Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile mają przejechane Wasze Almerki (czysta ciekawość)


Gość Maciek PO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej ta sama Alma :)

 

'98 1,4 benzyna

 

dziś strzeliło 220 000 km.

 

W czerwcu poszły przewody hamulcowe - tylne. Wymiana i zmiana płynu hamulcowego. Koszt jakoś 350 PLN.

 

Przednie wedle machanika są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 610km, nagle z dnia na dzień zaczął pić olej, na 1000km uszło prawie 350ml, i zaczyna mnie to martwić, teraz trwają poszukiwania gdzie się opija, bo uszczelka nie ma nawet 10tys...

Jeśli ktoś byłby w stanie podać wszystkie miejsca w jakich mógłby zaciągać olej, byłbym wdzięczny, przyspieszy to robotę :)

ps. Silnik suchy, nie znaczy pod sobą terenu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak Wy to robicie, że takie przebiegi macie na zbiorniku LPG.

Mi do zbiornika wchodzi 31,5 L i ledwo co udaje mi się dobić do 280 km w cyklu mieszanym tzn ok 120 km trasa (2x po 60 km) - reszta miasto.

Ostatnio zaczął na gazie z obrotów spadać, dosłownie kilka dni temu byłem na regulacji, ale takich fajerwerków jak 300 km na zbiorniku się nie spodziewam.

Może powinienem bez butów zacząć jeździć - ale za ciężkie mi się nie wydają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ta sama Alma.

'98 benzyna 1.4

Obecnie 225 000 km

Od ostatniego wpisu wymiana oleju i spawanie wydechu bo zahaczyłem w krawężnik.

Jakby trudniej jej się odpaala, ale nadal odpala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 285 tys. km. Od początku 2014 przejechałem 35tys. i sporo zainwestowałem w auto. :-)

Przydał by się ogólny wiek Almerki. Bo to ile jeździsz w roku, to troszkę male info....

A jeśli jeździsz tak dużo, to pewnie masz się czym podzielić - mam na myśli eksploatacje i nie tylko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się ogólny wiek Almerki. Bo to ile jeździsz w roku, to troszkę male info....

A jeśli jeździsz tak dużo, to pewnie masz się czym podzielić - mam na myśli eksploatacje i nie tylko....

Alinka z 2001r., u mnie od początku 2014r.

 

Oczywiście, że mam się czym podzielić, ostatnio dzieliłem się swoją przygodą z prędkościomierzem i metalicznym dźwiękiem dobiegającym z przodu auta. :-)

Ogólnie dolegliwości związane z eksploatacją tego modelu, które każdy z forumowiczów miał, skumulowały się w moim aucie. :-)

 

Śmiało pytajcie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Moja 2001/rok ma juz 269 tys i smiga 110 na dwojce....troche zgnity ale motor lepiej sie zbiera jak nowy focus ecoboost wiec ford stoi w garazu

Moja 2001/rok ma juz 269 tys i smiga 110 na dwojce....troche zgnity ale motor lepiej sie zbiera jak nowy focus ecoboost wiec ford stoi w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera z 2000r 1.8 114KM. Auto w rodzinie od 2010r, średnie przeloty ok 16 tyś rocznie i obecnie ma 273 tyś km. Wsiadam i jadę :) nic się nie dzieje. Ciekaw jestem czy zrobię nią jeszcze ze 100 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Po dłuższym czasie. W naszym n15 wskoczyło 350kkm i ciągle rośnie. Nie dawno przyszedł czas wymienić butle gazową po 10 latach. Na gazie zrobiła ponad 240kkm. Teraz nowa butla i jeszcze trochę posłuży autko. Teraz trochę mniej się jeździ około 20kkm. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N15 1996 1.6 LPG 385tyś

LPG od 115 tyś km. 

Olej wymieniany regularnie co 3 lata co ok. 60 tyś km, nie było trzeba go nawet dolewać. Zwykły mobil 10w40. Jazda do odcięcia.Gaz rozregulowany, zwykły mieszalnikowy. Silnik w idealnym stanie z prawidłowym sprężaniem. Najlepsze auto jakie miałem.  

Edytowane przez pawlik118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

365 393 km ostateczny przebieg. :-)

Zaczęła kopcić na niebiesko, silnik się zatarł, buda zgniła.

Sprzedana za 1000zł na złom z fabrycznymi:

  • Zawieszeniem (poza przednimi sprężynami)
  • Sprzęgłem
  • Rozrządem
  • Układem wydechowym
  • i wieloma innymi o których bym nawet nie pomyślał że mogą się zepsuć

Ehh, gdyby nie ta gnijąca buda to jeszcze bym ją może reanimował. :-)

Dzięki wielkie wszystkim użytkownikom forum którzy udzielali się w tematach i wrzucali poradniki. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...