Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Serenę/Vanette? Zapytaj tutaj


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam troszku pozno odpisuje ale w zasadzie to co ja mam pisac :( niestety serenki juz nie bylo wiec nawet nie jechalem niemiec ktory ja wystawil u tego goscia stwierdzil ze tydzien czekania to zadlugo i zabral ja spowrotem do niemiec bo tam niby szybciej sprzeda ych... wiec moja serenka pojechala sobie gdziec daleko wiec pozostaje mi szukac dalej albo serenki albo czegos innego wprawdzie w slubicach stoi jeszcze jedna niebieska z 99 roku i niby z klima i tez 1.6 pojemnosc ale tam wolaja 16000 za nia :/ (to z oplatami juz) niestety nie stac mnie :/

 

wiec jeszcze raz dziekuje za wszystkie porady itp... niestety za dlugo czekalem :/i sie doczekalem "pustego miejsca po serence"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 rok za 16k hmmm O_o z oplatami to nie najgorzej :C aczkolwiek zalezy co ma jak ma klime + elektryke +nagrzewnice to calkiem calkiem [no i mam nadzieje ze to 5D] D: jak ma sama klime bez elektryki to... zalezy od ciebie na ile ja pragniesz:D hee i jak jest zachowana w srodku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.000 to dobra cena. Może gra warta świeczki. Nie wiem ile przeznaczasz, ale zajrzyj tutaj:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3414401

Może gość troszkę spuści. Cena też atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ktora mialem kupic byla identyczna jak ta z linka normalnie identyczna kolor itp.. tylko ze bez klimy a tamta 2 ze Słubic to ladna zadbana jest .

a co do kwoty do wydania na auto to jest tak : w zasadzie ogolnie to nie chcialem wydawac wiecej jak 10 tys ale juz podnioslem poprzezke do sereny niech bedziei te 12 co tam a teraz to by juz trzabylo 15 tys :/ w zasadzie nie jest to problem bo i moglbym na autko wydac do 20 ale poprostu jak pomysle ze mam tyle dac za auto to mnie trafia poprostu szkoda mi wydawac tyle pieniedzy na samochod ale trzabedzie pomyslec chyba ;)

 

ale ta serenka z linka sliczna jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ogladałem dla Bonza Serene za 18 tys zł. Na zdjeciach piekna, a w rzeczywistości po dachowaniu :D

Ładna, bo pewnie calutki nowiutki lakier :D

Cena już chyba spadła do 15900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mu to kupi i to za taką cenę. Po dachowaniu powiadasz... :029:

Jestem ciekaw co by wykazało prześwietlenie. :) Istna składanka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najlepszych to nie należy. Nie mam już 18 lat. Wzrok zrąbany "zawodowo". Dzieci mówią, że jestem ślepy jak kret. :D Bez okularów oczywiście. Zdjęcia zawsze trochę oszukują i przekłamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najlepszych to nie należy. Nie mam już 18 lat. Wzrok zrąbany "zawodowo". Dzieci mówią, że jestem ślepy jak kret. :D Bez okularów oczywiście. Zdjęcia zawsze trochę oszukują i przekłamują.

zgadzam się że zdięcia przekłamują i to nie trochę , przed kupnem sereny oglądałem pare aut z natury poprostu masakra . Miałem VW T2 który się zapalił 300 km od domu był dylemat to samo i zabrać z tamtego to co najlepsze czy coś nowego.Oglądałem troszke VW

poprostu rozpacz nie mówiąc o cenach więc padło na nową marke i jestem w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie ma już ,,okazji '' na rynku

Lepiej kupić auto nie robione i policzyć na paluchach ile będzie kosztowało

Okazje są, ale nie w internecie czy gazecie. Najlepiej poczta pantoflową. Jeden przez drugiego.

Każdy by chciał kupić auto nie robione. :) Jednakże mało kto zna się na tyle, aby stwierdzić że auto jest cacy. Jeszcze jak robota jest dobrze zrobiona. Owszem można oprócz stacji diagnostycznej wziąć fachowca za pieniądze, sprawdzić (choćby prześwietlić), ale kto wda się w takie koszty, tymbardziej że na jednym samochodzie by się nie skończyło. :/

Smutne, ale prawdziwe. Mamy tego złomu i to coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem na złomie koło Lyon.

dostała w oboje drzwi przesuwane ,na oko masakra.

