Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem rozwiązany z rozruchem maximy!!!


Gość SPEEDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Otóż moja maxima 3.0 v 6 chula jak zwariowana ! Pali na pół obrotu kluczyka...

W tarnobrzegu na ul Sienkiewicza znajduje sie zakład (LPG) - diagnostyka-servis samochodowy.. Problem rozwiązali po podłączeniu specjialistycznego sprzetu do synchronizacji i adaptacji skrzyni oraz czujników ( i WCALE NIE KOSZTOWAłO MNIE TO 2 TYś Zł)

(miałem problem takze z rozrusznikiem ale po wiekszych przemysleniach doszedłem do wniosku ze rozrusznik sam zajechałem krecąc po kilkanascie razy...wypalony komutator...

Zatem zainteresowanym podaje adres zakładu który z pewnością 100% usówa usterke w/w

 

39-400 TARNOBRZEG

UL. SIENKIEWICZA 129

- DIAGNOSTYKA -SERVIS SAMOCHODOWY

- MONTAZ INST GAZ - SERVIS

- KLIMATYZACJIE

nr. kontaktowy - 695-411-064

500-184-401

 

Gwarancjia pewna ze twoj max zapalać bedzie na pół kluczyka!

 

KONTAKT DO MNIE 500-184-403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was....

zatem odpowiadam na Wasze pytanie :) Trzeba zrobić adaptacjie skrzyni biegów i synchronizacjie czujników biegu jałowego oraz czujników silnika zeby grały z czujnikami skrzyni biegów... nie wiem czy wam to wiele pomoze... to przeprowadza sie specjialistycznym sprzętem.... w TARNOBRZEGU zrobią Wam to od ręki ..koszt? chmmm.. myśle ze maxymalnie do 200 zł w zaleznosci ile czasu im to zajmie... ja nic nie zapłaciłem poniewaz zakład diagnostyczny w którym przeprowadzili tą operacjie jest mojego brata.. :)

I wcale nie trzeba na to 2 dni tak jak ten typ w wawie mówi... mozna to zrobić w godz czasu... usunąć przy okazji wszystkie błedy komputera...Maximke mamy w jednym paluszku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO coz, u Ciebie usterka nastapila wlasnie po ruszeniu skrzyni, a w Twoim wypadku jest to automat !!! Jednak nie widze zbyt duzego zwiazku z manualna skrzynia biegow! W Automacie przelacznik pozycji skrzyni jest powiazany z Anti-theft System i stad mogly byc Twoje problemy z odapalaniem Maximki. W manualu natomiast nie zbytniej roznicy czy masz auto podczas odpalania na 1, 5 czy R.

Jednak cieszy mnie to ze Twoja Maxi juz ladnie pali. Ja jednak w dalszym ciagu mam wielki szacunek do ...jak go nazwales "typa" :D ze uratowal moja Maxi

 

Pozdro

 

[ Dodano: Wto 18 Wrz, 2007 19:37 ]

Mialem jeszcze chwilke czsu i spojrzalem w schematy i nie wiem czy dobrze widze ale raczej tak...... czy w Maximie z 98 roku werja US nie ma faktycznie imobilajzera w kluczyku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u elektronika w Poznaniu, który ma taki sam tester diadnostyczny jak ten w Tarnobrzegu. Po krótkiej konsultacji z nim zrobiono mi to samo co u kolegi SPPIDIEGO ale niestety u mnie to nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

mam problem z odpalaniem. Maxima A32 automat 3.0 USA.

Rozrusznik kreci szybko ale czasem go cos zatnie przy odpalaniu.

Auto da sie odpalic ale trzeba kilka razy dugo krecic.

Byla naprawiana skrzynia biegow.

Auto jak juz odpali to przy spokojnej jezdzie wydaje sie normalnie pracowac ale jak sie mocniej przygazuje to cos jakby przerywa, nie ma pelnej mocy.. ale czasami jest :)

 

Z tego co wyczytalem czestym problemem jest cewka, brak masy, brak synchronizacji skrzyni biegow i silnika.

Co do czujnikow stukowych, polozenia walu, to byly wymieniane.

