Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

[P11/WP11] Piszczenie wycieraczek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Domin

Domin

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 191 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:Primera P12 1.9dci
  • Nr rejestracyjny:EKU
  • :

Napisano 01 grudzień 2007, 22:32

Witam.
Chciałem Was zapytać czy macie jakieś sposoby na skrzypiące wycieraczki. Ja mam juz 3 komplet nowych piór i każde po nie długim czasie zaczynają skrzypieć. Najpierw miałem stare championy więc kupiłem nowe Alko. Jednak ile kosztują tyle są warte, więc wytrzymały może z 1-2 miesiące. Zamieniłem je na nowe championy, ale te tez zaczęły skrzypieć. Stosowałem już różne metody ( moczenie w ciepłej wodzie, zamiana stronami) ale to nic nie daje. Proszę o jakieś rady bo ja już qrwicy dostaję jak je włączam, zwłaszcza przy obecnej pogodzie, gdzie chodzą prawie non stop.
  • 0

Reklama

#2 OFFLINE   dybek

dybek

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 112 postów
  • :

Napisano 02 grudzień 2007, 09:21

najlepiej kupowac wycieraczki powleczone teflonem. ja wczesniej jezdzilem na takich zwyklych z tesco za 9 zloty ale wytrzymywaly srednio 4 miechy. teraz kupilem takie typu "banan" tez teflonowane po 25 za sztuke i nie ma problemu ze skrzypieniem. poza tym te bananki sa lepsze bo ze wzgledu na swoja konstrukcje lepiej przylegaja do szyby i moze przez to tez nie skrzypia.
  • 0

#3 OFFLINE   matt28

matt28

Debeściak

• Użytkownik
  • 278 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Kraj:UNITED KINGDOM
  • Model:Toyota Avensis TR 1.8
  • :

Napisano 02 grudzień 2007, 10:15

Witam

Mam dokladnie ten sam problem, pojawil sie ok. 2 tygodnie temu.

Przypuszczam jednakze, ze jest to problem plynu do spryskiwaczy. Uzywam wycieraczek Bosch'a. O ile na poprzednim plynie nie bylo problemow z piszczeniem, to od strony kierowcy, na wyskosci linii wzroku pozostawala denerwujaca plamka (wygladajaca ja odrobina rozmazanego tluszczu). Po zmianie plynu szyby sa idealnie czyste, ale skrzypienie doprowadza mnie do frustracji.

Chyba trzeba bedzie zaiwestowac w rzeczone "banany", zwlaszcza ze pora taka, ze wycieraczki pracuja prawie bez przerwy.

Pozdrawiam
  • 0

#4 OFFLINE   Domin

Domin

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 191 postów
  • :

Napisano 02 grudzień 2007, 10:18

teraz kupilem takie typu "banan" tez teflonowane po 25 za sztuke

Z tego co ja sie orientowałem, wycieraczki aerodynamiczne kosztują ok 40zl/szt (cena za Bosch'a). Ale nie chce na próżno wywalać prawie 100zl jak po miesiącu zrobi sie to samo co z tymi po 8zl.

najlepiej kupowac wycieraczki powleczone teflonem

Ja słyszałem opinię, że najlepsze są grafitowe. No i teraz nie wiem jakie kupic

[ Dodano: Nie 02 Gru, 2007 10:23 ]

Przypuszczam jednakze, ze jest to problem plynu do spryskiwaczy

U mnie wymiana płynu nic nie zmieniła. I na takim co kosztuje 8zl za 5l i na płynie Shella 30zl za 4l piszczą jednakowo
  • 0

#5 Gość_Tomala

Gość_Tomala
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2007, 10:52

Mam ten sam problem w Almerze. Wycieraczki piszczą niezależnie od tego czy są nowe, jaki jest płyn i zaczynają piszczeć od razu po zmianie piór. Znalazłem dziś na innym forum taką dyskusję - a w zasadzie opis dwóch sposobów na piszczące wycieraczki. Sam jeszcze nie próbowałem, bo Żona wyjechała naszym maluszkiem. Jak ktoś spróbuje, to niech opisze efekty - będę wiedział, czy warto się za to zabierać :)... a oto link:

http://www.motomania.../5_12452_0.html

Pozdrawiam wszystkich właścicieli Primer.
  • 0

#6 OFFLINE   glocek

glocek

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 31 postów
  • Model:P11
  • Nr rejestracyjny:WP 4****
  • :

Napisano 02 grudzień 2007, 11:28

A może to wcale nie są pióra?

Polecam lekturę: http://www.nissanklu...p11 wycieraczki

Ja u siebie temat przerabiałem jakieś pół roku temu. Zrobiłem metalowe zamienniki tech plastikowych badziewi (w środek dodatkowo rurka PCV) i śmiga do dziś. Dodatkowo ma przycięte wkładki z PCV i jak coś się zacznie to szybka wymiana i po bólu.
  • 0

#7 OFFLINE   dybek

dybek

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 112 postów
  • :

Napisano 02 grudzień 2007, 11:54

co do ceny wycieraczek to ja nie napisalem ze kupilem firmowe ja za swoje dalem po 25 zeta i nie narzekam
  • 0

#8 OFFLINE   calusek

calusek

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 179 postów
  • Model:P11 Motion 1,6 '98
  • Nr rejestracyjny:DBL
  • :

Napisano 02 grudzień 2007, 19:29

U mnie też piszczy. Już różnych wycieraczek używałem i nic. Teraz mama Bosch i jak założyłem nie piszczały a minęło 3 tygodnie i znów to samo. Doszedłem do wniosku że trzeba się przyzwyczaić i radio głośniej. :D
  • 0

