Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzanie i kasowanie kodów usterek Almera Primera


Gość holender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek

 

 

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie :P )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR bAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie :one:

 

 

U mnie w PRIMIERZE 1,8 2001r. sposób zadziałał idealnie. Właśnie miałem wybrać się na diagnostykę, a tu raptem 3 minuty i problem załatwiony, a co najważniejsze w kieszeni zostało 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc....

 

dzis moja furka ni stad ni zowad zapalila check engine

 

znanym juz chyba wszystki sposobem (na zworek) sprawdzielm kod usterki

 

i tu zaskoczenie.....

 

10 dlugich, 10 krotkich, 10 krotkich 10 krotkich - taka oto sekwencja....

 

czy ktos ma pomysl jaki to blad??

 

pls help, dzieki

 

 

Mam to samo :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

U mnie zadziałał sposób ze zworką ,lecz nie wiem co oznaczają mignięcia .

Bardzo bym prosił o rozpiskę kodów dla nissan almera 2.0 diesel .Lub przetłumaczenie mignięć.

Kontrolka miga 1-długi 7-krótki 4-długi 7 krótki .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, a czy mozna ten patent zastosować do almery diesel z silnikiem CD20? i gdzie znajdę kody błędów?

 

dzieki za odpowiedź

 

pozdrwiam ogr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odswieze temat bo mam problem. Mam Alme 1.8 16V habete z roku 01. Wyskoczyl mi check engine i zgodnie z instrukcjami z forum probowalem zsiagnozowac jaki blad mi wywala ale ani sposob na zworke ani bez zworki nie dziala:( czy ktos ma jakis inny sposob(nie chodzi mi o podlaczanie do kompa u mechaniora!) ub wie dlaczego mi to nie dziala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jakie masz złącze ,może nie w te dziurki wkładasz :)

 

Zlacze mam te 16-stykowe i wkladam jak na rysunku w 1 i 8 styk. Niewiem, moze zle zrobilem przelacznik...ale mam wrazenie ze nic sie nie dzieje kompletnie jak to zrobie, nawet jak podlacze kabelek bez przelacznika na ok 2 s:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam taki kod usterki 8 długich 7 krótkich - 87 - nie mogę znaleźć na forum takiego wie ktosm oże co to może być : alma 2001 2.2 dCi , kasuję go ale znowu powraca - wydaje mi się że powstał po pierwszym pozimowym tankowaniu na n...a, w zeszłym roku miałem dokładnie to samo - wlałem coś na wtrącenie wody z układu i potem tankoowałem na bp - proszę o rozszyfrowanie tego kodu - bądź link z pełną listą kodów bo te tutaj z forum i tego czeskiego nie zawierają takiego kodu.. dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie witam wszystkich posiadaczy Almery i pozdrawiam ,,,, choc juz kiedyś gosciłem na tym forum, ale ze wzgledu na brak awari w aucie mojego TATY jakoś dawno tu nie byłem i moj login zniknął z serwera :( , mam pytanko do kolegów mianowicie dzisiaj postanowiłem naprawić przełacznik szyby od pasazera bo dało sie tylko opuszczać a juz podnieść nie (styki sie poprzypalały) i myslałem ze bezpiecznik poszedł bo przestało działać, wiec szukajac uszkodzonego bezpiecznika wyciągałem kazdy i wkładałem spowrotem, ktorys bezpiecznik pomyliłem i poprawiłem pozniej go bo silnik nie odpalił,(chyba od wtrysku albo pompy paliwa 10A ), choć przełącznik naprawiłem, to skutek jest taki że Tata sie do mnie nie odzywa bo mysli że mu zepsułem auto, swieci żółta kontrolka od silnika, przed tym auto chodziło super teraz tez wydaje mi sie ze silnik chodzi OK, co robić??? P O M O C Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tylniej ścianie schowka, który trzeba wyjąć, aby dojść do bezpieczników jest naklejka ze schematem, gdzie powinien być jaki bezpiecznik. Może to CI pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sa teraz dobrze wlozone,a swoja droga to jest bezsens zeby auto kupione w salonie w polsce z polską instrukcja nie miało opisu po polsku gdzie jaki bezpiecznik od czego!!! jest tylko nalepka tak jak kolega napisał na oslonie bezpieczników, mylace sa te wolne miejsca na bezpieczniki , kolejna bzdura!!!

