Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Pompa wody


Dżem

Rekomendowane odpowiedzi

Roboty niedużo, mechanik amator da radę. Odkręcasz po prostu śrubki, które widzisz. Pompy są takie same we wszystkich silnikach QG, czyli 1.5 1.6 1.8. Co do ceny, to w ASO coś około 400 PLNów. Nie wiem jak sprawa wygląda na tzw. tańszych zamiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

pompa wody, dopóki nie cieknie, nie ruszaj. Tam nie ma się co zepsuć poza uszczelnieniem (chyba, że miałbyś wielkiego pecha, ale to wtedy silnik by się grzał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam  wznawiam temat.

Ostatnio zaczęło mi ubywać płynu chłodniczego ale bardzo powoli. Po kontroli okazało się że poszła mi pompa wody lekko sączy.

I tu moje pytanie jakiej marki kupić pompe do almery 1.5 benzyna - jakie macie doświadczenia czy średniej klasy pompa za 150 zł będzie niezawodna? I czy trzeba wymienić pasek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci stać to kup oryginał, jeśli nie to dobry zamiennik np. RUVILLE lub SKF. Co do paska, jeśli jest w dobrym stanie to nie ma potrzeby go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info - na razie płyn mi lekko sączy ale za jakiś czas będzie wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem niedawno, cena pompy 170 zł mechanik 100 zł. Można samemu ale mechanik też musi żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...