Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co to za podmuch? Sprzęgło Visco wentylatora chłodnicy


Gość tera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam terrano 2,7TD rok 94, po uruchomieniu go, słychac duzy podmuch , chodzi on jagby pod maską było 5.0 , podczas jazdy , oraz wyszszych obrotów, "podmuch" wyłacza się ( jak odkurzacz) , kolega ma terrano z 98 roku i jest tak samo, myslalem ze to wentylator ale on chdzi bez przerwy. Wrazenie jest takie jagby załanczal sie jeszcze jeden wentylator. Na jakiej zasadzie to działa ?, od czego zalezy wlanczanie i wylanczanie " podmuchu". ? Proszę o odpowiedz! pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło Visco wentylatora chłodnicy - załącza się bimetalem - szum to symptom prawidłowego działania tegoż elementu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się? Przecież powiedziałem, że działa ci dobrze :D

 

Załącza się wtedy, kiedy potrzebuje, czyli jak wzrasta temperatura płynu chłodzącego. Jak na rozgrzanym silniku podczas ruszania wentylatorem czujesz opór to jest sprawniusie.

 

Mogłeś wszystkie swoje pytania zawrzeć w jednym temacie ;) Tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano jak go uruchamiam silnik jest zimny, podmuch slyszę zaraz po uruchomieniu , jak lekko przytrzymam obroty ok. 10sek. na 1,5tys podmuch sie wylancza, plyn chlodzący jest przeciesz zimny , nawet nie zdązy się podniesc temperatura, nie jest zagzany, nie wiem jak to dsziała, troche dziwnie........? ? ? moze tak musi byc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moje pytanko, może trochę naiwne ale strzeżonego itd.

Gdy silnik ma odp. temperaturę w jakiej pozycji powinna znajdować sie wskazówka we wskaź. temp.?

U mnie jest ok 10 stopni in left to jest jakiś meter od czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej jak połowa - przy mocnym bucie i czasami w terenie może dojść do połowy - jak doskakuje za dużo to znak, że albo termostat albo chłodnica zawalona jakimś badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...a u mnie podnosi sie tylko trochę,tak delikatnie nad czerwona kreske.Myslałem że to może czujnik,ale jak wlącze ogrzewanie,to leci takie letnie powietrze.Więc to pewnie termostat? Jak to ewentualnie sprawdzic? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma co sprawdzać, termostat powinno się wymieniać tak co 3 lata. Ja raz sobie przez zawieszony termostat uszczelkę pod głowicą wydmuchałem i nie będę więcej ryzykował.

 

Nie kosztuje to wiele, a nerwów się nabawiłem ogromnych. Sprawdzić to możesz, jak na ciepłym silniku masz zimną chłodnicę to wtedy się nadaje na odrzut. Przegrzanie silnika boli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...