#9 OFFLINE   Domin

Domin

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 191 postów
  • :

Napisano 02 grudzień 2007, 21:33

Poczytałem, poczytałem i wychodzi na to że tulejki się wyrobiły. Czy macie jakiś sprawdzony i łatwy sposób żeby ściągnąć wycieraczki. Jak kiedyś próbowałem je zdjąć - usunąłem plastikowy kapturek i odkręciłem śrubę , o ile pamiętam pod klucz 15, i próbowałem ją zdjąć, ale szarpanie i podważanie nawet nie ruszyło wycieraczki.Tak wszystko ciężko szło, że przy ponownym przyręcaniu śruby i pryskaniu wd40 zerwałem część gwintu. Za drugą wycieraczkę nawet się nie brałem.
  • 0

#10 Gość_jaher

Gość_jaher
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2007, 08:35

Poszukaj w zrób to sam, najlepiej tutaj: /http:www.nissanklub.pl/uploads/DIY/NissanPrimeraP11-demontaz_mechanizmu_wycieraczek.pdf
  • 0

#11 OFFLINE   Domin

Domin

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 191 postów
  • :

Napisano 03 grudzień 2007, 17:49

jaher,dzieki za pomoc. Tylko tam nie szukalem, ale jak mawiają, najciemniej pod latarnią :)
  • 0

#12 OFFLINE   endriu

endriu

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 60 postów
  • :

Napisano 05 grudzień 2007, 21:34

Witaj.Ja regenerowalem mechanizmy wycieraczek jak bedziesz zainteresowany to napiszeCi w jaki sposob to zrobilem

Pozdrawiam
  • 0

#13 Gość_chestero

Gość_chestero
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2007, 10:12

Ja regenerowalem mechanizmy wycieraczek jak bedziesz zainteresowany to napiszeCi w jaki sposob to zrobilem

A możesz mi na PW wysłać ?
  • 0

#14 Gość_Borys

Gość_Borys
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2007, 21:04

Problem niewatpliwie jest bo dotyczy duzej grupy ludzi i mnie tez jak pada bardzo to jest jeszcze ok ale jak ciupie tak troche raz ciupie raz nie to jest massakrra ja tez myslalem ze to wina moich "niedrogich" wycieraczek ale z kupnem drozszych chcialem sie wstrzymac po zimie bo i tak by sie nadawaly do wymiany mroz, snieg i te sprawy, jutro z rana wyprobuje sposob ze zmiana konta i zobaczymy czy pomoze oby bo tego piszczenia nie da sie ignorowac to jak placz dziecka o 2giej w nocy, poprostu sie obudzisz przy okazji pozdrawiam wszystkich nissan maniakow-tatusiow sam 11 11 zasililem wasze grono i moja primerka stala sie teraz moja... druga miloscia ;)
  • 0

#15 Gość_Grzegorz_O

Gość_Grzegorz_O
  • Gość

Napisano 10 grudzień 2007, 18:27

Domin, W maju rozebrałem mechanizm wycieraczek. Piszczało jak cholera. Ośki były skorodowane, więc oczyściłem drucianą szczotką. Potem smar grafitowany (taki oryginalny, jeszcze z lat 80-tych!). Piszczeć przestało!
  • 0

#16 OFFLINE   Domin

Domin

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 191 postów
  • :

Napisano 10 grudzień 2007, 22:38

Próbowałem ściągnąc wycieraczki ale na wielowpuście musi być ostro zapieczone bo przy ostrym szarpaniu nawet nie drgnęło. Muszę skombinować ściągacz i w wolnym czasie dobrać się do mechanizmu. Puki co same pióra posmarowałem cieniukto wazeliną, szyba nie jest tłusta a piszczenie dość mocno się zmniejszyło.
  • 0

#17 OFFLINE   toOczeQ

toOczeQ

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 8 postów
  • Model:Primera P11
  • Nr rejestracyjny:GWE
  • :

Napisano 01 luty 2013, 19:05

Witam,

trochę odkopie temacik, ale nie ma w nim odpowiedzi. Tak jak wcześniej koledzy pisali, w temacie rozchodzi się o piszczenie wycieraczek.
Wymieniałem wycieraczki na te, tamte sramte. Ale nic nie skutkuje. A te piszczenie staje się coraz bardziej dokuczliwe.

Czy może już ktoś zaradził temu problemowi i może się z nami podzielić swoim doświadczeniem w naprawie tego upierdliwego piszczenia ?
  • 0

#18 OFFLINE   Bart-qlka2

Bart-qlka2

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 830 postów
  • Model:WP11.144, N15, EX-K11
  • Time Online: 7h 7m 1s

Napisano 04 luty 2013, 12:38

Podstawowa rzecz: Podnieś wycieraczki i włącz z podniesionymi piórami.
Jeżeli piszczy dalej --> patrz temat dotyczący mechanizmu wycieraczek.
Pozdrawiam.
  • 0

#19 OFFLINE   stoneface

stoneface

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 172 postów
  • Model:P11.144 QG18DE+BRC s.24.11
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 19m 32s

Napisano 04 luty 2013, 12:50

Dokladnie. Podstawa to zdiagnozować mechasnizm, bo on przeważnie piszczy.
  • 0

#20 OFFLINE   RAAAD

RAAAD

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1929 postów
  • Model:primera p11 2.0TDgst kombi/almera N15 1.4b/g-gks sedan
  • Time Online: 8h 49m 40s

Napisano 04 luty 2013, 22:06

Czasami pomaga rozkręcenie i wyczyszczenie mechanizmu wycieraczek ;).
Skutkuje spokojem na jakiś czas :)
Ale to bolączka nismo :(
  • 0