Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wygłuszyc drzwi. Czyli krok po kroku, jak ?


Gość ABT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinelli

ja u siebie wyklejałem właśnie papą dekarską kupioną w castorami za ok 50 zeta za 10mb, ważne aby przed przyklejeniem dobrze odtłuścić blachę bo może się odklejać potem i mocno dociskac przy wyklejaniu, ja osobiście nie podgrzewałem ani blachy, ani papy, klej jest naprawdę mocny, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate tłumiąca musisz nakleić wewnątrz drzwi na tą blachę, która idzie na zewnątrz, tą, na której jest mocowana klamka. Musisz zerwać folie i nagimnastykować się trochę, żeby włożyć mate do środka, choć nie sądzę, żeby to był duży problem, bo jest spory otwór - wystarczy zwinąć matę, a potem umiejętnie ją przykleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinosss

Na poczatek zakup sobie maty App czarne, te z folia aluminiowa ida na wierzch drzwi zaraz pod boczkiem tylko ze te aluminowe nalezalo by kupic firmy Dyna Mat ale sa naprawde drogie ja uzylem takiej tasmy dekarskiej.Pod ta czarna mate odtlusc sobie dzrzwi mate rozgrzewaj najlepiej opalarka staraj sie to zrobic jak najdokladniej nie zalepiajac przy tym otworow odplywowych wody z drzwi bardzo dobra jest rowniez gabka akustyczna zaraz za glosnikiem te same kroki robisz z ta druga mata pod boczkiem zaklejasz wszystkie otwory aby dzwiek sie nie wydostawal niedawno robilem to rowniez w k11 nie zajmuje to duzo czasu ale dwie godzinki na karzde drzwi,brzmienie glosnikow jest wspaniale nawet na tych seryjnych ja zamatowalem dwudrony zestaw Ground Zero wysokie tony poszly w slupki dzwiek super sam sie zastanawiam po co jesze robie zabudowe bagaznika :D ale zawsze jeszcze cos bedzie gralo z tylu i wyglad zabudowa bedzie z zywicy najprawdopodobniej Zycze milej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a aj jeszcze dodam od siebie ze wewnetrzna strone drzwi czyli blache wystarczy okleic 70% calej powierzchni i bedzie cacy, nie musiscie zaklejac kazdego platka golej blachy. oczywiscie dziury po zewnatrzenej stronie zaklejamy wszystkie, ywazajc na roznego rodzaju ciegna i druty.. zeby pozniej po zlozeniu wszytskiego ni eokazalo sie czasem ze nie mozemy otworzyc drzwi bo mata zatrzymalismy ciegno. :P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer.. a ... mam... pytanie.. co to za czerwony substrat u Ciebie na zdjeciach? Pierwsze widze maty koloru czerwonego.

Czy to maty czy kreatywne zastosowanie innego materialu?

Jak sie sprawdza? Co dales w srodek, na blache wewnatrz drzwi??

I czy podklejanie boczku (zdj 3.) duzo zmienia?

 

pozdrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość funcarver

W ofercie APP i Boll sa maty twarde i miekkie (i jeszcze z alu oraz polimerowe). Biorac pod uwage te tansze, ktora mate wybrac - twarda czy miekka? Jakie sa roznice uzycia jednej i drugiej (przede wszystkim czy jest roznica w dzwieku)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

czy pod dystanse tez nakleic matę czy dystanse przychodza na gołą blachę ?? Jeśli chodzi o wew. stronę to wygłuszczyć wszystko bardzo dokładnie tzn przy brzegach równo itp czy fmogą być niedociągnięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystans na gola blache i uszczelniasz go zewnatrz mata
czyli innymi slowy muszę go obkleić , tak ?? CZy ta strona gdzie przychodzi głośnik musi być szczelnie zaklejona ?? Bo mam problem z cięgnami. CZytałem, że używałeś peszel, ale to jest plastik i żeby nie trzeszczał. Gdzieś wyczytałem, że ktos dystns podkleił silikonem. Narazie pracę wstrzymuję do przyszłego tygodnia bo dystansów już ponad 2 tygodnie nie mam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno - taśma dekarska tytan ma bardzo mocny klej(samowulkanizujący) więc staraj się nie przykleić jej poza tapicerke bo będzie problem z usunięciem.

Co do zapachu to nic nie śmierdzi ani nie spływa gdy samochód stoi na słońcu - sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z tym podnośnikiem szyb (up) ?? CZy wszystkie szczeliny i otwory muszą być zakryte ?? I przy okazji zapytam co zrobić z latającymi jak w Ikarusie szybami ?? Był kiedyś o tym wątek, ale nie mogę go znaleźć.

Dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wczoraj skończyłem wygłuszać drzwi w nysce :) - narazie tylko prawe. Jakąś fotorelacje zrobie gdy bede pracował nad lewymi drzwiami bo wczoraj nie miałem pod ręką aparatu :). A co do samego wygłuszenia napisze tylko tyle: polecam to wszystkim którzy mają dość trzeszczących boczków itp ;), a i basik sie znacząco poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No !! drzwi prawie wygłuszone. Prawie bo na dystanse czekam tylko. Wielkie dzięki dla DJSzmer, za podpowiedź z tym peszelem. Co prawda nie użyłem scricte tego, bo złączki PVC, ale to właściwie ta sama bajka. Teraz trochę ciężej chodzą cięgna, pewnie za mocno dociśnięte.

No o drzwi się lżej zamykają :)

2 dni zeszły ale warto się namęczyć, bo na starych głosnikach już czuć zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...