Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera - wewnątrz nie działają żadne światła


Gość mimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o pomoc, jak zabrać się do problemu. Kupiliśmy Almerkę, ale jak to bywa wszystkiego nie da się sprawdzić. Otóż we wnątrz nie dziajają zadne światła: począwszy od tych gdy drzwi są otwarte a skończywszy na oświetleniu bagażnika. Sprawdzaliśmy bezpieczniki. Czy samemu da się coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarówki nie są przypadkiem po przepalane ?

Bezpiecznik odpowiedzialny za oświetlenie wnętrza nosi nazwę ROOM LAMP , znajduje się on w skrzynce bezpieczników . Po wyjęciu kieszonki znajdującej się po lewej stronie tuż pod między innymi regulacją lusterek , świateł i być może kontrolką alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bezpieczniki.

Co do żaróweczki w bagażniku - najczęśtszą przyczyną jest brak masy na żarówce - masa jest dostarczana poprzez mikrostycznik w klapie (zamku klapy). Sprawdź, czy na załączonym alarmie - otwarcie (włamanie do bagażnika) wzbudzi alarm - jeśli nie mikrostycznik do wymiany.

co do lampki w środku - - bierzesz miernik i sprawdzasz czy po otwarciu drzwi dochodzi napięcie, sprawdzasz analogicznie czy otwarie którychkolwiek drzwi wyzwala masę na jednym biegunie żaróweczki.

Ze światłem w środku nie jest tak łatwo.

przede wszystkim steruje nim moduł zwany Small Control Entrance odpowiedzialny za opóźnienie wyłaczania oświetlenia po zamknięciu drzwi - załączeniu centralnego zamka itd.

Na początek sprawdź czy po włączeniu permanentnego oświetlenia (takie położenie wyłacznika gdzie cały czas w aucie pali się lampka niezależnie od drzwi zapłonu zamka itd.)

- powinieneś mieć napięcie i masę cały czas wtedy na stykach lampki. Jeśli nie - sprawdź przełącznik w podsufitce - może on się rozleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanko mam nissana primere p12 i zrobilo mi sie male zwarcie przy lampce do podswietlenia stcyjki i od tego czasu jak otwieram auto pilotem to niepali sie ani stacyjka ani swiatlo w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...