Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wejście AUX [ oryginalne radio primera P11 ]


Gość knockout1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

napewno bo musi mieć wejścia sygnałowe, tylko najpierw musisz skołować mikroprocesor z osprzętem i programem który przedstawi się jako zmieniarka i uaktywni to wejście :) jednym słowem: niemożliwe/nieopłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno bo musi mieć wejścia sygnałowe, tylko najpierw musisz skołować mikroprocesor z osprzętem i programem który przedstawi się jako zmieniarka i uaktywni to wejście :) jednym słowem: niemożliwe/nieopłacalne

 

tak jak np tutaj:

 

blawave.gif

 

myślę że na "mikroprocesor z osprzętem i programem który przedstawi się jako zmieniarka" w postaci rezystora to mnie jeszcze stać :diabel: chyba że to ma być jakiś super chip-rezystor z allegro :diabel2:

 

więcej informacji tuaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

model po 2000 roku ma inaczej.. nie da sie wpiąć :( potrzebny jest interfejs który oszuka radio - ze zmieniarka jest podpięta.... taki interfejs kosztuje kolo 300 zł

 

http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_...roducts_id=4754

 

Interfejs AUX-In do radia NISSAN dostępny "od ręki".

Cena detaliczna 300,-(+koszty dostarczenia)

BARTEX Łódź

 

a schemat wyjścia wyglada tak:

 

nissan37.gif

nissan36.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szywal, jeśli mówisz o P11.144 to sterownik wejścia aux raczej nie podejdzie, kolega Bruneros już rozmawiał z Iron Electronics, i z tego co pamiętam to była szansa na to że zrobią taki interfejs ale potrzeba było więcej chętnych. No chyba że pojawiło się coś nowego ???

Szczerze mówiąc to jeśli chodzi o P11.144 z firmowym radyjkiem BP9345 Midline to na tą chwilę nie ma gotowego rozwiązania ( tak żeby było sterowanie z kierownicy lub z poziomu radia ), był pomysł z xcarlinkiem ale niestety również nie wypalił :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interfejs aux in to inna bajka - oszukuje radio ze podpieta jest zmieniarka i pozwala podac do radia sygnal ze zrodla zewnetrznego... sa tez interfejsy konwertujace fabrycznego clariona na np. alpine, ale drogie toto jak cholera i czy dziala akurat z fabrycznym radiem p11.144 nie mam pojecia...

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A czy zgłębiał ktoś może taki temat, by w p11.144 z fabrycznym radiomagnetofonem i sterowaniem w kierownicy wymienić radio na takie już z CD lub na radio i zmieniarkę ale pod warunkiem że sterowanie z kierownicy pozostanie nadal sprawne? Da się to jakoś przebrnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruneros

z tego co mi sie wydaje to bez rzezby w elektryce to sie nie da bo kompatybilne to tylko z nissanem...

 

i z tego wlasnie to powodu trzymam firmowego grajka i zmieniarke :(

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, są jeszcze inne metody podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku do fabrycznego audio, np. transmitery FM (za: banalny montaż i obsługa, przeciw: czasami niezadowalająca jakość, jakość radia FM, nie CD), wyprowadzenie wejścia AUX z radia (za: dobra jakość dźwięku, koszt, przełączanie na AUX z radia, przeciw: duży poziom skomplikowania wymagający wiedzy z zakresu elektroniki), kaseta przejściówka (za: cena, łatwość obsługi, przeciw: kiepska jakość dźwięku i ciągle pracujący mechanizm magnetofonu). W swoim Nissanie wyprowadziłem sobie wejście AUX z radia i jestem bardzo zadowolny, wystarczy, że przełączę radio na zakres AM/LW i uaktywnia się wejście AUX. Chętnie służę pomocą przy opcji AUX ze środka radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, w mojej almerce mam radio CY460, o takie:

cy460.jpg

cy460_con.jpg

Również zastanawiam się nad podłączeniem jakiegoś modułu. Poszukałem trochę na necie i znalazłem:

http://cgi.ebay.it/INTERFACCIA-USB-MP3-NIS...2QQcmdZViewItem

Tylko nie mam pojęcia co tam pisze, bo języka nie znam :/ Jest ktoś w stanie pomóc i powiedzieć czy to podejdzie?

Albo urządzenie które podał Bruneros, http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_...roducts_id=4754

na jakiej zasadzie to działa? I czy podejdzie do mojego radia?

