Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ktoś stosował ceramizer?


Gość Witek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mati podejrzewam że tak i gdzieś widziałem kiedyś że były pracownik Volvo odradzał wymianę oleju  ale osobiście nie polecam Quadrat  nie trzeba tu nikogo obeznanego z fizyką wystarczyło w ósmej  klasie choć ciut zainteresowania  żeby teraz nie dać się nabrać Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ha,ja ostatnio usłyszałem od znajomego gościa co "wymienia" oliwę że bardzo chętnie przyjmie kazde ilości.
Pytam go po co?
A on że ma maszynę specjalną filtrująca i z 1 litra oleju zużytego robi 0.7 litra oleju "pełnowartościowego" które oczywiście wlewa klientowi ;)

Co najlepsze,podobno właściwości są identyczne wg niego. Ciekawe czy po takim filtrowaniu nadaje się znów do wlawania do silnika :D Przecież on już jest przepracowany. Nie wyrobiony w 100 % ale jednak nówka to nie jest.
Drugi kumpel co ma Passata 1.9 130 KM, zawsze do mnie przyjeżdża bo mam kanał. Kupuje sam filtr,zlewa stary olej do czyściutkiego pojemnika,przepuszcza go przez taki patent co zrobił (4 jakby gazy oddzielone od siebie o ok 2 cm) i wlewa z powrotem,dolewając nowego tylko tyle ile brakuje :)
I daje za to łeb bo co 15 tys czyli średnio co 4 miesiące mnie odwiedza :)
Dziwny plan ma ale cóż. robi tak od 60 tys a robi autem sporo km i nic jak na razie sie nie stało :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

CześćCiekawy temat nawet bardzo, zastanawia mnie tylko jaki ma ceramizer wplyw na turbinę w silniku diesla, przyznam ze z ciekawosci zalal bym tego trochę do silnika i zobaczył co to warte

No i co mnie zastanawia najbardziej to jaki on ma wplyw na silnik z perspektywy czasu, innymi slowy jak to jest po powiedzmy 2 czy 3 latach od zastosowania tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam! Nie jestem pewien czy piszę w dobrym dziale i czy temat już był poruszany przez kogoś z forum ale niedawno postanowiłem zaryzykować i zamówiłem ceramizer, łącznie z przesyłką pobraniową wyszło 95 zł, zastosowałem się do zaleceń instrukcji i zalałem go "tak jak książka pisze", po jakichś 300-400 km sprawa brania oleju i kopcenia z lekko ponad litra na 1000km pogorszyła się do litra na 300-400km :)

Pacjent to Almera N16 z QG15 w których przypadłością są wyeksploatowane pierścienie zgarniające. 

 

 

Generalnie pisząc ten post chce dowiedzieć się czy ktoś lał ten "specyfik", jakie były efekty oraz w jakiej jednostce i w pewnym sensie przestrzec przed tym że to co ktoś poleca nie zawsze może być dobre akurat do waszego silnika bo jedna marka stosuje takie a inna marka inne materiały w silniku, i niektórym pomaga a innym tak jak mi, szkodzi. 

 

 

Co do działu to jeżeli jest niewłaściwy to proszę o przeniesienie do prawidłowego działu.

 

Proszę o sensowne odpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moją wiedzę, to wlanie tego cudownego płynu przy zajechanych pierścieniach to prośba o zajechanie silnika.

Z tego co wiem to ceramizer osiada na ścianach przy wysokiej temperaturze i to nie od razu, i tu się rodzi wątpliwość, z pewnością posiada jakieś dodatki krzemowe albo i inne i mogą w dobrym silniku porysować pięknie gładzie a w starym umęczonym pokryć te rysy. Osobiście nie lałem i nie będę, po prostu jestem niedowiarkiem zatwardziałym :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie jestem pewien czy piszę w dobrym dziale i czy temat już był poruszany przez kogoś z forum ale niedawno postanowiłem zaryzykować i zamówiłem ceramizer, łącznie z przesyłką pobraniową wyszło 95 zł, zastosowałem się do zaleceń instrukcji i zalałem go "tak jak książka pisze", po jakichś 300-400 km sprawa brania oleju i kopcenia z lekko ponad litra na 1000km pogorszyła się do litra na 300-400km :)

Pacjent to Almera N16 z QG15 w których przypadłością są wyeksploatowane pierścienie zgarniające. 

 

 

Generalnie pisząc ten post chce dowiedzieć się czy ktoś lał ten "specyfik", jakie były efekty oraz w jakiej jednostce i w pewnym sensie przestrzec przed tym że to co ktoś poleca nie zawsze może być dobre akurat do waszego silnika bo jedna marka stosuje takie a inna marka inne materiały w silniku, i niektórym pomaga a innym tak jak mi, szkodzi. 

 

 

Co do działu to jeżeli jest niewłaściwy to proszę o przeniesienie do prawidłowego działu.

 

Proszę o sensowne odpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

To nic nie da, pozostaje jedynie wymiana pierścieni. Szkoda kasy na te wynalazki - fizyki nie nagniesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość krzysztof33

Widzę polepszenie po dodaniu Ceramizera, chociaż też nie ma się co nastawiać na to, że te oszczędności na paliwie będą kolosalne. W każdym razie jeśli ktoś prowadzi firmę przewozową to wtedy już te oszczędności będą moim zdaniem naprawdę znaczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...