Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiary montażowe głośników


Gość jarkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Almera N15 Hatchback '98:

 

Tył: otwór montażowy 155mm (na śrubki), głębokość 60mm tak że głośniki 160/165 wejdą bez problemu.

 

proszę mi jednak pomóc z przednimi głośnikami, nie wiem jaki ma być ich wymiar?? Nie chce nic ciąć ani piłować. Dlatego pytam czy 4x6 da się bezpośredni zamontować?? A może jest tam miejsce na 160/165mm??

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Model samochodu

Przód -> rozmiar: 6" x 4",

głębokość: 50 mm

Tył -> średnica: 165 mm,

głębokość: 50 mm

 

Wiemy już , że dotyczy to p11 ale czy w p11 kombi wymiary tylnych są takie same ?

 

wymiar jest 168 mm (moze jako norma to jest 165?) ale glebokosci to nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, jesteście mi w stanie powiedzieć co mogę wsadzić do N14 w drzwi zamiast tych niewymiarowych wynalazków z miniaturek poniżej, kupić głosniki to nie problem ale jakie mają być ich wymiary żebym nie musiał wiercić nowych otworów w drzwiach? na pierwszym zdjeciu cos tam pomierzyłem, może podpowie mi ktoś jakie głosniki kupić, i jak są mierzone te na allegro 135mm, 160mm, 165mm... itp. nie wiem w jakim rozmiarze mam szukać :)

 

gonik011ap2.th.jpgthpix.gif

 

gonik012yt1.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchaj ja miałem wersję SLX, tam gdzie można było je zamontować miałem miejsce na 165mm i 4ry śrubki. Teraz mam LX i w ogóle nie mam możliwości montażu, różnie to bywało. Może u Ciebie jest owal, ale dobre owale nie są złe, tylko nie wiem co tam siedzi 5x7 ?? czy coś mniejszego-większego ? z Ogólnie jest tak że lepiej z przodu odseparowany zestaw, a z tyłu jakiś sub. Chyba że koszta Ci nie pozwalają to musisz kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam

Co do głośników przednich to już wiem tj elipsa 6x4 tylko jak kupiłem takie wydawały się za małe(Boschmann-bardzo ładne ale grają marnie ).Mój szanowny przedmówca nie zauważył że moja primerka to W10 tj KOMBI i tylnie głośniki są zamontowane w słupkach.Nadal nie mogę zdiąć tych osłom czyżby trzeba by zdejmować boczki zasłaniajace słupki toć to masakra :zdziw:

Tył to tez elipsa. Osłony były zdejmowane przy mnie, przez mojego brata (zarejestrowany grupowicz michael ). spróbuje go zapytać czy pamięta cokolwiek. Zamienił białe W10 93' na zielonego HB P11 '96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carloss, tam jest cos ala 4x6, za malo miejsca nawet na dystansach na 6x9, ja tam na dystansie planuje wrzucic 10mm, bo nawet z 13mm moga bys problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: Kiedys czytalem rowniez na tym forum ze ktoś dał rade wcisnac tam 6x9 tylko nie moge juz tego tematu znalezc.... A przydałoby sie wstawic na tyl wieksze, mocniejsze glosniki bo 4x6 nie daja sobie rady przy glosniejszym sluchaniu :/ A nie chce niszczyc tylniej pulki.....

A czy te głosniki 10mm beda sobie dawaly rade?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrasz30 napisał/a:

Witam

Co do głośników przednich to już wiem tj elipsa 6x4 tylko jak kupiłem takie wydawały się za małe(Boschmann-bardzo ładne ale grają marnie ).Mój szanowny przedmówca nie zauważył że moja primerka to W10 tj KOMBI i tylnie głośniki są zamontowane w słupkach.Nadal nie mogę zdiąć tych osłom czyżby trzeba by zdejmować boczki zasłaniajace słupki toć to masakra

 

z tego co pamietam, to plastikowe siateczki zasłaniające głośniki były zamontowane na plastikowe koleczki. Trzeba pociagnac mocno ale ostroznie za boki i powiiny pościć.

Niestety czesto sie urywaja mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na przód założyłem boshmany boschmanny 4x6 - narazie jest dobrze ale musze wymienić jeszcze radio bo mam starego panasonika i chyba dlatego nie dają z siebie wszystkiego:P Ale mam mały problemjeśli chodzi o tył i chciałbym sie kogoś poradzić ... z tyłu w p10 jest miejsce na fabryczne głośniki 130mm a chciałbym założyć 165mm musze zakładać jakieś dystanse czy coś takiego ?? szukałem na forum ale nie znalazłem nic na temat głośników na tył. Był bym wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cylo88 ja mam 18mm, ale taki wniosek że chyba lepiej przerobić tapicerkę, bo montując dystans i głośnik , tapicerka bądź opiera się o gumowe zawieszenie głośnika lub o jego kosz (tam gdzie przykręca się śrubki) i trzeszczy tapicerka. To mnie denerwuje że miejsce na głośnik to zrobione na odpier*** nic nie pasuje jedynie malutkie głośniki popierdułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ztym ze miejsce na glosnik jest bardzo do d... zgadzam jak najbardziej i chyba bede musial cos z tapicerka po kombinowac a wiesz moze jak gleboko moze siedziec glosnik w dzwiach by szybie nie przeszkadzalo bo jak cos to mam na mysli jeszcze jedno wyjscie a mianowicie tam gdzie siedzi gosnik a otwor nie jest okragly to mozna bylo by wyciac troche blach i zrobic go na okraglo i do tego dac dystanse 10mm ale to wszystko zalezy jak glegoko mozna umiescic glosnik i wtedy obeszlo by sie bez przerobki tapicerki a glosnik to mial by byc 16.5. by cos takiego zrobic musze tylko wiedziec jak gleboko mozna wstawic glosnik :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ręczny mechanizm opuszczania szyby to nie powiem ci jak głęboko można wsadzić głośnik, kiedyś bez dystansu włożyłem dość spore 165mm i nic nie zahaczało więc z dystansem nie ma się czego obawiać. Ale moim zdaniem lepiej tą tapicerkę przerobić, trochę zachodu jest, ale warto. Ja wkurzam się non stop i czekam kiedy zrobi się Cieplej, poza tym martwię się o wilgoć jaka panuje w drzwiach dlatego tym bardziej wolał bym wysunąć głośniki w stronę kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytam i nie widze może nieuważnie :) Wie może jakiej wielkości są głośniki w WP11 kombi z tyłu w podsufitce?????

 

[ Dodano: Sro 18 Lut, 2009 14:12 ]

Już się dowiedziałem bo właśnie wyjąłem jeden głośnik na wzór żeby dobrać coś lepszego. -> 16,5cm całkowita średnica <- -> 13,5cm średnica osadzenia w osłonie plastikowej <- -> 6cm max. wysokość jaka wejdzie, mierzone od poierzchni osadzenia <-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Dlugi.84

Witam Forumowiczów!!

 

Mam pytanie odnośnie rozmiarów głośników stosowanych w Nissanie Primerze WP11.144 00' (kombi).

Najprawdopodobniej rozmiary głośników w drzwiach odpowiadają rozmiarom z P11 - ale nie jestem tego pewien.

Ponadto kombi umożliwia montaż głośników "w suficie" nad bagażnikiem, przynajmniej w moim autku są takie dwa miejsca które wyglądają jak pod głośniki.

Czy ktoś montował tam głośniki?? - jakie rozmiary powinni mieć??

Dzięki za info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...