 

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 10:15 ]

juz po problemie, sposob bez zworki u mnie nie działa, sposobu ze zworka w gniazdku nie probowalem bo moje gniazdko wyglada inaczej niż to na zdjeciu i sie balem ze cos zepsuje, natomiast zadziałał sposob ze zdjeciem klemy na 24 godziny!!!, a najlepsze jest to ze podjechalem do znajomego diagnosty samochodowego,( taki co wbija przeglady do dowodu rej.), opowiedzialem mu historyjke swoja i powiedzialem ze w serwisie chca za to 150 zł!!!, kolega bez słowa otworzył szafke i wyjał urzadzonko, podpiął sie do gniazdka , zdiagnozował system i powiedział że faktycznie sposob z klemą zadziałał :D , a poza tym to mowi że kazda stacja diagnostyczna musi miec na wyposazeniu taki komputerek do diagnozowania układu!!!, wiec na przyszłość :one:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy ktoś może mi powiedzieć które styki zewrzeć w moim przypadku?

Złącza jakie jest w mojej almerze nigdzie na forum nie znalazłem

Wstawiam zdjęcie...

 

 

Hej,

mam takie same zlacze w Almerze 1,5 benzynka.

Zwieralem 1 i 8 i nic.

Czy to jest zlacze do diagnozowania, bo mam takze biala kostke w bezpiecznikach?

 

Prosze o pomoc.noweeu0.jpg

 

 

EDIT:Bylem u elektryka i podlaczyl mi auto pod komputer.

Powiedzial, ze tego sie nie da zrobic na zworke...

 

Wyskoczyl mi blad P0100. Czyli czujnik przeplywu powietrza. W liscie kodow ze stron forum, nie ma tego kodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować.

Dzięki waszej pomocy moja Almerka nareszcie działa i jeździ jak powinna .

Jeszcze raz wszystkim dziekuję.

Szczególne podziękowania dla ZIOLO .

Edytowane przez Lozi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem właśnie u siebie w N15 98 rok sposób na zworkę i potwierdzam działa :) Tyle że pokazało mi kod 11 czyli " Obwód czujnika RPM (obrotów na minutę) lub czujnika wału korbowego ". Co z tym zrobić? Co sprawdzić lub wymienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ffliper

Witam odczytałem dzisiaj kod bylo: 10 długich 10 krótkich ,10 krótkich, 10 krótkich.Mógłby ktoś zrobi translacje na kod usterki?.Z góry dziękuję

 

N16 1.5 200r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość flyingpio

Ja mam Alnerkę tino 2,0 rok2002

silnik stracił moc w czasie jazdy i musiałem go scholować

po tym wszystkim odpala i po 4-8 s gaśnie

ale do rzeczy, chciałem sprawdzić kody na zworkę albo innym sposobem i nic nie działa

gniazdo mam 16 pinowe może zna ktoś sposób na moją Almerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Wiec sposob na kluczyk zadzialal ale..... ( kurde zawsze musi byc ale ) mruglo 1 dlugi, 5 krotkich i co to KURKA znaczy ( chyba tak mruglo bo powiem szczeze nie wiem co liczyc swiatelko czy brak swiatelka.

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conejo

podaję namiary: Strona główna -> Zrrób to sam -> Inne -> Autodiagnostyka elektroniki silnika SR20 GA16 GA14 (jedyny zamieszczony artytuł)

a tu link http://www.nissanklub.pl/index.php/zrob-to-sam/46-inne/81-autodiagnostyka-elektroniki-silnika-sr20-ga16-ga14 , jest tam między innymi wytłumaczone jak liczyć te błyski.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...