Jakies inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Już kiedyś pisałem na ten temat. W Piasecznie pod Warszawą jest zakład który m.in. specjalizuje się w naprawie tego typu usterek. Poniżej link http://www.elektronika.com.pl/. Wydałem kasę ale mam święty spokój już ze dwa ponad lata (Szalony też zapewne). Powiem tak, bujałem się z tym długo próbowałem sam naprawić, a to przewody, cewki itp. itd. straciłem ponad pół roku co urlop grzebałem i lipa nic nie pomagało. Wina leży po stronie komputera i tyle. Jak ktoś na tym się zna sam i wie jak naprawić to jak najbardziej, a tak pozostaje naprawa specjalistyczna najlepiej w renomowanym zakładzie, a ten o którym wspominam należy do takich.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

Witam wszystkich...

Otóż moja maxima 3.0 v 6 chula jak zwariowana ! Pali na pół obrotu kluczyka...

W tarnobrzegu na ul Sienkiewicza znajduje sie zakład (LPG) - diagnostyka-servis samochodowy.. Problem rozwiązali po podłączeniu specjialistycznego sprzetu do synchronizacji i adaptacji skrzyni oraz czujników ( i WCALE NIE KOSZTOWAłO MNIE TO 2 TYś Zł)

(miałem problem takze z rozrusznikiem ale po wiekszych przemysleniach doszedłem do wniosku ze rozrusznik sam zajechałem krecąc po kilkanascie razy...wypalony komutator...

Zatem zainteresowanym podaje adres zakładu który z pewnością 100% usówa usterke w/w

 

39-400 TARNOBRZEG

UL. SIENKIEWICZA 129

- DIAGNOSTYKA -SERVIS SAMOCHODOWY

- MONTAZ INST GAZ - SERVIS

- KLIMATYZACJIE

nr. kontaktowy - 695-411-064

500-184-401

 

Gwarancjia pewna ze twoj max zapalać bedzie na pół kluczyka!

 

KONTAKT DO MNIE 500-184-403

 

 

a powiedz jakim twoj brat to robi urzadzeniem diagnostycznym consult-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich maximaniaków,

jestem wiernym (chociaż do tej pory biernym) użytkownikiem forum), a zwłaszcza z uwagą śledziłem temat problemów z rozruchem maximy, gdyż sam z tym problemem przez dłuższy czas walczyłem (rozrusznik, dodatkowy przewód masy, itp. rozwiązania). Pomogła dopiero dość kosztowna wizyta w zakładzie "Elektronika" w Piasecznie, po której problem zniknął "jak ręką odjął". Podobno wykonano "dostrojenia" ECU - szczegóły są ich tajemnicą zawodową. Zdecydowałem się napisać na forum, gdyż moja maxima (QX 3.0 A32 '96) dożyła swoich dni, a nie chciałbym aby zabrała swoją tajemnicę do grobu (czyt. złomowisko).

Jeśli więc ktoś z szanownych, a dręczonych powyższym problemem, maximaniaków byłby zainteresowany takim modułem, proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Wiem że od bardzo dawna temat nie był poruszany ale muszę go poruszyć ponieważ już od roku walczę z tym potworem i nie mogę nadal się z nim uporać. Trzech mechaników poległo. 

 

Pacjent:

 

- Maxima A32 B USA 3.0 V6 Manual 1997r

- Auto kupione już z tą usterką więc nie wiadomo od czego to się stało że nie odpala 

 

Auto bardzo ciężko odpala ze stacyjki  i czasami w ogolę ( bez różnicy czy ciepły czy zimny). Z pycha za każdym razem bez problemu odpala. Bardzo szybko zużywa akumulator (średnio 7-8 prób odpalenia czyli kręcenia) jak  już odpali pracuje jak złoto czasami się zdarzy ze podczas jazdy zacznie przerywać ale to bardzo sporadycznie. Praca silnika równa bez zarzutów.  Podczas kręcenia zdarza się jej przyciąć i bardzo sporadycznie kichnąć. Pomocy!

 

 Sprawdzane

 

- Kostka stacyjki

- Rozrusznik

- Przewody masowe (Silnik itd)

- Wtryski

- Zawory

- Przepływomierz

- Wszystkie bezpieczniki i przekaźniki

- Czyszczona przepustnica

- Wymieniane wszystkie czujniki (Stukowy, wału, włków, itd)

- Świece 

- Cewki

 

Z góry dzięki za wszelkie udzielone odpowiedzi i fatygę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie miałem to zrobić w tym tygodniu ale niestety pogoda nie sprzyja. w tym tygodniu jadę na synchronizacje czujników jak to nie pomorze i układ paliwowy to już nie mam więcej pomysłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...