Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może na forum robił ze swojego laptopa nawigację do samochodu???? Wiem, że musi być odbiornik GPS i jakaś mapa. Odbiornik już zakupiłem czekam aż przyślą. W sumie to problem mam z mapą. Podobno najlepsza na komputer jest "PC Navigator 6". Czy ktoś to już to przerabiał????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

ja też poluje na PC Navigator 6 ale na razie bez skutku. Nawigator mapa Polski działa bez problemu z Odbiornikiem gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano fajna opcja, testowane :) Trzeba uważać, żeby się nie zapatrzeć.

 

Poszukuję teraz jakiegoś patentu na mocowanie laptopa na wysokości schowka od pasażera - tak żebym kątem oka widział monitor..a nie obracał się w bok na fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Zetek. wysłałem Ci wiadomość na pw. doszła do ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doloze swoje pare groszy w temecie navi w laptopie

 

o ile patrzenie ciagle w bok na monitor strasznie rozprasza to jazda w nocy/po zmierzchu jest wrecz niemozliwa ze wzgledu na oslepienie przez monitor laptopa

 

jadac w nocy po znanej mi trasie chcac przetestowac gps musialem po 15 minutach wylaczyc monitor i sluchalem tylko komend glosowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolcio nic nie dostałem, ale prześlę potem Tobie na pvir. Cysio nie wiem jakiego masz laptopa, ale ja w moim mogę ściemniac ekran jak na monitorze i nie muszę wcale wchodzić w ustawienia ekranu tylko robię to za pomocą odpowiednich przycisków na klawiaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetek w takim razie czekam na wiadomość od ciebie. możesz mi wrzucić na gg: 2632025.

Ja w laptopie też mam pod klawiszami funkcyjnymi przyciemnianie ekranu. kiedyś próbowałem też MS Autoroute '06 i jest tam fajne przełanczanie pomiędzy trybem dziennym a nocnym. Szkoda tylko że mapy bardzo słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Ja osobiście urzywam odbiornik firmy NAVIBE model GM720 USB SiRF STAR III i jestem zadowolony. Nie testowałem innych więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytnie jakiej firmy najlepiej kupic odbiornik GPS do laptopa zeby nie zawiodl nas w trasie :?:

 

Uzywam nawigacji juz pare lat, wiec podziele sie pewnymi spostrzezeniami.

 

Dzisiejsze odbiorniki GPS sa dosyc zblizone do siebie, jednak warto kupowac cos na chipsecie Sirf Star III, ze wzgledu na czulosc. Takie odbiorniki czesto dzialaja nawet w schowku, jednak zalecana jest jak najlepsza widocznosc nieba. Uwaga na metalizowane szyby - skutecznie tlumia sygnal! Mozliwe jest wtedy (i nie tylko wtedy) uzycie anteny do odbiornika GPS - np. czesto przy metalizowanej szybie przedniej umieszcza sie antene pod szyba tylna.

 

Jesli chodzi o mapy, to najlepsze mapy Polski ma Automapa (niebawem wychodzi nowa wersja, zawierajaca takze europe identyczna jak w TomTom) - sa nawet obrysy budynkow z numeracja. Nalezy uwazac na produkty zachodnie, np TomTom'a, ktore maja dobre mapy europejskie, jednak kraj pozostawia bardzo wiele do zyczenia (cos jak 10% Automapy, bez obrysow budynkow). Do Automapy jest tez spora baza punktow, w tym fotoradary i ulubione miejsca stania niebieskich :diabel2:

Sporo osob uzywa rowniez Destinatora, ze wzgledu na mapy europy (krajowe patrz TomTom). To w zasadzie glowne programy uzywane do nawigacji, najwygodniej uzywac ich na dedykowanym urzadzeniu lub na palmtopie, ktory moze rowniez sluzyc do innych celow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja osobiście urzywam odbiornik firmy NAVIBE model GM720 USB SiRF STAR III i jestem zadowolony. Nie testowałem innych więc nie mam porównania.

 

Tez posiadam ten odbiorniczek i sobie go chwale. Sygnal lapie mi nawet w mieszkaniu (daleko od okna - ale mieszkam na ostatnim pietrze). Z podgrzewana przednia szyba tez sobie radzi.

 

Najnowsza automapa ktora dziala na laptopach (TabletPC) ma numerek 3.2.2.4 - jednak niektore odbiorniki nie dzialaja i trzeba podmienic jeden pliczek w programie. W tym miesiacu ma wyjsc Automapa 4.0 ktora bedzie i na PPC i na TPC.

 

Osobiscie uzywam tylko wtedy jak sie zgubie (ominac korek, wyjechac z innej strony miasta , trafic pod dany adres itp) bo ciezko jechac z laptopem na siedzeniu - boje sie ze spadnie. Jednak 130 zl jakie zaplacilem za odbiornik GPS na USB bylo warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość patryk318
Witam.

 

Ja osobiście urzywam odbiornik firmy NAVIBE model GM720 USB SiRF STAR III i jestem zadowolony. Nie testowałem innych więc nie mam porównania.

