Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szerokość opon a gwarancja i ubezpieczenie


Gość lechu1

Rekomendowane odpowiedzi

Producent zaleca do QQ opony o szer 215 i tylko.

Ta szer. jest za duża jak dla mnie dla opon zimowych i tego auta.

Już na letnich auto płynie w koleinach(post w wątku pobocznym)

Jak zastosuje 205 lub najlepiej 195 to będzie to niezgodne ze specyfikacją

pojazdu i wpłynie na gwarancje i ubezpieczenie.Teoria mówi że szer opon zimowych ma być mniejsza(zalecane)I co z tym zrobić?

ps

może też dać QQ jako model Nissana na forum bo pare tematów sie kisi

w rozdrobnieniu(a nie inne-mała skromna prośba do adm.)

[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - cieńsze zimówki: to już nie te czasy. Owszem, na śniegu i wodzie lepiej mieć węższe, ale znowu na suchym będzie gorzej. Więc jak dla kogo: wszystko dobre, z tym że zależy kto czego od auta oczekuje.

Po drugie - na lato w Note mam rozmiar opon oraz felgi, których... też nie ma w specyfikacji. I nie ma to znaczenia generalnie do ubezpieczenia i gwarancji (o ile nie przesadzisz i nie dasz jakiegoś nie-zamiennika naturalnego albo skrajnie niski profil, skrajnie szeroka opona i coś w zawiasie padnie itp.).

 

Więc jeśli felgi (ich szerokość) Cię puszcza, to wsadzaj węższą - z tym że tzw. "naturalny zamiennik". Albo szerszą. :)

Tylko w granicach rozsądku, bo jak przesadzisz w jedną lub w drugą stronę to może być źle.

 

P.S. W Note mam (latem) 195/60-15 - i jako że silnik niesłaby jak na takie lekkie auto, to węższych (prócz zimy, ale fele też mam węższe o cały cal) sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz-mam bardzo złe doświadczenia z szerokimi oponami na szosie w deszczu,

 

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2007 00:56 ]

przejeżdzalem tej jesieni przez Węgry drogą 86 -tam to mają koleiny ,deszcz opony 215 to porażka cywilizacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak powtórzę: nie ma rozmiarów "dobrych" i "złych" - każdy ma jakieś plusy i jakieś minusy. Zmieniając rozmiar jedna rzecz się poprawi, ale druga jednocześnie pogorszy.

Na węższym rozmiarze będzie np. Tobą bardziej "bujało", w szczególności na zakrętach, będzie trochę gorzej na suchym itd.

Jednocześnie w koleinach auto lepiej się zachowa, na deszczu również.

Coś za coś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...