Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majki_Wawa
Aktualne pokrycie tomtoma w najnowszej wersji cos okolo 50 % kraju.

Chcialbys :P

 

polecam zapoznanie sie z informacja producenta

dla TomTom 6

http://www.tomtom.com/products/section.php...ory=2&Lid=9

 

jak widac na dole pokrycie PL wynosi 34% :D

 

Szczerze mowiac to dziwne informacje podaja,skoro wszedzie jest dostepna wersja eastern europe v680.1466 ktora zawiera:

 

Poland (51%), Czech (99%), Slovakia (40%), Hungary (47%), Lithuania (99%), Latvia (62%), Estonia (71%), Slovenia (42%) and Croatia (48%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejechaniu ponad 1300 km z Garminem i3 mogę go polecić z czystym sumieniem. Za 550 złociszy bezstresowo poruszałem się z Białegostoku do Kołobrzegu. W jedną stronę z opcją "najkrótsza trasa" w drugą "najszybsza trasa". Obie wersje się zgodziły z rzeczywistością :). Nie uaktualniałem jeszcze swojej GPmapy z 4.1 do 5.0, a już widzę, że to jest to :one: . Na całej trasie zdarzyły sie dwa razy błędy, jeden głosowy, drugi już wspólny(nie ten zjazd na rondzie). Po wrzuceniu paczki z fotoradarami stacjonarnymi będzie już w ogóle super. Małe gabaryty pozwalają wrzucić go do większej kieszeni. Osobom niewymagającym od tego typu urządzeń wodotrysków typu łączność BT z komórką, opcją zestawu głośnomówiącego, opcją sygnalizacji przekraczania zadanej prędkości i informacjach o korkach i robotach drogowych(to na zachodzie), ten model będzie dzielnie służył. Navi dostała ksywkę Irenka(od I3) po tym gdy zdecydowanym głosem zadysponowała komendę" jesli możesz to zawróć" po wykonaniu objazdu remontowanej właśnie drogi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ja troche czytałem o mapach i testach map, i z tego co wywnioskowałem to najlepszą opcją jest AUTOMAPA XL 4.0. Bardzo dokładna, doprowadza do celu, nawet małe pipidówki odnajduje. Jeżeli ktoś jeździ po Polskich miastach dużo i potrzebuje dokładnej mapy to ta jest jedyną słuszną opcją. Mapy tomtom się gubią, nie widzą wielu ulic, nie wiedzą często o jednokierunkowych. Mapy w telefonach też bardzo odbiegają od AUTOMAPY, widziałem testy Nokii E50 to można to nazwać tylko jako PORAŻKA.

GPS Blaupunkt sobie całkiem dobrze radzi słyszałem, firma zapewnia dożywotnie odświeżanie map, co w AUTOMAPIE darmowe jest tylko przez rok - tak było przynajmniej jeszcze rok temu kiedy to właśnie chciałem kupić MIO + AUTOMAPE.

Teraz AUTOMAPE XL można sciagnąc z netu, świeża wersję, oczywiście bez możliwości odświeżania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVN Turbo widziałem testy dwóch nawigacji - TomTom i drugiej której nie zapamiętałem (coś jakby Mio, ale Mio to nazwa palmtopa a nie nawigacji?) W każdym bądź razie TomTom poprowadził kierowcę do celu w 30 min, ta druga w 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVN Turbo widziałem testy dwóch nawigacji - TomTom i drugiej której nie zapamiętałem (coś jakby Mio, ale Mio to nazwa palmtopa a nie nawigacji?) W każdym bądź razie TomTom poprowadził kierowcę do celu w 30 min, ta druga w 12.

 

Moze chodzi o AutoMape? to najdokladniejsza mapa polski dostepna na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
Wczoraj na TVN Turbo widziałem testy dwóch nawigacji - TomTom i drugiej której nie zapamiętałem (coś jakby Mio, ale Mio to nazwa palmtopa a nie nawigacji?) W każdym bądź razie TomTom poprowadził kierowcę do celu w 30 min, ta druga w 12.

 

Moze chodzi o AutoMape? to najdokladniejsza mapa polski dostepna na rynku

 

O ile dobrze pamiętam, to chodzi albo o nawigację MIO bądź palmtop MIO z AUTOMAPĄ XL (MIO robi oabydwa urządzenia) - eżeli Maras ma na myśli program Gadżet - laboratorium. To oczywiście dowodzi temu że AUTOMAPA XL jest jedyną słuszną mapą w Polsce. I żadne mapy TomToma czy to w zwykłym GPS czy komórkach nie sięgają jej do pięt.

Bombel co z tego że twoja mapa szybko wytycza ci drugą trasę gdy zjedziesz z pierwszej? To akurat zrobi każda mapa, ważne abyś nie musiał sam zjeżdżać z trasy bo wiesz że musisz, a jechał tak jak mapa ci mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel a czasem opcja USB nie przewiduje tylko ładowania? Jest cała masa urządzeń BT z podłączeniem na USB, które niestety działa tylko jako ładowarka. A płytka często jest dostarczana uniwersalnie, ta sama do wer. BT i do USB. Pamiętam taką syt. z jakąś słuchawką BT

 

P.S. może mi ktoś podesłać paczuszke z suszarkami do TT6 na polskę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

TOMTOM 6 sprawdzil mi sie bardzo dobrze,poprowadzil z Warszawy do Władysławowa bezbłednie.Nawet byłem miło zaskoczony iż poprowadził mnie przed Gdańskiem jakimiś mało uczęszczanymi drogami do obwodnicy(z "warszawianki" nie przez centrum jak to bywa zwykle jako ze droga numero 7 tak prowadzi) dzieki czemu nie stracilem czasu na stanie w korkach i przebijanie sie przez trójmiasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten moduł GPS NAVIBE SIRF III GB735 i pod telefonem lata bardzo dobrze (długi czas uruchomienia na zimno niestety), ale pod laptopem już nie bardzo. Laduje sie przez USB, ale nie wykrywa go windows mimo zainstalowania sterownikow pod XP. Wiecie o co może chodzić??

