Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

blokada auta


Gość EnDrIu WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EnDrIu WAWA

Mam problem w Nissanie swoim, ze padl mi alarm auto nie dostaje paliwa, wiec uruchomilem pompe podlaczajac do niej prad, ona dziala natomiast auto nadal nie odpala, sprawdzilismy nie ma iskry na swiecy :/ Czy mozliwe, ze alarm zablokowal zaplon? Czy jesli odlaczam alarm od kostki to powinienem odpalic auto??Byl fachowiec od odpalania "awaryjnego" samochodow, poddal sie :/

Zna ktos jakiegos magika z Wwa ktory moglby sprawdzic co sie dokladnie dzieje z autem??

PS Alarm jest firmy Cobra, bardzo stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnDrIu WAWA, jedz na białołekę do klubowicza "Wiesiek_almera", on naprawde zna sie na elektryce. Ma swoj mini warsztacik na Zawiślańskiej". Skrecasz z modlinskiej w mehoffera w prawo, przed torami w lewo i po lewej ma swoj zakladzik, tam sie wjezdza "od tylu". Nie mam do niego gg ale napewno ma je Ruda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnDrIu WAWA, Wszystko mozliwe.

Jesli nie ma iskry i stalo sie po padnieciu alarmu, to dostac sie trzeba do centralki alarmu i odszukac obwody ktore odcina.

Wypiecie kostek moze dac efekt ale nie musi :)

Jak masz alarm i wychodza z niego dwa zazwyczaj czarne grubsze niz reszta przewody, to je zepnij razem.

Trudno tak podpowiadac bo kazdy alarm jest inny a tymbardziej kazdy monter robi po swojemu.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie znam się za bardzo, ale w jednym aucie przerabiałem coś podobnego czyli brak iskry przy jednoczesnym podawaniu paliwa i rozwiązaniem był walnięty moduł zapłonowy...może to ma jakieś znaczenie :027: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokady w alarmach są robione na stykach NC przekaźnika czyli po odcięciu zasilania od centralki alarmu nie powinny działać, może w tym przypadku monter podłączył to inaczej, często też do blokady np. pompy paliwa stosuje się zewnętrzny przekaźnik, który też pracuje na stykach NC, bez sygnału z centralki powinna pompa działać. Może to nie wina alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

Dorwalem sie do alarmu, z kostki wychodza 4 zielone kable, zwieralem je ze soba nic nie dalo, rowniez zwieralem dwa czarne tez nie pomoglo-zastanawiam sie czy pompa powinna byc wtedy podlaczona na krotko czy powinna zadzialac?Zdziwilo mnie to, ze jak stykalem te kable ze soba nie bylo zadnej iskry-to normalne??

Czy jakos probowka powinieniem znalezc ktore to przewody?Jak tak to kiedy powinien byc prad na nich?

Male zdjecia telefonem

1a1bfb3d2eb8f243.jpg

a93f5fd23b9757cd.jpg

 

[ Dodano: Czw 27 Wrz, 2007 19:18 ]

PS alarm to Cobra Art. 0979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do namierzania przewodow to najlepiej imho zrobic to miernikiem uniwersalnym (i przy okazji otworzyc centralke, lub dorwac jej dokladny schemat z opisem wyprowadzen na kostce).

Co do poszukiwan to sprobuj namierzyc ktory przewod od centralki wchodzi na cewke :)

 

A jak nie chce ci sie tak bardzo dlubac to udez na prv - zobaczymy czy da sie cos zaradzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobną sytuację, alarm zablokował pompkę paliwa i cholera wie co jeszcze. Bez instrukcji do alarmu się nie obyło. Zresetowałem go i ponownie zaprogramowałem.

Może u Ciebie też się przywiesił i trzeba mu reset zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

Wiesiek odpalil mi auto(wielkie dzieki:) ) okazalo sie, ze jakis przekaznik nie otrzymuje pradu, podpiety komp jest na krotko, takze nie bede musial holowac auta do Tomaracing i wiem co sie dzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...