ale kolega z którym byłem ocenił że układy jezdne nie ruszone silnik też

rok 98 i stan 63000 mądry blacharz solidny lakiernik i

autko cacy. Trzy lata jeżdżę i naprawiam tylko to co psują polskie drogi ,łączniki stabilizatora,amory,tuleje .Ale to samo naprawiają te prosto z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
łączniki stabilizatora,amory,tuleje .Ale to samo naprawiają te prosto z salonu
dokladnie :D jak z niemic przyjechala zaweicha stan idealny rok na polskich drogach wymienilismy jakies gumy na resorach łaczniki i znow cos bije z tylu chyba znow te bumy poszly lol zalosne sa nasze drogi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam,

powoli przymierzam sie do zakupu sereny: 1,6 1994 prz.170 tyskm.

moj ostatni zakup samochodu byl dosc pechowy dlatego prosze o polecenie warsztatu w warszawie w ktorym wszystko moga mi sprawdzic tak zebym mogl swiadomie podjac decyzje o zakupie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztatu Ci nie polecę, bo nie znam ale polecam Serenkę z silnikiem 2.0. Sam jeżdżę 1.6 i czasami brakuje jej troszkę mocy najczęściej przy wyprzedzaniu a pali podobnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam i proszę o pomoc.

Planujemy z moją połowicą kupić Serene. Bardzo jej się spodobała. Obecnie mamy Toyotę Previę. Dlatego zwracam się z prośbą o jakieś wskazówki. Jak kupić żeby nie wtopić? Tym autem będzie jeździć moja Pani dlatego przebiegi roczne nie będą duże i będzie w większości jeździć po mieście.

 

Może ktoś z klubowiczów znajdzie chwilkę i podzieli się swoim doświadczeniem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 czy 2,0 czy może diesla :D

W przypadku kupna sereny jak w każdym nissanie trzeba sprawdzić progi szczególnie końcówki tak poza tym to cięzko coś więcej napisać ponieważ auta z w/w silnikami różnią się tylnym zawieszeniem

Serena z silnikiem 1,6 i2,3 ma dwa wzdłużne resory i most generalnie jak nie wyje i niewybite tuleje w resorach to niema się tam co psuć.

W wersjach z silnikiem 2,0 tylne zawieszenie jest niezależne z poprzecznym resorem z włókna węglowego i tu należy zwrócić szczególną uwagę na jego stan, ciężko trafić resor w dobrym stanie a nowy kosztuje krocie.

Można dorobic ,można wzmocnić ten z włókna węglowego,opis jest na forum

Z przodu zwróć uwagę na podłużnice w starszych modelach ruda sobie je upodobała ale to nie jest powód dla którego nie warto kupić tego auta :diabel:

Warto sprawdzić też stan łączników tylnych gum wahaczy przednich,sprawdzić czy od lewego reflektora do prawego nie idzie dodatkowy kabelek,świadczy to o tym ze może być uszkodzony łącznik :!!:

Uff sie rozpisałem napisałem instrukcje jak nie sprzedać swojego auta :D :D

Ps na pewno któryś z kolegów coś jeszcze dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja się wtrącę, bo tez przymierzam się trochę do sereny. jeżdżę na codzień micrusią (13 lat!), ale jak wiemy trasy już ten samchód średnio znosi. Trzeba jeżdzić spokojnie, by nie nadwerężać łańcucha, coraz gorsze przyspieszenie itp., itd. I mam pytanie apropos sereny - jak z żywotnością tego auta? W mojej micrze od nowości wymieniłem tylko klocki i olej. Bezawaryjny wóż. I czy z sereną byłoby podobnie? Czy jednak muszę sie przygotować na to, że kupuje skarbonkę bez dna?

 

Drogie Bravo, pomóż

 

Pozdrawiam

_Rydz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

w kazdym tego typu aucie peirdzieli sie:

- krzyzak na wale od strony skrzyni

- po duzym przebiegu huczy tylni most

- tylenie gumy na resorach

- laczniki stabilizatorow

 

to cie czeka na bank chyb ze kupisz "mlody" model z nieduzym przebiegiem albo jezeli ktos juz to powymienial/porobil

 

procz tego lejesz wahe wymieniasz filtry i olej i smigasz bez wiekszych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. I jeszcze mam pytanie - czy rozrząd w dieslu jest na pasek czy na łańcuch? Słyszałem, że wszystkie nissany diesle mają paski, a benzyniaki łańcuch. Ile w tym prawdy i jak jest w przypadku sereny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...