 

Tez posiadam ten odbiorniczek i sobie go chwale. Sygnal lapie mi nawet w mieszkaniu (daleko od okna - ale mieszkam na ostatnim pietrze). Z podgrzewana przednia szyba tez sobie radzi.

 

Najnowsza automapa ktora dziala na laptopach (TabletPC) ma numerek 3.2.2.4 - jednak niektore odbiorniki nie dzialaja i trzeba podmienic jeden pliczek w programie. W tym miesiacu ma wyjsc Automapa 4.0 ktora bedzie i na PPC i na TPC.

 

Osobiscie uzywam tylko wtedy jak sie zgubie (ominac korek, wyjechac z innej strony miasta , trafic pod dany adres itp) bo ciezko jechac z laptopem na siedzeniu - boje sie ze spadnie. Jednak 130 zl jakie zaplacilem za odbiornik GPS na USB bylo warte :)

Ja też mam ten odbiornik i nie mogę sobie z nim poradzić... A mianowicie żaden program go nie widzi... PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokladnie, a ja korzystam z takiego rozwiazania

Nokia 6630 + TomTom + Modul nawigacji

 

Pokrycie okolo 35%, tylko glowne ulice, kilka bocznych... w wiekszych miastach wraz z numeracja, ale... na wersje 2giej generacji juz wiele sie nie wyciagnie - nie jest rozwijana.

Nowsza wersje TomToma Mobile mozna dostac na telefony z symbianem 3gen.

 

Ale i tak nie wiem czy warto inwestowac w TomToma jakiekolwiek pieniadze! Wciaz na PL ma max pokrycie 38-40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul - Navibe, ladnie lapie, dosyc szybki rozruch na zimno.

 

Co do automapy na 3rd to mnie ucieszyles :)

Szwagier ma Mio A701 + automapa i powiem Ci ze wlasnie postawilbym na Automape. Zdecydowanie lepsza, zdecydowanie wieksze pokrycie... chyba cos okolo 90%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak gadałem w Borsku z Ryathem tomowil ze na TOMTOMI to nawet miasta 50.000 mieszkancow sa slabo opisane

Przewaznie tylko, ze tak napisze "glowniejsze ulice"

 

No to modul masz podobny, tez mam na tym chipsecie... i tez Navibe jak pisalem wczesniej.

 

ps. oczywiscie nie licz na to ze dziala on w schowku czy bagazniku... nie dziala zbyt dokladnie, traci kontakt z czescia satelit lub sygnal slabnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Widzialem jak sie ludzie wku... na GPSy na Bluetooth'cie, wiec kupilem na USB i uzywam z laptopa z automapą 4, dziala rewelka.

 

takie cudo

Ten modul GPS mogle polecic, łapie mi sygnal w mieszkaniu (daleko od okna, ale mieszkam na ostatnim pietrze) nie ma baterii jak te na bluetooth, nie trzeba sie bawic w laczenie itp ale za to jest kabelek ktory ciagle gdzies sie placze.

 

 

Taki zestawik jest upierdliwy w czasie dlugich podrozy, uzywam go do "wydostania" sie z obcego miasta lub poruszaniu po nowych miastach, 90% trasy przewaznie wie sie jak jechac i bez mapy. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam SE P990i

 

Ja mam SE 910i w duecie z GPS Pentagrama. Szkoda ze SE w modelu 990i zmniejszyla ekranik poprzez wstawienie klawiaturki, w 910i po rozlozeniu klawiatury pod spodem, na calej powierzchni jest ekran.

Jezeli chodzi o modul GPS to szukaj na ukladach SiRF III, zgodnie w obiegowa opinia ten chipset jest najlepszy. Chociaz informacja o sledzeniu 20 satelit to bajka - nigdy tyle nie jest widocznych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja tez mam 6630 i GPS TomTom5. Nie wiem jak w PL, ale w Irlandii (gdzie aktualnie jestem) dziala dobrze. Modul mam firmy Nokia LD-3W. Poszukuje dokladniejszej mapy na Irlandie, a dokladnie na miasto Limerick i jakby ktos posiadal to chetnie przyjme.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Od niedawna uzytkuje zestaw Nokia N73 + Nokia LD-3W + TOMTOM 6 wraz z najaktualniejszymi mapami i musze przyznac iz dziala bardzo ladnie,coprawda jedna z uliczek osiedlowych uwaza za trase ktora mozna przebyc a w rzeczywistosci jest to chodnik :).Aktualne pokrycie tomtoma w najnowszej wersji cos okolo 50 % kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 6630 i GPS TomTom5. Nie wiem jak w PL, ale w Irlandii (gdzie aktualnie jestem) dziala dobrze

Ja mam to samo... i jak pisalem... PL tragedia - no chyba ze ktos nie jest wymagajacy.. jednak nie ma co liczyc na update - po prostu wersja 5 nie jest juz rozwijana.

IRL dziala OK. Wogole tomtom 5 ma dobre pokrycie ale zachodniej europy. Juz Czechy i Slowacja maja prawie 90% pokrycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...