 

W urzadzeniach wykrywa Ci port COM dodatkowy? W mapie ustawiles dobry COM? Sterownik zainstalowales wczesniej? Pamietaj ze jak zmienisz port USB to sterownik zainstaluje sie ponownie dla tego portu mimo ze bez ponownej instalacji dziala w innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wysjkakuje mi 8 portow com i nie wiem który wybrac :(

ten od GPS :) sprawdz po kolei, sprawdzic je wszystkie 8 to jest 2 minuty.

Wlacz COM1 w automapie i wlacz sledzenie GPS, jak nie wykryje urzadzenia zmien na COM2.... do skutku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy w cenie do 200 zl jest jakis lepszy modul GPS niz ten, ktory ma Bombel :?:

 

Ogolnie najdokladniejszym i najszybszym chipem do GPS (publicznie dostepnym) jest Sirf Star III - a w jakiej jest obudowie to juz zalezy od Ciebie (czy na usb czy na bluetooth...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy używał ktoś tego programu???

http://www.aplikacjegsm.pl/index.php?show=2&id=1081

Mam SE K750i i po dokupieniu odbiornika chciałbym mieć chociaż namiastkę navi :D

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą aplikacją :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa
Czy używał ktoś tego programu???

http://www.aplikacjegsm.pl/index.php?show=2&id=1081

Mam SE K750i i po dokupieniu odbiornika chciałbym mieć chociaż namiastkę navi :D

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą aplikacją :?: :?: :?:

 

Aplikacja nie bylaby zla gdyby nie fakt ze podczas pracy non stop pobiera dane z internetu.Dokladnie chodzi o dogrywanie mapy.Wiec jesli nie boisz sie kosztow to mozesz wyprobowac,ja osobiscie odradzam.Zainwestuj w jakas navi (np od jutra w media markt bedzie wyprzedaz i TOMTOM one v2 za 699 zl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja nie bylaby zla gdyby nie fakt ze podczas pracy non stop pobiera dane z internetu.Dokladnie chodzi o dogrywanie mapy.

Napisałem maila do producenta tej aplikacji i otrzymałem taka odpowiedź:

Zainwestuj w jakas navi (np od jutra w media markt bedzie wyprzedaz i TOMTOM one v2 za 699 zl )

Niestety u mnie w Media w Kielcach nie ma tej oferty :/ Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko o prędkość. O ile Wam przekłamują liczniki w stosunku do tej podawanej przez GPS??

Wczoraj sprawdzałem na pożyczonej navi i wyszło mi tylko 10 km/h więcej na liczniku w stosunku do GPS...chyba niezły wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Bobmel,masz racje.Automapa XL jest najlepszym rozwiazaniem ale urzadzenia je posiadajace maja taka tendencje ze sa po prostu drogie.

 

Ostatnio widzialem ciekawa propozycje Garmina w sklepie Euro RTv.Byl to model Nüvi 250 i kosztowal jedynie 899 zl.Ladny,kompaktowy,z dobra mapa ktora moze konkurowac z automapaXL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś zakupiłem MIO z AutoMapą i TomTomem...mam nadzieję, że nie będę żałował... :D

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=243876775

 

Fajny zestawik, kolega w pracy posiada ten model MIO i sobie chwali, nie mial problemow, ale raczej wymagajacy to on nie jest :)

 

Nowa automapa (4.1) jest szybsza od wersji 3.x wiec jak masz jeszcze licencje na upgrade to moze poprawic komfort pracy z programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej wymagajacy to on nie jest :)

hehe...ja tak samo, więc mam nadzieję, że moja współpraca z tym urządzeniem będzie bezproblemowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Niestety nie ma wersji na Symbiana.

Bombelku i inni...

 

od jakiegos czasu korzystam z NaviExperta ( www.naviexpert.pl )

 

zalety:

- pelne pokrycie mapy Polski

- wszelkie objazdy, nowe drogi w miare na biezaco sa na mapie

- procentowe oszacowanie fotoradarow

- mozliwosc zglaszania fotoradarow/kontroli lub falszywych alarmow (przez co jak opisalem wyzej podane jest % prawdopodobienstwo wystepowania)

- duza liczba POI

- 4rodzaje wyboru trasy (w wersji 3.0 beta)

 

wady:

- dodatkowe polaczenie gprs z serwerem i sciaganie danych

- koszt (7 dni sms 9zl +vat, rok - 99zl)

- wolne przeliczanie trasy po zjezdzie (sciaga znowu z serwera)

- czasami wolna lokalizacja - nie wiem od czego to zalezy (jakby lag...) - tyle ze po sciagnieciu trasy i jezeli sie z niej nie zjedzie to nie ma polaczen gprs z serwerem!

 

Ogolnie sprawdzie, przetestujcie, chociazby na te 7dni...

 

Mysle ze jezeli ktos nie korzysta czesto z takiej nawigacji to spokojnie na sms-ach moze uciagnac...

 

Ja korzystam z tej mapki jakies kilka tygodni i musze powiedziec ze duzo/duzo lepsza niz ten "zalosny" TomTom z marnym pokryciem... przynajmniej jakas alternatywa na Symbiana dla naszych komoreczek :D

 

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...