Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Za dużo oleju


Gość gumis210
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. wymieniałem wczoraj olej w mojej P10 i dzisiaj zauważylem że mechanik wlał mi za dużo oleju. Wlał niewiele wiecej ponad stan tak ok 2 -3mm na bagnecie a w ilości ok 3,15L. Zastanawiam się czy może to zaszkodzić mojej primerce zwłaszcza że wakacje się zbliżają i mam zamiar ją przegonić do Chorwacji, a nie chciałbym mieć niemiłej przygody zwłaszcza z tego powodu. Pozdr. i dzieki z góry za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mi tylko raz zaleli tak ok 3-4mm powyżej maxa i od razu olej mi wydmuchało pod pokrywą zaworów i cały silnik dookoła zarzygało. Spuść tak ok 1l, i zobacz jak wskazuje na bagnecie. Ja jeżdźę tak z 3/4 stanu, Pamiętaj tylko, żeby nie robić tego od razu na gorącym silniku, niech się troche wystudzi. Wierz mi, że olej jest piekielnie gorący.

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się dolewac powyżej max.... choć jest taka tendencja, niby ten nadmiar ma wejść w filtr oleju.... ja jednak zawsze robie tak, że nalewam pod max i po przejechaniu kilkunastu km sprawdzam i ew dolewam aby było pod max.

Lepiej trochę "utoczyć" niż ma Ci "wykrwawić" na drodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Dzisiaj byłem wymieniać olej. Mechanik wlał rtoszkę ponad 3.5l, filtr też był wymieniany. Korek był odkręcony ze 20min więc nie ma mowy, że tylko filtr wymienił i zlał część oleju. Wróciłem do domu, auto postało z godzinkę i sprawdziłem poziom - masakra - na bagnecie ok 2cm ponad max :galy: . Co z tym zrobić, zostawić czy odlać? A jeśli odlać to ile :?: Tym bardziej ze jutro dłuższa trasa się szykuje ok 600km. Proszę o szybką radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin radzę jak wyżej, rozgrzej samochód abu silnik był ciepły(ok 5min) następnie odczekaj tak ok 5-10min, odkręć korek wlewu oleju, następnie podstaw jakieś wiaderko pod spust oleju i odkręć upść ok 1 lira do 1,5 zakręć spust i wlew rozgrzej ponownie silnik, wyłącz, a po ok 10 min sprawdź stan oleju i wrazie konieczności odlej jeszcze, jeśli będzie Ci się wydawało że jest ok przejedź się nim parę kilometrów odczekaj ok 10 min i sprawdź poziom jeszcze raz jeśli będzie ok to po robocie ja za mało to dolej trochę i sprawdzaj.

Ja mam zawsze na 3/4

I PAMIĘTAJ O OSTROŻNOŚCI OLEJ JEST NAPRAWDĘ GORĄCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin

Po 1 spuść nadmiar oleju w sposób jaki podali ci koledzy oczywiście po przestygnięciu

po 2 jeśli ktoś nalał tyle oleju to na pewno nie jest mechanik tylko amator ja na twoim miejscu bym pojechał i mu powiedział że jak nie umie zmieniać oleju to niech się za to nie bierze !!!!

I PAMIĘTAJ O OSTROŻNOŚCI OLEJ JEST NAPRAWDĘ GORĄCY!!!!

:D

 

[ Dodano: Sro 26 Mar, 2008 18:17 ]

ktoś już wcześniej napisał że albo wydmucha ci spod uszczelki klawiatury i silnik cały zasyfiony albo wywali na katalizator chyba jak jest za duży poziom tak słyszałem (tzn silnik go zacznie wypychać do komory spalania i taki przepalony i ogólnie rozgrzany poleci na kata i kaplica ale nie wiem ile w tym jest prawdy)

tak więc lepiej nie przesadzać ze stanem oleju i nie mieć maxa niż ma być ponad !!!!

:D ->

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest dużo za duzo to lepiej odlać. wężyk gumowy, dobra strzykawa i pare setek odciągnąć prze wejście bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej mniej niż za dużo oleju, zanim silnik spali nadmiar jakaś uszczelka zdązy sie obwicie spocić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Właśnie ,jaki powinien być poziom oleju?Z powyższych postów wynika ,że poziom powinien mieścić się na bagnecie po środku pomiędzy min-max ,i tego zawsze pilnowałem,na zimnym silniku.Podczas ostatniej wymiany oleju mechanik zalał porcje oleju i pozim sprawdzał na uruchominym silniku,kiedy powiedziałem że tego oleju będzie za duzo,odpowiedział że zawsze tak robi.Prawidłowy poziom oleju tylko na urchominym silniku. Może ktos się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan oleju sprawdzamy na zgaszony, zimnym (żeby cały olej ściekł na dół) silniku. Wtedy powinien być między min a max, ja zawsze leje na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze słyszę żeby sprawdzać poziom oleju na uruchomionym silniku.

Przy wymianie najlepiej wlać mniej tzn nie za mało np pod max a rano na równej powierzchni w garażu sprawdzić poziom oleju i trochę dolać jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja pierwszy raz usłyszałem o czymś takim,dlatego napisałem,oczywiście nastpenego dnia olej spuściłem i zalałem na nowo,było za duzo 0.5l,wymieniłem tam olej pierwszy i ostatni raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ktoś chce sprawdzić poziom na uruchomionym silniku, jak chlapie korbowód po całym bagnecie.

Silnik może być ciepły, ale trzeba odczekać przynajmniej kilka minut żeby olej spłynął na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W motorze z łańcuchem rozrządu robi się tak:

1. rozgrzewamy motor

2. wyłaczamy

3. po ok 5 min sprawdzamy - ma być po środku pomiędzy MIN i MAX

Co oznacza, że jeśli zupełnie wystygnie, to z pewnością będzie go więcej (nie sądzę, aby tą metodą mógł przekroczyć MAX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobra rada należy zmienić mechanika bo co to za mechanik który nawet oleju nie potrafi zmienić . Najlepiej takie proste rzeczy robic samemu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli nalejesz oleju ponad maksimum może stać się tak że w silniku powstaje większe ciśnienie w miejscach gdzie przepływa olej. W następstwie czego może zacząć Ci "wydmuchiwać" simeringi silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...