedewszystkim opony przednie. Tylne mogą byc wmacniane lub dostawcze. Na przodzie zwykłe z ciśnieniem nie wiekszym niż 2,5.

 

mam n asprzedaz alusy do sereny 16 i 15 calowe, oraz stalowe 14 calowe. 697524746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Halo halo,

Czy wejdą na przód opony wysokoprofilowe np. 185/80 R14 ?

Z tyłu jest sporo miejsca więc nawet nie pytam.

 

P.S. Występują chyba tylko w wersji C (wzmacniane). Czy mimo to będzie bardziej "miękko" niż na 185/75 ?

 

Dzięki

Edytowane przez maciejbilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wejdą bez problemu.

Z mojego doświadczenia na tył wchodzą max 205/80R16 i przy mocnym obciążeniu czasami mogą ocierać.

Na przód max wchodzą 175/80 R16 i pozostaje 1mm pod kielichami amortyzatorów. Z przodu wielkośc zależy od wykonania amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Odgrzeje trochę kotleta:) Pytani brzmi czy dużo traci się na komforcie jazdy jak wstawi się alusy 15 i 195/65 opony? Biję się z myślami bo 14" na dużym balonie cenowo nie różnią się znacznie cenowo od 15 a chciałbym alu wstawić. Znaleźć ładne alusy 14 do sereny to kara boska a 15" trochę na portalach aukcyjnych jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...