Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N15- gdzie podłączyć sterowanie zamkiem centralnym


Gość Pietruch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tu nowy więc witam Was wszystkich. Zapisałem się bo mam pewien problemik, o którym za moment. Jako "oglądacz" do tej pory, patrząc na Wasze porady mam nadzieję, iż mi pomożecie.

 

 

Otóż chciałem prosić Was o pomoc w założeniu zdalnego sterownika centralnego zamka w Nissanie Almera N15 (sedan, 98r.).

 

Zamek zamontowany fabrycznie (dwa mastery są) a chciałem założyć sterowanie na pilota. Sterownik już mam a problem w tym, że nie wiem gdzie się wpiąć w przewody otwierania i zamykania oraz sygnalizację awaryjnymi (szukać centralki zamka czy zrobić to przy słupku, co z awaryjnymi- do wyłącznika czy szukać przekaźnika).

Aha- czy ktoś wie jakie jest sterowanie zamkiem- plusowe czy minusowe? a może japońce jeszcze robią to inaczej?

 

Pragnę zaznaczyć, że do elektryka nie chcę jechać ponieważ nie jest mi obce grzebanie przy samochodzie, przy elektryce. Moim problemem jest brak jakiejkolwiek dokumentacji do tego autka.

 

Za wszelkie wskazówki będę wielce zobowiązany.

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "oglądacz" też możesz skorzystać z opcji "Szukaj".

Temat wałkowany, ale podpowiem ze pod kierownica po prawej stronie wystepuje sterownik.

Tam jak roznie koledzy pokazywali na przykladach, mozna albo rozebrac sterownik i przy nozkach od przekaznikow znalezc sterowanie masa.

Ja na swoim przykladzie znalazlem sterowanie w przewodach, ale mam wersje juz z pilotem NATS, datego niekoniecznie sugeruj sie moja wersja.

Standardowo w Nissanach sterowanie zamkow w samych drzwiach, to jest sygnal ktory jest na stale i zanika a nie chwilowy.

Dlatego mozna sie zgubic szukajac w wiazce od zamkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...