I ostatnie pytanie... Gregory, twoje rozwiązanie z wyprowadzeniem AUX również mi pasuje, ale do tego potrzebny będzie jakiś schemat radia. Będziesz w stanie mi pomóc w tej kwestii? Bo rozumie, że mówisz o tej metodzie odcięcia zakresu MW/LW, o której pisałeś w innym temacie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (jako że pierwszy raz piszę na tym forum :) )

 

Gregory - moglbys napisac cos więcej o tym wyprowadzeniu wejscia AUX ?

Nie wiem czy dobrze rozumuje - wyprowadziles ze srodka kabel z wejsciem Line-In, ktore jest aktywowane przy zmianie zakresu am/lw, tak ?

A do tego podlaczasz np. mp3 player ?

 

Nie jestem zbyt biegly (czyt. totalny leszcz) z elektroniki. Masz moze jakis odnosnik lub caly opis na czym polega dorobienie sobie takiego wyjscia? Ewentualnie gdzie (warsztat) cos takiego mozna zrobic ?

 

Kupilem sobie transmiter FM, ale dzwięk jest plaski jak plyta chodnikowa :(

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam na odpowiedzGregora, ale z moich domysłów mogę Ci powiedzieć, że do zrobienia tego typu modyfikacji trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie w zakresie elektroniki i lutowania:) Trzeba tez umieć znaleźć "przed wzmacniacz na płycie głównej radia" bo właśnie tam należy się wpiąć z wyjściem AUX IN. Można wtedy podłączyć przenośnego playera mp3, cd, komórkę itp urządzenia ze złączem mini jack. Całość powinna działać po przełączeniu radia na tryb AM/LW

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek-majkel

Gregor, czy to znaczy ze do zakresu FM i AM sa jakby oddzielne tunery? Kiedys zrobilem sobie takie podlaczenie w radiu typu boombox ale tam do wzmacniacza szedl jeden sygnal z tunera. Czy w kazdym radioodbiorniku jest tak ze istnieje oddzielny tuner dla modulacji czestotliwosci i amplitudy? Bo nie chcialbym jednak stracic zakresu FM. Czekam z pozostalymi na odpowiedz

 

No to juz wyprowadzilem sobie wtyczke ale niestety dalem wejscie prosto na wzmacniacz. Czyli regulacja glosnosci odbywa sie z iPoda a nie z radia, radio ma stale wzmocnienie. Nie udalo mi sie rozpracowac do konca przedwzmacniacza a do tego mial tak gesto wlutowane nozki ze nie bardzo czulem sie na silach wykonac luty w tym miejscu. Niemniej jednak dziekuje za pomysl z tunerem AM bo dzieki temu zaczalem grzebac i cos tam wyszlo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

przepraszam za zwłokę. W moim radiu akurat tuner FM i AM/LW ma osobne wyjścia dlatego mogłem odciąć tylko AM/LW i pozostawić FM bez zmian. Dzięki temu mam przełączane źródło MP3 <-> radio przyciskiem zmiany fal radiowych AM/FM. Liczę na to, że w sobotę uda mi się rozebrać wszystko raz jeszcze, porobić fotki, zrobić do tego dobry opis i wrzucić na forum by służyło innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gregory

No właśnie, nie wiadomo kiedy szanowni administratorzy wrzucą tę instrukcję do odpowiedniego działu. Tymczasem załączam ją w poście

 

[ Dodano: Wto 06 Maj, 2008 23:36 ]

Nie dość, że PDFów nie przyjmuje to max rozmiar nir może być większy od 256KB. Podaj maila to wyślę go bezpośrednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

ta instrukcja będzie naprawdę pomocna! Teraz sam mogę sie do tego zabrać i potestować ze swoim radiem ;) Wielkie dzięki Gregory.

P.S. widać że jest wielu zainteresowanych tą instrukcją, więc najlepszym wyjściem byłoby wrzucić ten pliczek na jakiś serwer. Gregory, jeżeli pozwolisz mogę się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gregory

Niestety nie można podłączyć dowolnej zmieniarki :( Chodzi o rodzaj transmisji pomiędzy radiem a zmieniarką. Najlepiej upewnić się jaki rodzaj transmisji obsługuje radio i dobrać zmieniarkę z tym samym interfejsem, najlepiej tej samej firmy. Nie jestem pewien, ale czasami zmieniarka jednej firmy nie będzie pasować do starszej generacji radia tego samego producenta jeżeli zmieniono międzyczasie standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...