Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

REGULATOR NAPIĘCIA PRIMERA


Gość piekarxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Naprawiałem pare dni temu alterantor Nissan Primera 96r. 2,0 16V w takim tam warsztacie, liczylem się z kosztem 150zł max po przeczytaniu wszystkich postówna forum , lecz kiedy go odbierałem w czawartek gość zawołał ode mnie 340zł - spytałem za co tyle ? A on że wymienił łożyska 40zł i regulator za robociznę 50zł a taki drogi był regulator napięcia ! Na plastiku przy alternatorze jest logo BOSHA ! PYTANIE czy mnie oszukał czy te raegulatory są takie drogie ?? Dziękuję za odpowiedz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przesadził z łożyskami.

Moja żonka jeździła do niedawna CC700, gdzie był alternator Magneti Marelli. Łożyska wymieniłem w nim sam. Koszt 4zł za dwa łożyska i 6 za przesyłkę z Allegro. W Primerach łożyska co najwyżej różnią się wielkością, ale i tak koszt jednego nie przekroczy 4zł.

Z regulatorem też przesadził. Nie wiem ile, ale dla porównania powiem ci, że w wakacje mojemu koledze spalił się rozrusznik w Escorcie 1.8TD Oddaliśmy go do elektryka w Krynicy Morskiej. Gość za wymianę szczotek, bendixu, łożysk i porządną konserwację wziął 70zł !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego regulator jest drogi i ciesz się, że jest w ogóle!!! Ja mam P11 na rynek japoński i regulator mam hitachi!!! W Polsce praktycznie nie do kupienia!!! A jeżeli chodzi o twój regulator BOSH to słyszałem że są tańsze zamienniki (niewiele tańsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi chudyy1, cena nie była wiele przesadzona. Nie porównujmy teraz cen z CC. Ja rok temu robiłem to samo co ty piekarxxx + wymiana szczotek i zapłaciłem 350zł. Z tym że alternator mam HITACHI a nie BOSCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam magneti marellli i za wymiane regularotra zaplacilem 50 pln :D Regulator pasuje idealnie od UNO chyba czy innego CC :) Tylko trzeba rozwiercic jedna dziurke i mozna smigac nie przeplacajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam magneti marellli i za wymiane regularotra zaplacilem 50 pln :D Regulator pasuje idealnie od UNO chyba czy innego CC :) Tylko trzeba rozwiercic jedna dziurke i mozna smigac nie przeplacajac.
No właśnie. Wszystko więc zależy od tego co siedzi pod maską, oraz czy chcesz / masz umiejętności, by zrobić to samemu.

Nie śmiejcie się, ale w moim poprzednim aucie ( Daihatsu ) też padł regulator alternatora. Szczotki dopasowałem od jakiejś wiertarki, a regulator od Poloneza. Śmigał bezawaryjnie ponad dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość mlody20132

No właśnie. Wszystko więc zależy od tego co siedzi pod maską, oraz czy chcesz / masz umiejętności, by zrobić to samemu.

Nie śmiejcie się, ale w moim poprzednim aucie ( Daihatsu ) też padł regulator alternatora. Szczotki dopasowałem od jakiejś wiertarki, a regulator od Poloneza. Śmigał bezawaryjnie ponad dwa lata

http://motolokalizator.pl/product/1959/regulator_napiecia_hitachi_nissan_2_0d.html

 

http://www.traxx.com.pl/alternator-ja1528-p-414.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody2013 dostał + wsumie to przy 350 zł wolał bym dać 50 wiecej za full nowy ..regulatory są drogie to fakt do 150 zł natomiast + reszta to daleko do 340 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, podpinam sie pod wątek, wydarłem alternator i ku mojej "uciesze" jest to hitachi. Rozkręciłem i na pierwszy rzut oka oprócz mostka z diodami i regulatorem napięcia (nie wiem czy to jest rozbieralne jeszcze bo nie odlutowałem tego od stojana) jest do wymiany jedno łożysko (luzów nie ma ale oceniam, że ciężko chodzi), bieżnia do szczotek a co za tym idzie szczotki pewnie też. Już jutro widze jak goście mi zaśpeiwają za części 300 i za robocizne to akurat sprawdziłem 70 PLN.

 

W związku z tym chciałem się utwierdzić czy nie lepiej kupić taki alternator. Tylko nie wiem jakiej to firmy jest, nie dostałem jeszcze odpowiedzi.

 

http://www.traxx.com.pl/alternator-ja1528-p-414.html

http://allegro.pl/nowy-alternator-nissan-primera-2-0-td-i1988528602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...